Vyhody/Nevyhody

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Daedrik
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 17 črc 2008 22:15

Příspěvek od Daedrik »

Latitude je lepsi jak inspiron? ... Vykonem co jsem cetl mi prave prijde ze inspiron je lepsi...

Ok, poslechnu vás a pujdu nejspise do ThinkPadu
Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Příspěvky: 8857
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR

Příspěvek od swarm »

Podle výkonu souděj notebook jenom lamy
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)
Daedrik
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 17 črc 2008 22:15

Příspěvek od Daedrik »

Jsem lama... V NTB se vůůůůůůůbec nevyznám, tak prosím vysvětlit...
kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvek od kyo »

výkonu má každý dnešní notebook dost a na filmy, internet a word ti jeho výkon postačí i za čtyři roky.. pokud se tedy nejedná o notebook na hry, tam je samozřejmě třeba klást větší důraz na výkon, zejména grafickou kartu.

jsou to jiné věci které rozhodují o kvalitě notebooku, pokud nemáš vyloženě vyhraněné hardwarové požadavky.

pevnost šasi, servis a vůbec vše to, co se z popisu notebooků na e-shopech nedočteš..
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in
Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvek od Vojťas »

kyo píše:Vojtas, já myslím že to jde, byl by nesmysl platit znovu plnou sazbu.


To by ale nedávalo z obchodního hlediska moc smysl (pro Lenovo). Navíc: projel jsem si machine types na které se to "levné" rozšíření z 3 roků carry-in na 3 roky NBD vztahuje a Rko tam není žádné. Jen Tčka a Xka. Podle mne fakt smůla.
Fujitsu Lifebook S751
kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvek od kyo »

v první řadě musíš koupit rozšíření na 3 roky Carry-in. to stojí 2400. k tomu koupíš za 600 NBD.


a nebo koupíš rovnou za 3000kč 3 roky NBD..

přímo, je to určené samozřejmě pro ntb které mají 3 letou záruku rovnou v ceně - T, X.
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in
xdavex
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 17 kvě 2008 19:34

Příspěvek od xdavex »

Kyo a když koupím tu záruku na 3roky s NBD on-site za 3000, tak např. v zimě můžu dokoupit např. 1GB RAM nebo na to nesmím "šahat" ?
kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvek od kyo »

jasně že smíš.. tu ram tam můžeš dát kdykoli, stejně jako vyměnit HDD. akorát se na ně nebude vztahovat záruka a nevim jak by se tvářili, kdyby se po příjezdu technika zjistilo, že problém je v tom, cos tam přidal. takže před tim než ho zavoláš doporučuju to cos tam dal novýho vyměnit za to původní.
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in
Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvek od Vojťas »

Kyo: stejně si myslím, že to nejde. Rozšíření z 3 let carry-in na 3 roky NBD platí jen pro modely, které mají 3 roky carry in v základu. Je to napsané přímo v popisu toho service packu. Pro řadu R nejde použít service pack který je určený pro T nebo X.
Fujitsu Lifebook S751
Daedrik
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 17 črc 2008 22:15

Příspěvek od Daedrik »

Prosím neodbíhejte od tématu....

Moc jsem toho zatím nezjistil.. jen že mám koukat na servis a že výkonu má každej dost...

Párkrát tady padlo slovo ThinkPad, asi ano vezmu ho... Ale rád bych vědel rozdíl Latitude/Inspiron... V čem je tak lepší Latitude, když mě přijde výkonem určitě lepší ten Inspiron
kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvek od kyo »

v šasi.
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in
Daedrik
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 17 črc 2008 22:15

Příspěvek od Daedrik »

JO to už jsem tu párkrát slyšel, bohužel nevým co to znamená :-) .... Konstrukce ?
Petras.18
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 07 črc 2008 11:11
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Petras.18 »

Šasi je konstrukce notebooku. :D
Naposledy upravil(a) Petras.18 dne 19 črc 2008 00:14, celkem upraveno 1 x.
polo

Příspěvek od polo »

Ja mam ako obal tasku alebo nic ... Si si isty ze je to obla zariadenia nazyvaneho notebook ... Je to na nom resp. oklo neho ?
Petras.18
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 07 črc 2008 11:11
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Petras.18 »

No vidíš to...to mě ani opravdu nenapadlo...teď se ukaž, prosím, ty, jak by jsi jinak nazval šasi? :wink: