Úplne nová inštalácia Windows Vista (FS Esprimo V5545)

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
shadowboy
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 11 kvě 2008 20:30
Bydliště: Sierra Leone

Úplne nová inštalácia Windows Vista (FS Esprimo V5545)

Příspěvekod shadowboy » 15 kvě 2008 21:09

Zdravím všetkých, mám v pláne si kúpiť FS Esprimo V5545 napr. tu:
http://notebooky.alza.sk/notebook-fujit ... d84493.htm
ktorý je ale bez systému, chcem si teda dokúpiť Windows Vista Home Premium OEM a toho sa to týka, ešte nikdy som neinštaloval nanovo čisto Vista, vždy som mal už predinštalovaný systém, sú počas inštalácie nejaké háčiky typu SATA radič pri Windows XP, alebo je to viac menej bezproblémová záležitosť ako u desktopov, musím si na niečo špeciálne dávať majzla alebo niečo podobné?
echo_off

Rexy

Příspěvekod Rexy » 15 kvě 2008 21:18

to shadowboy

sorry ze neodpovim primo na tu otazku, protoze jsem cistou instalaci nedelal (ale nejake speky bych necekal)
spis ti chci rict, ze ja bych si dnes vzal aspon business, protoze premium neumi radu veci, ktery jen trochu "technicky" zamereny clovek chce delat.

kiposukjange
guru
Příspěvky: 1678
Registrován: 01 lis 2007 17:20

Příspěvekod kiposukjange » 15 kvě 2008 23:20

Vista už nemá žádné problémy se SATA řadiči jako XP, takže žádný problém při instalaci nenastane. Instalace Visty je oproti XP úžasně jednoduchá, stačí pár kliknutí myší a už se o nic nemusíte starat. Jediné, co po Vás systém chce, je výběr disku/oddílu pro instalaci systému.
HP 8710p - C2D T7200 2.0GHz, NVIDIA Quadro 320M 256MB DDR3, 4 GB DDR2, HDD 250 GB SATAII 5400ot., 17" WXGA+ 1440x900, Windows 7 Professional x64.

shadowboy
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 11 kvě 2008 20:30
Bydliště: Sierra Leone

Příspěvekod shadowboy » 15 kvě 2008 23:21

Rexy píše:to shadowboy

sorry ze neodpovim primo na tu otazku, protoze jsem cistou instalaci nedelal (ale nejake speky bych necekal)
spis ti chci rict, ze ja bych si dnes vzal aspon business, protoze premium neumi radu veci, ktery jen trochu "technicky" zamereny clovek chce delat.


No práve, že to bude skôr taký domáci/školský/čiastočne pracovný stroj a na predchádzajúcom (FS Pa1538) som mal predinštalovaný Home Premium a nič mi nejak nechýbalo, aj keď som (celkom dosť) technicky zameraný človek, sieť doma, v škole ok, zálohovanie taktiež ok, ale rád si nechám poradiť čo konkrétne by mi teoreticky mohlo chýbať, čo v Home Premium edícii nie je? Zbežne som pozeral to porovnanie na Micorosoft webe, ale okrem položky kompletnej zálohy a obnovy ma nič extra nezaujalo. To ostatné je tam vlastne jednoduchšia možnosť pripojenia pri sieťovej práci.
echo_off

shadowboy
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 11 kvě 2008 20:30
Bydliště: Sierra Leone

Příspěvekod shadowboy » 15 kvě 2008 23:25

kiposukjange píše:Vista už nemá žádné problémy se SATA řadiči jako XP, takže žádný problém při instalaci nenastane. Instalace Visty je oproti XP úžasně jednoduchá, stačí pár kliknutí myší a už se o nic nemusíte starat. Jediné, co po Vás systém chce, je výběr disku/oddílu pro instalaci systému.


Ďakujem, presne niečo takéto som (túžobne) očakával. S Windows XP som prežil mnoho (re)inštalácií, ale čo sa týka Windows Vista, tak som panic :) a budem potrebovať tento stroj uviesť do plnej prevádzky okamžite, takže som pevne dúfal v bezproblémovú inštaláciu systému.
echo_off

Rexy

Příspěvekod Rexy » 15 kvě 2008 23:36

to shadowboy

tak treba tohle nebudes moct vyuzit: http://windowshelp.microsoft.com/Window ... 33.mspx#EI

nerikam, ze ti to musi vadit, ale mne jo, neco se da obejit mozna "rucne", ale kdyz je to v jiny verzi hezky v gui, tak to chci taky ...

shadowboy
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 11 kvě 2008 20:30
Bydliště: Sierra Leone

Příspěvekod shadowboy » 16 kvě 2008 01:03

Shadow copy mi nenapadlo, áno to je dobrá vecička, ale pravdupovediac ja som to nikdy nepotreboval, ale čo nebolo, môže byť, každopádne je to zaujímavé, zaujalo ma to aj u Jabĺk, dík.
echo_off

trojuholnik

Příspěvekod trojuholnik » 16 kvě 2008 10:45

tak ako pisal kolega vyssie, vlozis DVD a ides.. o nic sa nemusis starat dokonca 99,9% ovladacov maju uz visty v sebe takze nemyslim ze by si potom aj nejaky problem s ovladacmi
musis to brat tak ze visty su najmodernejsi OS, XP uz patria do srotu, to sa neda ani zdaleka porovnavat

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 16 kvě 2008 19:30

tým či visty su najmodernejši os by som pomlčal :D zatiaľ iba jeden os ma ovladače na všetko okrem niektorych softwarovych tlačitok na môj nb v zaklade a inak ten XP x64 je fakt nanič, rychlo zlatany a ani to nieje XP ale je to postavene na nejakom inom OS sa mi zda že 2003 ale niesom isty


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů