Zvukovka + MIDI

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Petrof
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 22 úno 2008 23:44

Zvukovka + MIDI

Příspěvekod Petrof » 10 črc 2008 10:25

Dobry den,
Rad bych se zeptal, zda nekdo nevite o cenove dostupne (cena do, kolem 1 000 kc) ext. zvukovce (usb, pc card, expresscard), ktera by mela hardwarove resene prehravani midi? Chtel bych si totiz s ntb pres usb propojit klavesy, ale int. zvukovka nema hw midi out a pres sw emulator se to opravdu neda (zpozdeni 250ms)

diky za vsechny rady... on je problem, ze tuto informace nikde neuvadeji :(

Petrof
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 22 úno 2008 23:44

Příspěvekod Petrof » 15 črc 2008 22:52

Díky za mraky odpovědí :)
Nakonec jsem to vyřešil pomoci programu Image Line Morphine, který dokáže generovat mnoho typů zvuků. Nyní mám zpoždění pouhých 11ms, což skoro není poznat. Rozhodně doporučuji. Stojí cca 160$(při dněšním kurzu něco přes 2200kč), ale můžete si program obstarat jak chcete ;)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 15 črc 2008 23:05

Omlouvám se, že jsem si toho nevšiml. Já tento problém řeším pomocí integrovaného HW wavetable syntezátoru v USB zvukové kartě Sound Blaster Live! 5.1 External. Přes USB mám k notebooku také připojený MIDI konvertor a k němu na vstupu klávesy (AKAI Professional MX73) a na výstupu ještě Yamaha synťák na efekty (legendární TX81Z aka "techno-kult machine" :-D).

Cena té zvukovky je 1000,- Kč.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Petrof
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 22 úno 2008 23:44

Příspěvekod Petrof » 17 črc 2008 23:58

swarm: jee, diky moc, divil jsem se, ze by to tu nikdo nevedel :)
Prave tohle jsem potreboval vedet, vetsinou je u zvukovek napsana maximalni vzorkovaci frekvence, pocet konektoru a smytec :P
btw to mas uz celkem pekny vybavenicko ;)
Ja jsem si tky prave pripojil klavesy (Casio neconeconeco :) pres usb...

tedka zas resim problem s prevodovym kabelem (stary 5-tikolikovy midi konektory -> usb konektor). Proste si tak hraju a najednou se zahraje nejaka nahodna nota a navic se ani nevysle signal na jeji ukonceni, takze jen tak visi ve vzduchu. Takovyhle prekvapka prichazej uplne nahodne bez jakyhokoli radu. Kdyz pouzivam pitch-wheel, tak se mi dokonce meni aktualni nastroj :D ... zkratka nejspis nejak blbne ten prevodnik, kterej blbe filtruje midi udalosti :( ... kdybyste s tim mel pls nekdo nejaky zkusenosti (ovladac?), tak uvitam jakoukoli radu ;)

... jeste dodam, ze kabel je od elitni skupiny vyrobcu no-name... zakoupen zde http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.730 :)

diky


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů