Kolísání připojení přes router

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
Dekxster

Kolísání připojení přes router

Příspěvekod Dekxster » 05 led 2009 13:14

Zdravíčko,

mám problém s připojením. Pokud jsem doma připojený přes router a něco stahuji, rychlost stahování kolísá od maxima po 0 KB/s. Markantní je to například při stahování přes Flashget, kdy je v grafu maximální rychlost a z ničeho nic klesne na minimum.

Neuměl by mi někdo poradit? Když jsem připojený přímo (ne přes router), vše jede v pohodě.

Předem děkuji za jakékoliv rady.

Shotgunman
píše často
Příspěvky: 171
Registrován: 26 led 2008 00:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Shotgunman » 05 led 2009 18:19

a, Přetižený server (zvlášt jestly se jedná o warez )

b, FlashGet mam dojem stahuje jeden soubor jako hodně malých souborů..je možný že router již nestihá takový počet spojení..

c, Rušení jiné wifi sítě

d, Nech si poradit od někoho chytřejšího :lol:

Když třeba stahuješ přes firefox tak to taky děla ?
Nyní žádný NB nevlastním.
Zkratka mého nicku není Shotgun, ale Shot. Thx.

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 06 led 2009 16:47

no, niečo podobné ale po eth. kábli robí aj mne.
Teda: browsujem si net a rýchlosť po čase klesne na niekoľko kb/s...potom vytiahnem kábel, počkám pár sekúnd, vsuniem ho, a net ide zas ako vždy 9Mb/s .

Mne sa zdá že ten router sa používaním akosi zahltí-pri odpojení kábla sa vyprázdni a po pripojení ide dobre...potom sa znovu zahltí.....
no a tak to chodí stále dokola...

Dekxster

Příspěvekod Dekxster » 06 led 2009 21:52

add a-přetížený server - v tom případě by byla chyba na straně serveru ze kterého stahuji a myslím, že v tom chyba nebude, děje se to jen přes router

add b-je to možné, u flashgetu je to nejpatrnější, ale stává se mi to v menší míře i u firefoxu, zvlášť při stahování přes downthemall

add c-omlouvám se, zapomněl jsem upřesnit, že jsem k routeru připojen přes kabel. kdyby to pomohlo, je to router asus sl-500

add d-i tak děkuji :wink:

Pokud mi to takhle klesne, stačí pozastavit a znovu spustit stahování a vše chvíli zase jede.

honti

Příspěvekod honti » 02 úno 2009 13:41

Abych zbytečně nezakádal další téma, tak položím dotaz ohledně wifi zde. Chtěl bych se zeptat, jestli když rozvedu vifi z klasického ethernetového kabelu, který používám k připojení doteď, jestli se rychlost připojení nějak zpomalí nebo ne...

Za druhé mě zajímá, jestli se rychlost připojení zpomaluje pokud je do wifi sítě připojeno více počítačů? Děkuji za odpovědi...

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 02 úno 2009 21:43

honti:
mi se doma akorat o neco zvysily pristupove doby, rychlost downloadu se mi ani nejak nezmenila (aspon jsem si toho nevsiml)

kdyz pripojis vice zarizeni, o rychlost se budou zarizeni delit
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

honti

Příspěvekod honti » 03 úno 2009 13:01

Moje wifi síť má rychlost jen 11 Mbps, tedy standart B (Takto mi to postavil technik, přestože mám router i notebook se standartem draft-N). rychlost mého internetového připojení je 1Mb/s. Takže v tomto případě mě ta pomalá wifi B brzdit nebude?


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 hostů