Jak vidíte svého noťase?

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich

Jak jste spokojeni se svým Fujitsu-Siemensem? ...jako na základce...

1 (nejlepší)
1
6%
2
6
38%
3
4
25%
3
4
25%
4
1
6%
5 (nejhorší)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 16

lukeX
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2009 18:38

Jak vidíte svého noťase?

Příspěvekod lukeX » 12 úno 2009 22:39

...potřebuju nový notebook... a F-S mě hodně zaujalo cenami... ale nevim, jestli se ta nízká cena nebude odrážet někde jinde...
Jak jste spokojeni se svým Amilem, Esprimem, Lifebookem?? Kolik toho vydrží, jak dlouho vydrží, co se vám nelíbí??
Koukal jsem že nejsem jediný, koho to zajímá, ale vám se moc mluvit nechce :-D
možná trochu pomůže anketa ;-)
a jestli k tomu připojíte nějaké to slovo, budu (možná budem) vám vděční :wink:

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 12 úno 2009 22:41

ja jen pripomenu, ze nelze objektivne posoudit kvalitu podle znacky notebooku... napr. jsou modely FS, ktere jsou lepsi nez lenova a jsou lenova, ktere jsou lepsi nez FS... zalezi od konkretniho modelu...
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 13 úno 2009 06:34

Přes rok mám LifeBook S7110 s 14.1" displejem a ještě neširokoúhlým rozlišením 1400 x 1050. Šlape dobře, porucha zatím žádná, mechanické problémy také ne. Dokupoval jsem přídavnou baterku, abych zvedl výdrž z původních cca 3-4 hodin na nynějších 7 - 8 (práce na 90% kancelářská).

Oproti předchozímu ThinkPadu (Z60m) je takový "subtilnější", klávesnice se trochu jakoby prohýbá, ale píše se na ní pohodlně. Trackpoint je oproti ThinkPadu horší, méně přesný, ale použitelný. Co se hlučnosti týče, větrák spíná celkem často, ale já s tím problémy nemám, je to takové šumění.

Proč jsem na něj přecházel? Rotace notebooků ve firmě + už jsem nechtěl tahat 3 kg + příslušenství (LB má cca o 1 kg méně). Celkově je to 4. Fujitsu-Siemens co mi prošel rukama a zatím jsem s nimi neměl výraznější problémy.
Fujitsu Lifebook S751

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 13 úno 2009 15:00

Ja sebe muzu napsat, ze s Amilem spokojenost byla cca rok a pul (kdyz pominu vetsi hlucnost, mizerne LCD)..pak se ale zacaly kupit poruchy a jedna reklamace za druhou. Takze Amilu davam minus. Byl to model Pi1556.
Pokud si chces koupit FSC, tak se Amilu radeji vyhni - je to proste nejlevnejsi rada, s nic moc kvalitou. Lifebook + zaruka, kterou k nemu nabizeji, se muze rovnat s Lenovem.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 13 úno 2009 15:24

Já bych to doplnil asi takhle: Amilo jsou "domácí" notebooky s kolísavou kvalitou (třeba výše zmiňovaná řada Pi1556 patřila mezi ty horší). Esprimo Mobile bych viděl na běžnou kancelářskou práci (mám v okolí lidi co na nich denně programují a zatím si nestěžují); LifeBooky jsou pak na vrcholu toho co FSC nabízí (nepočítám grafické stanice Celsius Mobile). K tomu co jsem měl v ruce já:

a) Amilo z roku 2001 -> poškrábaný, baterka odešla, ale na adaptér pořád funguje a doposud bez závady
b) AmiloPro V3205 -> ošoupaný, po výměně LCD (v záruce, bílé fleky na displeji, někde to tuším popisoval Swarm), ale jinak funguje dobře
c) LifeBook P7010 -> starý pomalý mrňavý "mazlík", jede už několik let bez jakéhokoli problému, používá ho kolega
d) můj současný jsem popsal výše
Fujitsu Lifebook S751

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 15 úno 2009 23:27

Ja osobne som uz prestriedal viacero znaciek notebookov a neda sa teda plosne povedat ci Fujitsu ma dobre booky alebo zle jednoznacne rada celsius, lifebook a stylistic pochadza z japonska a kvalitou je na high urovni a servisom taktiez - onsite a pod., amilo a esprimo su uz vyrabane na zakazku rôznimy ODM vyrobcami v cine a pod. kde kvantita prevysuje kvalitu ale kazdopadne vsetci sa snazia ceny tlacit dole aby zvladali konkurencny boj a az na zopar modelov ktore radsej ani nemali pustit do predaja by som tie notebooky oznacil ako konkurencie schopne co sa vykonu a cien tyka urcite .Ja by som urcite preferoval FSC notebook pred acerom, msi alebo asusom .Ono nakoniec to ajtak konci natom ze vsetky tieto znacky maju komponenty od zopar malo najvecsich vyrobcov v cine a ked si niekdo kupi lacny notebook tak to bude kvalitou narovnako .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů