E6500 prasklý displej

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
bongo
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 02 kvě 2009 13:07

E6500 prasklý displej

Příspěvekod bongo » 02 kvě 2009 13:21

Zdravím, můj Latitude E6500 utrpěl menší nehodu, výsledkem je prasklý displej. Jedná se o 1440*900 s led podsvícením.

Jak byste to řešili? Hádám, že nechat to opravit nějak oficiálně by vyšlo HODNĚ draho, vyhlédl jsem si proto náhradní displej na ebayi, dál jsem poslal dotaz ohledně ceny opravy na nbservis.com (zatím bez odpovědi). Můžete případně doporučit něco dalšího/lepšího?

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 02 kvě 2009 13:38

Je to nejlepsi moznost. Vymena displeje je jednoducha.. Odloupnes jen ten ramecek kolem displeje, povolis 4 sroubky, ktere drzi displej v pozici, pote odmontujes po stranach kovove listy, odklopis, vypojis konektor (tu prelepku pouzij (takovy kousek izolepy pres konektor) pak dej i po zapojeni noveho a je to.. Nemusis vubec lezt dovnitr notasu.. Ten ramecek jde ztuha odcvaknout, ale neboj se - technik s tim u me pekne zapasil...
Part number nikde nemaji. Nebo to spis ani nekontroluji.. Takze pohoda.. Jen to musi byt stejny typ displeje - tzn. LED WXGA+.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

bongo
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 02 kvě 2009 13:07

Příspěvekod bongo » 01 čer 2009 17:42

Tak jsem zpět a s novým displejem. Pokud by někdo řešil podobný problém, zde jsou moje zkušenosti:

nbservis mi nabídl wxga+ displej, ale s obyčejným podsvícením na necelých 5000 kč. LED podsvícení nenabízejí, ale paní v mailu psala, že prý by tam šel i tenhle, leč já si tím moc jistý nejsem a hlavně bych obyčejné podsvícení ani nechtěl.

Objednal jsem tedy displej z ebaye, konkrétně http://cgi.ebay.com/NEW-SCREEN-DELL-LAT ... .m20.l1116 . Objednávka odeslána v pátek, displej z kanady dorazil v pondělí (!!! takovouhle rychlost jsem nečekal :) ). Instalace byla ok, kdyby si někdo nebyl jistý jak na to, na stránkách Dellu je celkem podrobný servisní manuál kde je vysvětleno, jak v notebooku vyměnit cokoliv. Mně největší problém dělalo asi to odstranění rámečku kolem displeje.

První spuštění a.... displej funguje! Po bližším prozkoumání přišlo trochu zklamání, povrch je takový... divný... vypadá, jako kdyby na něm byla ještě nějaká folie, kterou je třeba sundat, ale řekl bych, že já jsem nic, co bych sundat měl nezapomněl. Trochu mi to přijde jako kdyby matný displej vyrobili nalepením antireflexivní folie na lesklý - obraz by tomu odpovídal - mám zkušenosti s antireflexivní folií na displeji pocket pc. Ale možná jsem jenom paranoidní blázen. Další drobnost je vadný pixel - konstantně fialový cca uprostřed levé spodní čtvrtiny displeje. Můj první vadný pixel ever. Prodejce nabízí možnost výměny, ale poštu platí zákazník, a vzhledem k tomu, že je to přes půl planety si to asi odpustím. Poslední a asi nejméně obtěžující věc je, že nahoře a vpravo jsou asi 2-3 mm černého pruhu, displej tedy nepadne úplně dokonale. Jinak je srovnatelný s původním, a to včetně podle mého názoru celkem nic moc barev (ale dá se poladit, že :) ) a slabých pozorovacích úhlů (nj, co čekat u notebooku). Jenom pro zajímavost starý byl značky Samsung, nový je tuším LG, konkrétní typ nevím. Amen.


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů