Odolnější notebook na kancelářskou činnost 13 - 15k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Tom350
občas něco napíše
Příspěvky: 64
Registrován: 05 srp 2008 21:32

Odolnější notebook na kancelářskou činnost 13 - 15k

Příspěvekod Tom350 » 12 pro 2009 13:02

Prvně zdravím,

dostal jsem za úkol od přítelčiných rodičů, jí vybrat pod stromek (ne poslední chvíli) notebook. Koukal jsem na něco, pročítal jednotlivé topicy o modelech, ale pořád nemám úplně jasno, tak snad mě někdo nasměrujete správným směrem.


Takže požadavky k notebooku:
- měl by to být notebook na práci, ne na hry, takže konfigurace nemusí obsahovat žádná závratná čísla v jednotkách giga apod. (teda krom HDD, čím větší tím lepší, že ano :) )

- vyšší výdrž baterie

- nehlučnost (osobně mám HP 6735b a fučí to teda fest, tohle už bych nikdy nechtěl) -> z toho vyplývá, že nejspíš výbavu od intelu, protože AMD už moc nevěřím

- pokud bude num. klávesnice, bude to fajn

- je to pro dívku, takže čím nižší váha, tím lepší

- konektory - není potřeba nic speciálního

- odolná konstrukce (ale zase vím, že nemůžu za tuhle cenu čekat kovové rámy v šasi apod. :-) ale měkký plastový ASUS neo ACER nepreferuji)

- velikost LCD sem si říkal, že by byla ideální 14" ale není to podmínka, může to být 15"(bohužel větší hmotnost) nebo i 13"

- cena: snad kolem 13k, 15k (spíš bych se držel u země). Rozpočet budoucí tchýně je max. 20k,ale říkali jsme si s budoucím švagrem, že kolem těch 13k by to mohlo jít, protože nepotřebuje žádnou výkonnou sestavu. Ale myslím, že za ticho, výdrž a dobré šasi by se mohlo připlatit.

A na co jsem se zatím koukal:
z 15"
Do oka mi prvně padl HP 4510s, ale dozvěděl jsem se tady, že má problémy s chlazením, takže jsem ho hnedka vyřadil. Potom jsem kouka na Lenovo G550, ale taky má prý problémy s větráčkem s Win7 (s kterýma se teďka prodává). Nevím jak SL510/500 nevypadá to špatně (ikdyž nevím, jestli oproti G550 není rozdíl jenom v tom že to šasi vypadá jako to odloné z řad R a T). Nějaké Compaq 610, 615 mi přijdou docela solidní, ale nevím jak jsou na tom s chlazením.

z 14":
HP je mimo, protože modely začínají kolem 20k. Od Lenova by spadalo v úvahu jen to nejlevnější SL410

z 13":
Ideal pady U330 vypadají docela dost multimediálně, tak nevím jak moc jim věřit. SL jsou už docela drahé, no...
A HP mají hlavně 4310s, což by zase asi hučelo.
Tady sem i ještě trošku zamlouvá Toshiba - spolužák má jednu matnou verzi a vypadá pěkně, je to lehké, nehučí to. Namísto toho jiná kamarádka má nějakou multimediální, brutálně lesklou a svítící verzi a dost se tomu prohýbá klávesnice - to bych určitě nechtěl.

Tož to k tomu, nebránil bych se i jiným značkám, které budou mít šasi kvalitně zvládnuté - u HP a Lenova vím, že to bude jistota. Nebude se jim prohýbat klávesnice, vše bude lícovat, nic nebude skřípat...

A ještě jedna věc: protože Vánoce jsou za necelé dva týdny, tak by ten notebook měli mít na CZC nebo popř Alze (či jiném seriózním e-shopu) skladem :)

Díky moc za nějaké nápady, kdyžtak připište i nějaké názory, co si o daném modelu myslíte, jaké jiné alternativy apod.
minulost:
HP 6735b AMD Turion(tm)X2 ZM-82, 4GB DDR II, ATI HD 3200 WSXGA+ 15,4" 1680 x 1050, 2,5 kg

současnost: Sony VAIO YB1S1E/S AMD VISION, 11,6" 1366 x 768 AMD Dual-Core E-350, ATI Radeon HD 6310, 2GB DDR III, 320 GB, 1,4 kg cca 6 hodin výdrž

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 12 pro 2009 13:16

Já myslím, že by stačil i CULV procesor, takže bych možná mrkl na timeliny od aceru, které nejsou úplně nejhůře zpracované a navíc bude mít přítelkyně vynikající výdrž na baterii.
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 25 hostů