Samozapínání noťasu, hlučnost, výpadky

notebooky Asus a vše kolem nich
Asheen
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 21 bře 2009 12:48

Samozapínání noťasu, hlučnost, výpadky

Příspěvekod Asheen » 22 pro 2009 16:52

Stručně:
Asus, X53K series, version F3KA, Vista, něco přes rok starý, používaný denně nekolik hodin, grafika ATI Radeon HD 2600, procesor AMD Turion 2.20 GHz, 32 bitů.

Problémy:
1) Několik měsíců se samovolně při práci vypíná obrazovka. Podsvícení je funkční, ale prostě zčerná. Disk viditelně (slyšitelně) pracuje. Před "zhasnutím" obrazovky se obraz na milisekundu "rozmázne". Nezáleží na práci a zátěži notebooku. Někdy se to stane čtyřikrát za den, někdy dva měsíce a nic. Obvykle spouštěné programy: Adobe PS CS2, Mozzila, QIP. Ovšem stává se to i na nejnižší výkon a žádný program kromě Avastu spuštěn není. Reklamace je propadlá (reklamaci uznali, ale pro noťas ani po druhé nepřijeli, nechci dávat notebook do spárů nespolehlivcům).

2) Samovolné zapínání notebooku. A to jako fakt. Asi dvě hodiny po zapnutí do "spacího" režimu se noťas najednou rozjede - větráček pracuje. Zapne se podsvícení displeye a webkamera včetně myši. Po chvíli hučení zase "usne". Věc se stává pravidelně po delším čase "uspání". Při úplném vypnutí se problém neopakuje.

3) Velká hlučnost. "pískot", teplota pod 50 stupňů bez jakékoli zátěže. Při spuštění internetu, stahování, nebo Adobe šplhá k 90 stupňům celsia. Hukot (spíš pískot) neskutečnej. Předpokládám prach, ale rozebírat ho, to asi nedám. Hlučnost je větší, než na začátku (ne asi).

4) nepodstatný problém bordelu pod klávesnicí. Kdyby někdo věděl, byla bych ráda.

Rady?

Děkuju moc za jakékoli názory.

Uživatelský avatar
kasper
píše často
Příspěvky: 493
Registrován: 17 lis 2008 11:46

Příspěvekod kasper » 22 pro 2009 18:19

urcite reklamace asi vadna deska a zanesenej vetrak
http://rma.asus.de/pick_eu/cz/ kliknete na notebook vyplnte formular pred odeslanim vytisknete potom odslete pockejte na email s odkazem na objedani dopravy a rma cislo doplte rma cislo do vytisknuteho formulare
zabalte notebook do krabice pribalte vsechno prislusenstvi a vytiseni protokol a kopiji faktury a je to
Dum spiro spero
Spem retine
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit 
Semper Fi
Acer Nitro 5 2021 AN515-55

Asheen
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 21 bře 2009 12:48

Příspěvekod Asheen » 22 pro 2009 19:30

kasper píše:urcite reklamace asi vadna deska a zanesenej vetrak
http://rma.asus.de/pick_eu/cz/ kliknete na notebook vyplnte formular pred odeslanim vytisknete potom odslete pockejte na email s odkazem na objedani dopravy a rma cislo doplte rma cislo do vytisknuteho formulare
zabalte notebook do krabice pribalte vsechno prislusenstvi a vytiseni protokol a kopiji faktury a je to


"Reklamace je propadlá (reklamaci uznali, ale pro noťas ani po druhé nepřijeli, nechci dávat notebook do spárů nespolehlivcům). ".

Uživatelský avatar
kasper
píše často
Příspěvky: 493
Registrován: 17 lis 2008 11:46

Příspěvekod kasper » 22 pro 2009 20:03

jina moznost asi neni je to v zaruce tak at delaji vrat to kdyz tak prodejci
Dum spiro spero
Spem retine
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit 
Semper Fi
Acer Nitro 5 2021 AN515-55

kao
píše často
Příspěvky: 105
Registrován: 10 úno 2007 21:57
Bydliště: Brünn

Příspěvekod kao » 22 pro 2009 22:29

.. to rozmaznutí je kolaps grafiky, na to by se měla restartovat, ale avidentně to už nezvlada = vada grafiky. co teploty?

Turek777
píše často
Příspěvky: 144
Registrován: 01 črc 2009 02:01

Re: Samozapínání noťasu, hlučnost, výpadky

Příspěvekod Turek777 » 22 pro 2009 23:22

Asheen píše: 2) Samovolné zapínání notebooku.


To se mě stávalo s mým notebookem taky (acer aspire 5100), pak jsem zjistil že ho mám docela zavirovaný :D , po reinstalaci OS v pohodě 8)
Sony Vaio CW1S1E & Thinkpad X200

Asheen
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 21 bře 2009 12:48

Re: Samozapínání noťasu, hlučnost, výpadky

Příspěvekod Asheen » 23 pro 2009 10:46

To se mně stávalo s mým notebookem taky (acer aspire 5100), pak jsem zjistil že ho mám docela zavirovaný :D , po reinstalaci OS v pohodě 8)


...reinstalovala jsem Vistu hned dvakrát, ovšem zcela bez výsledku...Ale děkuju za radu.

Asheen
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 21 bře 2009 12:48

Příspěvekod Asheen » 23 pro 2009 10:47

kao píše:.. to rozmaznutí je kolaps grafiky, na to by se měla restartovat, ale avidentně to už nezvlada = vada grafiky. co teploty?


V klidu na nejvyžší úsporu baterie kolem 48, v zátěži až k 90, normální teplota kolem 80.


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů