HP Pavilion dv6-2030ec

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Lusulu
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2009 20:55

HP Pavilion dv6-2030ec

Příspěvekod Lusulu » 03 led 2010 15:31

Ahoj, uvažuji o koupi tohoto notebooku - na internet, office, filmy a úpravu fotek (Photoshop) . Při výběru mi zůstal jen tenhle, vším mi vyhovuje. Ale tady se píše, že tyto počítače nejsou nic moc...tak nevím. V počítačích se zase tak moc nevyznám. Hlavně mě zarazil procesor AMD o kterém jsem se tu dočetla, že se dost zahřívá. Prosím poraďte, jestli za něco stojí. Koukala jsem i na jiné ale vždy mi na nich něco vadí...nemají pevný disk 500GB, nebo nemají numerickou klávesnici... Tenhle má všechno, co bych chtěla... Díky

miras89
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 26 pro 2009 16:22

Re: HP Pavilion dv6-2030ec

Příspěvekod miras89 » 03 led 2010 23:19

Lusulu píše:Ahoj, uvažuji o koupi tohoto notebooku - na internet, office, filmy a úpravu fotek (Photoshop) . Při výběru mi zůstal jen tenhle, vším mi vyhovuje. Ale tady se píše, že tyto počítače nejsou nic moc...tak nevím. V počítačích se zase tak moc nevyznám. Hlavně mě zarazil procesor AMD o kterém jsem se tu dočetla, že se dost zahřívá. Prosím poraďte, jestli za něco stojí. Koukala jsem i na jiné ale vždy mi na nich něco vadí...nemají pevný disk 500GB, nebo nemají numerickou klávesnici... Tenhle má všechno, co bych chtěla... Díky


Nechi vám radit, ale na podobné účely by Vám stačil mnohem levnější notebook. Ovšem to není odpověď na vaši otázku. Toho dvoujádrového AMD procáčku bych se teda rozhodně nebál, zahřívání už vůbec ne, nevím kde ste to četl/a. U notebooku se spíše než na takovéhle věci dívejte na komfort klávesnice, funkce a celkově aby odpovídal vaším představám pohodlné práce, jeho mobilita je taky hodně důležitá, váha a v neposlední řadě typ baterie a její výdrž. Jinak na filmeček, office a úpravu fotek je tohle luxus a dle mého nézoru v tom nebude problém.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 04 led 2010 00:04

u toho pavilionu škoda té grafické karty, která bude znamenat nízkou výdrž (2h?) a vyšší zahřívání v porovnání s notebooky s integrovanou kartou, která by byla naprosto dostačující.

co se týče Photoshopu - na amatérské úpravy nebude problém, pokud se o grafiku člověk zajímá více, nevyhne se externímu LCD, co do barevnosti jsou LCD v noteboocích děs a bída (TN podprůměrné kvality, 6bit barvy), o něco lépe na tom jsou LCD s vysokým rozlišením. (1680x1050, 1920x1080), což by ale muselo přinést změnu požadavků (krom jednoho herního MSI jsou tyto panely v této necové relaci snad jen v business noteboocích (tzn. žádná numera, díky 15.4 úhlopříčce a 16:10 poměru) a ve Vaiu FW, i to by ale přineslo navýšení rozpočtu až k 23-24k.

Jinak, abych byl upřímný, numerická klávesnice není až tak důležitá, dá se snadno nahradit externí numerou do USB za 200Kč, jsou i bezdrátové verze. V tahání nevidím problém, i tak se na delší práci všude bere myš, ktrerá znamená více zabraného prostoru (numera je placatá), další výhodu vidím v možnosti umístit ji kamkoliv, já se naučil používat numeru v levé ruce, abych při kreslení nemusel sundávat pravačku z myši. Je to ale věc názoru.

osobně bych, pokud je možnost, volil menší notebook 13-14 palců + k němu LCD + plnohodnotnou klávesnici do USB. Ergonomie bude někde jinde (získá se tím vpodstatě plnohodnotné pracoviště, pouze bude jejím srdcem notebook), kvalita externích LCD výrazně převyšuje ty notebookové (a to i v nízkých cenových hladinách) a na cesty je 13ka ideální.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

mlha02
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 22 lis 2009 15:26

Jsem spokojen

Příspěvekod mlha02 » 21 led 2010 21:46

Ntb mam jiz par dni a jsem nadmiru spokojen. Vykon je nadprumerny na dnesni dobu. Avsak u HP se hodne plati za design,ktery ovsem stoji za to:-). Vetsi zahrivani je u multimedialnich notebooku normalní a většinou se dobrou údržbou (větráček,OS) a chladici podlozkou da tomuto jevu zamezit.Este bych chtel doplnit nejake info. Klavenice neni z kovu. TV tuner je na prd,dokonce i v Praze nic moc signal.Rozlišení je na cenu ntb malé, ale žádný problém s čitelností jsem nazaznamenal. Jedina vec co mi vadi jsou vsude viditelne otisky.

hp pavillion dv6-2020ec
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 02 úno 2010 17:48

zobrazeni plochy

Příspěvekod hp pavillion dv6-2020ec » 02 úno 2010 17:55

dobry den,vzdy kdyz si chci zmenit plochu u notebooku hp pavillion dv6-2020ec,se mi ta fotka nebo obrazek roztahne do cele plochy(napr:kdyz tam dam foto ktere je focene na vyzku,nebo osobu).je to fakt k nastvani kdyz se to vzdy roztahne vznikne z toho paskvil.co mam delat aby se mi to foto neroztahovalo????prosim poradte :roll: dekuji za radu ale i kdyz si tam zvolim treba vyplnit tak se to i pres to roztahne.pomooc :cry:
Naposledy upravil(a) hp pavillion dv6-2020ec dne 03 úno 2010 10:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Re: zobrazeni plochy

Příspěvekod stavač » 02 úno 2010 18:25

hp pavillion dv6-2020ec píše:dobry den,vzdy kdyz si chci zmenit plochu u notebooku hp pavillion dv6-2020ec,se mi ta fotka nebo obrazek roztahne do cele plochy(napr:kdyz tam dam foto ktere je focene na vyzku,nebo osobu).je to fakt k nastvani kdyz se to vzdy roztahne vznikne z toho paskvil.co mam delat aby se mi to foto neroztahovalo????prosim poradte :roll:


Otvor ovladaci panel--- Ovládací panel\Vzhľad a prispôsobenie\Prispôsobenie\Pozadie pracovnej plochy, vo W7 otvor vyplnit a vo viste je niečo podobne
Obrázek
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů