W7 a ATI X1250

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
cten121

W7 a ATI X1250

Příspěvekod cten121 » 01 bře 2010 14:30

Dobrý den. Máte někdo zkušenosti s touto kombinací? Vlastním Asus F3U s kartou ATI X1250 a chtěl bych si na něj nainstalovat W7. Když jsem ale hledal na internetu ovladače, narazil sem na mnoho diskuzí kde uživatelé popisují problémy s drivery této karty pod W7. Na oficiálních stránkach ovladače nejsou (ani ATI ani ASUS) a tak nekteří doporučují použít drivery na Visty, které někomu fungují někomu ne. Chtěl bych se tedy zeptat, zda již někdo úspěšně používá ATI X1250 pod W7, aniž by došlo ke snížení jejího výkonu v porovnání např. s XP.

EasyM@n
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 22 dub 2008 15:43
Bydliště: ValMez
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod EasyM@n » 22 bře 2010 18:16

zdravím,
tuhle kombinaci shodou okolností používám, ale na desktopu. Mno problémy žádné nemám, W7 kartu detekuje správně a nainstaluje si svoje ovladače. Samozřejmě není problém doinstalovat i origo ATI legacy drivery (poslední tuším 10.2), které jsou údajně pro Vistu, ale fungují i na W7.

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Legacy/Pages/radeonaiw_vista32.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.13&lang=English

Používám 32-bit W7 a tyhle ATI ovladače a všecko funguje korektně. Counter Strike 1.6 je hratelný, nic jiného jsem na tom nezkoušel. Nicméně si myslím, že nijak drastický by rozdíl oproti XP být neměl.
Jestli máš nějaký konkrétní dotaz nebo něco co bys chtěl vyzkoušet, tak dej vědět.

Ještě mě napadá, že pokud chceš použít tyto ovladače na notebooku, nejspíš je budeš nejdříve muset upravit programem MobilityModder, než je začneš instalovat :wink: jinak totiž instalace selže.

cten121

Příspěvekod cten121 » 31 bře 2010 15:34

Díky moc za odpověď. Až bude čas na zálohování a instalaci systému tak vyzkouším. Doufám že to bude v pohodě, Visty se mi tam dávat nechtějí.

yeek
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 27 pro 2007 00:04

Příspěvekod yeek » 06 dub 2010 23:20

Zdravím, já jsem měl problém s kombinací Win 7 a stařičká ATI Radeon Xpress 200M (na Pavilionu ZV 6211 EA) - ovladač nebyl ani na stránkách HP, ani na stránkách AMD a správný ovladač se mi nenatáhl ani přes update ve windowsech. Nakonec to vyřešil freeware prográmek pro správu ovladačů DriverMax, přes který je možné stáhnout nové ovladače. Krom grafiky pořešil i ovladače pro klasický modem (byť ty mi nijak zvlášť nechyběly :D )
Acer Aspire 3810 TZG


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů