Dobrý den,
pořídil jsem si tento notebook.
Problém je v tom, že displej jakoby neuměl zobrazovat černou respektive zobrazuje ale jen v úzkém pásu - pokud na NB koukám tak nějak v klasické pozici položeném na stole, tak je ta černé na horním okraji, při pohybu hlavou dolů a nahoru se posunuje. (na externím monitoru vše ok)
Defakto mám vždy dolní polovinu obrazu šedou (zvlášť teď s černou barvou na ploše)
Je to u NB dislejů normální?
Co s tím? - nějaká sw uprava?
Děkuji?
5820TG dislej, černá = šedá
-
plazmas
- občas něco napíše
- Příspěvky: 6
- Registrován: 20 srp 2009 18:48
-
djmicho
- guru
- Příspěvky: 1731
- Registrován: 27 zář 2008 18:40
- Bydliště: Vysočina
displeje v ntb byly, jsou a budou bída.. barevné podání kvůli nízkému kontrastu neodpovídá realtitě, pozorovací úhly nulové... a tohle bude ještě navíc nerovnoměrně podsvícené. Závěr -> i to nejobyčejnější stolní LCD bude mít mnohem lepší obraz
... existují kvalitní displeje do ntb, ale to je cenově úplně někde jinde 
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]
-
plazmas
- občas něco napíše
- Příspěvky: 6
- Registrován: 20 srp 2009 18:48
Díky za odpověď, já coby doposud fullDesktop uživatel jsem byl trochu zaskočen.djmicho píše:displeje v ntb byly, jsou a budou bída.. barevné podání kvůli nízkému kontrastu neodpovídá realtitě, pozorovací úhly nulové... a tohle bude ještě navíc nerovnoměrně podsvícené. Závěr -> i to nejobyčejnější stolní LCD bude mít mnohem lepší obraz... existují kvalitní displeje do ntb, ale to je cenově úplně někde jinde
-
swarm
- Moderátor
- Příspěvky: 8857
- Registrován: 09 úno 2007 14:22
- Bydliště: zpět v ČR
Dá se to přežít. Když chceš lepší displej v notebooku, musíš utratit daleko víc peněz za modely úplně jiné třídy.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)
-
plazmas
- občas něco napíše
- Příspěvky: 6
- Registrován: 20 srp 2009 18:48