"konzumni ntb" na misto tablet, do 14k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

"konzumni ntb" na misto tablet, do 14k

Příspěvekod TomBiker » 09 črc 2011 15:51

edit: tak jeste stale vaham mezi tabletem (galaxy tab 10.1) a ntb (mala uhlopricka, aby se dal konzumne pouzit)

zarizeni bude slouzit na cteni obsahu www, maily, pdf, el. knizky. nebude na filmy, na hry ani na prac. ucely.

jasna volba tablet, ale trosku me strasi fakt, kdyz si budu chtit napsat neco delsiho, ntb hodim na kolena a jedu, to u tabletu bude horsi, ale zase ma setrnejsi displej na cteni...

jednoducha otazka, kdyby jste v mem pripade nesli do tabletu, jaky notebook, netbook by to vyhral?

dekuji.
Naposledy upravil(a) TomBiker dne 17 srp 2011 22:51, celkem upraveno 1 x.

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 09 črc 2011 16:07

Já osobně jsem staromódní takže bych šel do nějakého noťásku :)
Ale pokud bys opravdu chtěl spíš tablet tak bych rozhodně do iPadu nešel, pro toto použití se podle mě moc nehodí ale jako velmi dobrá alternativa se mi jeví spíš Asus Transformer http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=91444 kloubí v sobě výhody notebooku i tabletu, má obrovskou výdrž na baterii (baterie v zařízení i v docku) HW klávesnice je se sw nesrovnatelná a když budeš chtít můžeš ho vždy odpojit od docku a používat jen tablet. OS moc řešit nebudu abych tu zbytečně nevyvolával flame, mě osobně se Honeycomb líbí víc než iOS které je v podstatě jen roztáhnuté na velký displej (ale na druhou stranu má víc aplikací pro tuto úhlopříčku - ovšem u Androidu je taky vše potřebné a nové aplikace stále přibývají) Nadruhou stranu iPad je bez PC velmi omezený.
Sečteno a podtrženo myslím si že pro tvé použití bude ideální Asus.

TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 09 črc 2011 20:32

covece ten transformer se me docela zamlouva, ale presto bych o tom chtel jeste podiskutovat, preci jen je to ASUS. Notebooku jsem mel peknou radu vcetne asusu a vim ze treba s lenovem to je neporovnatelny. Nicmene Kdyz budeme brat v uvahu:

1. Netbook
2. iPAD2
3. Transformer
4. Jiny tablet

Shrnu jeste jednou sve pozadavky, aby se to dalo co nejvice aplikovat na vyber zarizeni

:arrow: Nejvice pouzito na cteni:
pdfka
internetove diskuze
maily
poznamky mnou napsany

tzn. nechci strachat ntb konstrukci, ale vzit si do ruky jako A4 papir nejake zarizeni a precist si clanek (transformer splnuje)

:arrow: Psani:
maily
do internetovych diskuzi
poznamky

zde urcite lepsi hw klavesnice- coz splnuje jak iPAD, na kterym se da celkem slusne psat i bez dokoupene hw, to sami tranformer- to uz je skoro jak netbook

:?: Otazka zni jak je na tom konstrukcne ASUS TRANSFORMER, rikam je to asus a budu to prenaset, nebude to za :?: dny stolni desktop, nemam rad kdyz zacne nekde neco vrzat

:?: OS: co ten honeymoon, jak to jede? os ipadu se me docela zamlouva, docela rychlej intuitivni zkratka ok

:?: Aplikace na androida... co si budem povidat apple bude mit asi solidnejsi a hlavne kvalitnejsi vyber ze? mam wildifra a vidim ty aplikace oproti iphonu jsou slaby. Na apple se predelava dost znamich sw z winu coz je plus, jak hry (ikdyz hrat na tom nebudu, ale clovek nikdy nevi) tak sw, v tom vidim velkej minus transformeru.

ZAVER: Jak rikam ntb nechci, pac bych musel koupit uz neoc poradnyho 25k a vice, bude v b :?: udoucnu, ted chci jen pro pohodlnost a ucelnost nejake zarizeni, ktere rychle vytahnu, rychle zandam, napisu si na nem nejaky poznamky, zckenu par webu a maila a zandam, ani filmy nejak nesleduju.

:!: PODMINKA!!!!! Podminkou je kvalitni displej, budu na tom cist ci psat hodiny- delat si poznamky z prednasek, osobni poznamky psat maily...nechci si znicit oci, vidim to na svem 16.4 displeji, nevydrizm u toho dlouho sedet. Chci tudiz kvalitni displej co je "friendly" ma ho transformer?


ROZPOCET: 15 000Kc,- uvitam i dalsi tipy na jina zarizeni/ os.

predem moc diky... je to na vas!

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 09 črc 2011 20:50

- Co se týče transformeru doporučuji si přečíst toto http://www.mobilmania.cz/clanky/asus-tr ... fault.aspx
- Co se týče toho psaní, nedovedu si moc dobře představit psaní zápisků na iPadu (uznávám že to určitě půjde ale moc pohodlné to nebude) Asus po připojení k docku v podstatě proměníš v netbook
- OS je Android 3.0 Honeycomb, já mám wildfire taky a na nedostatek kvalitních aplikací si rozhodně nestěžuju a to je wildfire hodně limitován kvůli nízkému rozlišení a slabému HW. A jak už jsem psal Android je podle mě mnohem lepší než iOS ale to je věc názoru.
- Displej posoudit nedokážu, v rukou jsem jej neměl.
- O výkon se postará dvoujádrová Tegra 2

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 09 črc 2011 20:57

mě se zdá, že ty pleteš Mac OS X a iOS dohromady, protože na iOS se žádné aplikace z Win nedělají stejně jako se nedělají pro Android.

jasně na Marketu je hodně bordelu, ale ještě se mi nestalo, že bych nenašel vyhovujícíc aplikaci mým pořadavkům.

jako velký bonus Androidu považuji větší komunitu vývojářů custom ROM a snadnost s jakou se ROMky přehrávají. sám mám optimus one a díky xda-developers je ten telefon minimálně dvakrát výkonější než byl na začátku a napěchovaný fíčurkama :-)
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 09 črc 2011 21:24

TomBiker: mozno toto by mohlo byt zaujimave http://www.androidauthority.com/thinkpa ... led-13223/ podobne ako Transformer akurat s matnym displejom a moznostou pouzit stylus. cena by mala byt podobna ako u iPadu 2 akurat je otazne ci sa dostane na trh aj tu a ako dlhho to bude trvat.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 09 črc 2011 22:00

se docela divim ze tu nepadaj zadny tablety s win7, jakto? :D

co ty dispeleje? transdofrmer ma lesklej... tak to neni o cem, lesklej nechci. jak rikam podminka je citlenost a co nejmensi namahni oci, skoda. nekoupim nic a bude:D

TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 09 črc 2011 22:05

Ghost píše:TomBiker: mozno toto by mohlo byt zaujimave http://www.androidauthority.com/thinkpa ... led-13223/ podobne ako Transformer akurat s matnym displejom a moznostou pouzit stylus. cena by mala byt podobna ako u iPadu 2 akurat je otazne ci sa dostane na trh aj tu a ako dlhho to bude trvat.


vypada paradne, nekde se uz prodava?

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 09 črc 2011 22:25

este nie, mal by sa zacat predavat toto leto.

edit: Win7 na ovladanie prstom nie je oproti iOS/Androidu moc dobre prisposobeny a vydrz napr. Aceru W500 je polovicna oproti iOS/Android konkurencii. Navyse ten Acer je aj dost drahy. na slate tablety (tzn. nie Tablet PC) bude imho plne pouzitelny az Win8.
Naposledy upravil(a) Ghost dne 09 črc 2011 22:38, celkem upraveno 1 x.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 09 črc 2011 22:30

ale vždyť lesklý displej má i iPad :wink:

TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 10 črc 2011 06:47

1.
dobre, a jak je to teda stema displejema, je teda pravda, ze ipad ma daleko kvalitnejsi displeje na dlouhe cteni nez bezna vetsina ntb? samozrejme nej je el ctecka kindle apod. co displej transformeru.

2.
a kdyz ne ipad proc tedy ano transformer? v cem je lepsi ci horsi, nez ipad2 s externi klavesnici?

3.
to lenovo, myslite ze do 14k se bude prodavat? kdy by melo vyjit, potrebuju neco do mesice, mam cekat?

moc dik.

ZAVEREM:

Je jasny ze to vyhraje tablet, netbook nechci, kvuli ntb konstrukci, takze ted bud:

ANDROID (think slate, transformer)
iOS (iPAD2, pri pouziti externi klasvesnice)
WIN7

= jaky os vzit? precet jsem toho uz tuny a objevoval se prave nazor, na co pouzivat nejake predelavky na iOS ci andorid, kdyz je tu cela rada uz ozkousenych a dostupnych sw na win 7?

Proc neporidit tablet s win 7?

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 10 črc 2011 16:49

Taky se zapojim, jsem v podobne situaci ale z mnoha duvodu mam uplne jasnou volbu - TABLET.

Zprvu jsem chtel iPad, ted jsem ho zavrhl a jasne vede ze vsech dostupnych tabletu Asus EEE Transformer, ktery je temer dokonaly - s tegrou 3 by byl :-)

Nebudu se tu dlouze rozepisovat proc bysi mel brat prave tento tablet, nicmene z Androdich tabletu je to jednoznacne nejlepsi volba, Samsung je drahy a neni tak elegantne resen co se doku a mass storage tyce, takze nebrat.

Asus je vlastne jedina volba, jedina cesta, jedine vitezstvi :-)
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 10 črc 2011 17:06

iPad2 bude mít možná o něco lepší displej než Transformer, ale ty možnosti, které ti poskytuje dock u Transformera je rozhodně killer feature. navíc to má dvě baterky -> lepší výdrž. iPad2 s tou klávesnicí bude muset být spojen bezdrátově, což je daleko energeticky náročnější než konektorem -> snížení výdrže.

Win7 není tabletový OS, má moc veliké požadavky na výpočetní výkon, navíc UI je stále myšoidní, takže než prst tak je nutnost používat magnetický stylus (přesnost je lepší, ale není zas tak pohotový - musíš ho odněkud vytáhnout). jediné kde mají Win7 smysl jsou convertible TabletPC jako HP 2760p nebo lenovo X220t (což už je záležitost 40k Kč). s Win7 se navíc IMHO nedostaneš nad 5 hodin práce, zatímco Androidi nebo iPady zvládnou dvojnásobek.
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 10 črc 2011 19:25

hm, ja to vidim stejne, ten transformer je dobra volba, nicmene jeste 3otazky:

1. v cem ma horsi displej nez ipad2?
2. proc tegra 3? v cem 2jka, jestli mate na mysli fullhd filmy, tak mi to je ukradeny
3. da se sehnat s androidem 3.1?

proc jeste vaham:

1. nemam pockat na think slate, kolik muze stat s dockem?
2. trosku se bojim te znacky- asus
3. kvalitni aplikace na androida- neznama
vyvedte me z toho a jeste dnes ho kupuju :D

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 10 črc 2011 19:40

je stejny displej, vicemene je stejne kvalitni ale ma vyssi rozliseni, takze Asus je lepsi a ne horsi!

Tegra 3 je vykonejsi a ma prijit za pul roku, tod vse. Andorid 3.1 je update, ktery musis udelat sam nebo automaticky, takze ano. Taky nehodlduju asusu, ale tohle nema chlazeni, vlastne jsou to namackane cipy vedle sebe a neni co po*rat....a v recenzich je to velice kvalitni stroj, takze tak...
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MorrissJeals a 63 hostů