Jde to nějak odpojit nebo nějak zašmrdlat aby to přestalo měřit teplotu a tí pádem mi neblokovalo takty?
vím, že je to blbý nápad takže tohle písat nepotřebuju:D notebook dokážu chladit dobře i při zátěži nepřekročím 60C takže jesltili někdo nevíte jak se zbavit toho senzoru nebo kde co je .
Odstranění snímaní teploty?
-
hucikuci
- občas něco napíše
- Příspěvky: 17
- Registrován: 20 dub 2010 10:08
-
Jirrick
- Moderátor
- Příspěvky: 1681
- Registrován: 04 pro 2010 19:37
Hodilo by se napsat o jakém konkrétním notebooku se bavíš.
Jinak odpověď ve vší obecnosti: několik posledních generací intelskejch procesorů má kompletní power managment takzvaně onboard, tedy napevno zadrátovaný v procesoru a možnosti jak ho ovlivit je jen málo (např. program Throttle stop). Poslední procesory, kterým se opravdu dalo kecat (ať už softwarově nebo i HW modifikacemi) do jejich provozního taktu a napětí byly Core 2 Duo.
Jinak odpověď ve vší obecnosti: několik posledních generací intelskejch procesorů má kompletní power managment takzvaně onboard, tedy napevno zadrátovaný v procesoru a možnosti jak ho ovlivit je jen málo (např. program Throttle stop). Poslední procesory, kterým se opravdu dalo kecat (ať už softwarově nebo i HW modifikacemi) do jejich provozního taktu a napětí byly Core 2 Duo.
Lenovo X1 Carbon Touch
* Dodržujte prosím
[url=http://notebooky-forum.notebook.cz/viewforum.php?f=28]PRAVIDLA[/url] tohoto fóra *
* Dodržujte prosím
-
Chlebovnik
- guru
- Příspěvky: 3610
- Registrován: 30 bře 2008 19:20
- Bydliště: K-Vary / Brno
Má Acera s C2D a 9600M GT tušim.
Zjisti si, co ti throttluje - jestli CPU nebo GPU. Na CPU by měl pomoci ThrottleStop na GPU nVidia PowerMizer Manager, kde to "zpomalování" vypneš.
Zjisti si, co ti throttluje - jestli CPU nebo GPU. Na CPU by měl pomoci ThrottleStop na GPU nVidia PowerMizer Manager, kde to "zpomalování" vypneš.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
-
hucikuci
- občas něco napíše
- Příspěvky: 17
- Registrován: 20 dub 2010 10:08
-
hucikuci
- občas něco napíše
- Příspěvky: 17
- Registrován: 20 dub 2010 10:08
-
swarm
- Moderátor
- Příspěvky: 8857
- Registrován: 09 úno 2007 14:22
- Bydliště: zpět v ČR
-
Python.P
- Moderátor
- Příspěvky: 4173
- Registrován: 07 bře 2009 19:56
-
hucikuci
- občas něco napíše
- Příspěvky: 17
- Registrován: 20 dub 2010 10:08
právě tomu chci zabránit, aby to dosáhlo 62C tea spíše aby si to neuvědomilo že už má 62C a podtaktovala se, jinač tu teplotu i s mým přetaktovaním udržím při pokojový teplotě pod 60C takže dobrý ale když je někde teplo nebo se zatopí a já nezavřu topení tak je to horší a dostanu se na těch 62C a taky dole
a pak zase čekat než se schladí a pak zase a pak zase...... 
-
Chlebovnik
- guru
- Příspěvky: 3610
- Registrován: 30 bře 2008 19:20
- Bydliště: K-Vary / Brno
Já nechápu o čem to tady pořád žvaníš. Omýláš to samé pořád dokola. Rady jsi ode mě dostal, tak konej.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
-
hucikuci
- občas něco napíše
- Příspěvky: 17
- Registrován: 20 dub 2010 10:08