Opotřebování baterie

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Honzamock
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 04 pro 2012 17:05

Opotřebování baterie

Příspěvekod Honzamock » 09 čer 2013 19:54

Dobrý den,
následující měsíce budu používat můj ProBook 4540s, jako náhradu za stolní počítač (nebude přenášet, stále v síti). Nebude pro životnost baterie lepší ji vyndat z notebooku a používat ho bez baterie?
děkuju

cottage55
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 04 črc 2012 17:03

Příspěvekod cottage55 » 12 čer 2013 12:25

jestli bude baterie v notebooku nebo ležet jinde je celkem nepodstatné, ve chvíli kdy se je nabitá na určitou hranici dle nastavení, by měl brát notebook už elektriku jen ze sítě a baterie si nevšímat.

Jsem momentálně v podobné situaci, kdy notebook nebudu nějakou tu dobu přenášet a dle informaci co jsem našel, jsem snižil kapacitu baterie na cca 80% (možna bych mohl jít ještě níž) což by mělo zlepšit její životnost. pokud HP podporuje nastavení prahu nabíjení tak tam nastavit horní hranici cca na těch 80% (aby se více nenabíjela) a nebo prostě baterku vybít přirozeně pod těch 80% a pak ji někam schovat v pokojové teplotě.

jinak jak už jsem někdě četl, baterie se ničí už jen proto, že existuje. Jsou jen možnosti jak její životnost prodloužit. Jednou za čas vybít a nabít a jinak držet kapacitu kolem těch 60-80% je asi nejlepší cesta.


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů