Notebook na voľné chvíle do 520e

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
BlackJack
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2008 11:32
Kontaktovat uživatele:

Notebook na voľné chvíle do 520e

Příspěvekod BlackJack » 09 bře 2016 08:48

Zdravím,

po dlhšom čase by som sa opäť rád obrátil na miestnu komunitu, keďže mám s týmto fórom len tie najlepšie skúsenosti.

Hľadám notebook pre nenáročného používateľa, ktorý by mal slúžiť predovšetkým ako zariadenie na vyplnenie voľných chvíľ prezeraním webu, sledovaním filmov, hraním menej náročných hier (takých, ktoré by nemali testovať limity výkonnosti notebooku), možno nejakou kancelárskou prácou.

Z hľadiska mne známych požiadaviek (keďže notebook nemá byť pre mňa) by displej mal byť 14-15“. Keďže tento displej bude aj hlavným používaným, tak čím kvalitnejší, tým lepšie. Rozhodne je to jedna z vecí, na ktorých v tomto prípade záleží viac.

Výkon (procesor, RAM, grafická karta, HDD/SSD atď.) veľmi dôležitý nie je, zariadenie by malo zvládať vyššie popísané aktivity, čo si myslím, že nebude problém. Samozrejme, nejaká tá rezerva pre prípad, že by sa k tomu neskôr pridružilo ešte niečo iné by bola príjemná.

Dôležitejšie z tohto hľadiska sú skôr parametre týkajúce hmotnosti notebooku, jeho výdrže a šasi. Nemám nejaké limitné hodnoty, ale vyššia výdrž batérie a hmotnosť, pri ktorej nie je, ani pre ženu, nepríjemné notebook prenášať aj na dlhšie vzdialenosti by boli super. Takisto by som ocenil šasi, ktoré vydrží aj nie zrovna najjemnejšie zaobchádzanie a prenášanie.

Čo sa týka rozhraní, tak myslím, že v tejto oblasti žiadne špeciálne požiadavky nie sú. Klasicky čo najviac USB portov, HDMI (kvôli pripojeniu k TV) a ďalšie štandardné rozhrania.

Notebook by sa mal zmestiť do približne 520e. Tohto by som sa rád držal a viac by to mohlo byť len v prípade naozaj významného rozdielu medzi zariadeniami v jednotlivých cenových reláciách. Samozrejme nejaké tipy už mám, ale rád si nechám poradiť, keďže väčšina tunajších používateľov má určite ďaleko väčší prehľad ako ja. Za všetky rady budem samozrejme vďačný.

sajty
guru
Příspěvky: 922
Registrován: 18 bře 2014 16:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod sajty » 10 bře 2016 14:11

Acer Aspire S13 S5-371 (i5-6200U, Intel HD520, 8GB RAM, 256GB SSD)

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 10 bře 2016 15:21

Rozmyslel bych si tu velikost a vahu. 15" notebooky maji okolo 2,5kg, 13" maji i 1,5kg.

A LCD - ten Dell bude mit ten nejvetsi odpad na trhu :( Pokud je prioritou displej, tak bych bral IPS nebo alespon TN s vyssim rozlisenim.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

sajty
guru
Příspěvky: 922
Registrován: 18 bře 2014 16:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod sajty » 10 bře 2016 15:58

Já bych bral ten Acer,Dell jsem uvedl kvůli NBD,to pro někoho může být silný argument.
Acer Aspire S13 S5-371 (i5-6200U, Intel HD520, 8GB RAM, 256GB SSD)

BlackJack
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2008 11:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BlackJack » 11 bře 2016 08:45

Díky, za tipy. Priznám sa, že osobne inklinujem skôr k značkám ako DELL, ku ktorým mám dlhodobo vyššiu dôveru (a dobré skúsenosti), ale chápem, že v tomto prípade je potrebný kompromis a myslím, že ten Acer vyzerá celkom dobre a do veľkej miery spĺňa moje predstavy, čo by pre dotyčného používateľa bolo vhodné. Batéria by mala vydržať podľa recenzie 5+ hodín pri bežnom používaní, čo je, myslím, úplne postačujúce. DVD mechanika nie je nevyhnutnosť, ale myslím si, že poteší a čo je dôležité nechýba HDMI (priznám sa, že neviem, nakoľko je toto rozhranie bežné pri lacnejších NB).

Ako mínus vidím iba tú hmotnosť, ale myslím, že pri 15.6" NB je to ok a displej má síce vyššie rozlíšenie, ale v recenzii ho označili za nanajvýš priemerný, ale možno je to to najlepšie v tejto cenovej kategorii.

Pokiaľ by teda niekto neprišiel ešte s nejakou alternatívou, alebo mi niekto nepovie, že je to ten typ NB, čo sa po roku rozpadne, tak určite budem ten Acer zvažovať.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů