Výběr lehkého 13/14 pracovního notebooku, cca 40.000 bez DPH

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
rl
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 16 dub 2016 19:30

Výběr lehkého 13/14 pracovního notebooku, cca 40.000 bez DPH

Příspěvekod rl » 16 dub 2016 19:52

Už delší dobu se trápím s výběrem nového pracovního notebooku.
Sleduje Všechny možný weby, ale nemůžu stále najít ten pravý:)

Požadavky:
Velikost 13-14
i5/i7 skylake CPU
512GB SSD
16GB RAM
USB 3.1 Thunderbolt 3 alespoň 1x, lépe víckrát:)
IPS min Full HD, lépe 2540+
Ideálně něco lepšího než Intel 520 grafika
Cena do cca 40.000 bez DPH
Rozumná výdrž nad 6h
nbd záruka 3 roky

Nevím jestli chci s touch nebo ne:)

Zatím jsem skončil u:
xps 13 touch v nejvyšší konfiguraci s i6560 a Intel 540 grafikou

Asi se mi na tom něm líbí vše, jen bych teoreticky bral i korporátní fce jako dokování, lte modem, čtečku prstu, LAN... Prostě nevím jestli mi to nebude chybět:)

To samé ale Corporate nabízí dell e 7370 ale je jen s M CPU a stojí raketu, v porovnání s xps klidně o 10k+ více a nevim zda by mi stačilo mi cpu.

Pracuji klasický Office paket, Adobe Suite, nějaká ta virtuální mašina, lokální web server...

HP 1040 G3
Ma vše včetně modemu, např v de ho mají v konfiguraci co chci u nás by se musel nakonfigurovat, cena je ale přes limit, grafika jen 520
Nevím co usb 3.1 zda je to plnohodnotný Thunderbolt 3

HP 840 G3
Verze s IPS se vejde do limitu, dokonce včetně lte, jen jsem zjistil že usb 3.1 je jen ve verzi 3.0:(( Ach jo..

O jinych NB nevím, v zahraničí vychvalili Lenovo 460 ts, ale je bez usb 3.1:(((((

Máte pls nějaké nápady jak z toho ven?:)

Díky!
R.

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 19 dub 2016 14:10

XPS 13 je dobrý, mám ho a jsem víc než spokojený. Baterka dá kolem 9-10 hodin na wifi (office práce, web) - i5, FHD.
Touch ale žere víc, i7 žere víc a hlavně Iris s prvními verzemi BIOSu taky žrala víc, takže bych nečekal víc než 6 hodin výdrže - nevím jestli to za to stojí. Navíc touch je dost lesklý, odlesky jsou vidět i při plném podsvícení (viz recenze notebookcheck nebo youtube).

Dokování se dá vyřešit přes USB 3.1 (včetně dobíjení) - na trhu už přibývají dokovací stanice, přes které budeš schopný připojit snad cokoli. Akorát zatím stojí přes 5 tisíc, originál od Dellu dokonce kolem 9. Výhodou by ale mohla být delší morální životnost takové dokiny. Už jsou plánované i USB-C grafiky, byť budou ze začátku drahé.

Z ostatních ti neporadím, ale můžeš zvážit do jaké míry budeš pracovat na interním a externím displeji a pouvažovat podle toho jestli nejít do většího šasi s pohodlnější klávesnicí - např. 14" latitudy od Dellu nebo odpovídající HP, Lenovo. Klidně bych přidal do úvah i Acer travelmate P648, který je podobně kvalitní, má dobrou výdrž na baterku i možnost 3leté onsite záruky.

rl
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 16 dub 2016 19:30

Příspěvekod rl » 24 dub 2016 11:55

Díky za mini recenzi!:) Právě, že jsem toho načetl dost. Líbila by se mi 14ka xps:) HP 840 je pro mě např. velikostí tak akorát, jen nemá plnohodnotný USB-C. Latitude nevypadá špatně, ale v konfiguraci co bych chtěl já je vždy dražší, v případě např 5470 mi přijde nb už moc masivní na přenášení...prostě nevím, možná vymýšlím nesmysly:) Fakt škoda toho lenova T460s, že nemá USB-C, jinak mi to přijde jako ideální stroj...

V případě XPS prý nejde rozšířit RAM, takže můj požadavek splňuje konfigurace s lesklým touchscreenem, v minulosti jsem chtěl vždy jen matnej displej, ale co jsem viděl několik macbooků, tak mi to přišlo celkem ok... prostě nevím, ale zatím to opravdu vypadá na xps:))

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 25 dub 2016 14:51

8GB matna verze XPS se da sehnat, ale je to tezsi (je jich mene a stoji v podstate stejne penize jako touch verze)

Jestli chces 14" tak zvaz i verzi XPS 15 (tam je ale cena trochu pres limit) nebo ten Acer travelmate P648 (prip. 645-S), to je velikosti nejbliz 13" modelum.

K cemu ti bude USB-C na Thinkpadu, ktery ma dokovani? Dokovani nahradi vetsinu vyhod USB-C. Nez se ten novy port poradne rozsiri a ty pocitis, ze ti na notebooku opravdu chybi, tak bude stejne cas na vymenu za novy stroj.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 79 hostů