Univerzální notebook do 20 tisíc

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
tomasvlasak
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 05 pro 2010 22:06

Univerzální notebook do 20 tisíc

Příspěvekod tomasvlasak » 06 črc 2016 12:39

Prosím o radu s výběrem, aktuálně mám Asus U47A s i7 2640M, 8GB ram s 256 gb SSD diskem (proti originálu jsem přidával ram a měnil disk)

Hledám náhradu za tento notebook pro využití především na kancelářskou práci (excel, word, internet) + občas si něco zahrát (neočekávám super mega výkon na nejnovější herní pecky, spíš mi jde třeba o fifu a podobně a neočekávám full hd na maximální detaily - prostě občasná hra je jen jako bonus, důležitější jsou ostatní parametry, nikoliv grafická karta)

požadavky:
úhlopříčka 14 až 16 palců
8 GB ram
SSD disk alespoň 256 gb (nebráním se však ani myšlence koupit notebook s hdd a samostatně si disk vyměnit - pokud ostatní parametry budou super a i s dokoupeným ssd se vejdu do limitu)

výhoda by byla mechanika (není nutnost)
výdrž na baterii při té kancelářské práci alespoň tak 3-4 hodiny
windows
hdmi nutnost (výhoda by byla kdyby to mělo hdmi i vga)
rozlišení alespoň full hd

zatím jsem předběžně koukal a zaujal mě tento dražší asus
https://www.czc.cz/asus-f556ub-dm068t-b ... 73/produkt
ale uvažuju i o levnější variantě
https://www.alza.cz/asus-f555uf-dm031t- ... d=18842920

kdy mi přijde, že ten dražší toho zas o tolik navíc nenabízí

nakupovat bych chtěl na nějakém větším renomovaném obchodu (kasa, mall, mironet, czc, alza), přičemž do czc mám doma dárkové poukázky a na alzu 5% slevu přes jejich alza kreditku a studentskou slevu

uvítám komentář ohledně toho, zda ten levnější stačí nebo se vyplatí připlatit, stejně tak i jiné modely na zvážení

předem děkuji

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 1007
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Příspěvekod leon » 06 črc 2016 23:10

na práci v pohodě stačí oba ... tedy pokud v Excelu nejedeš megasložité megaobjemné tabulky

kvuli rychlosti načítání dat bych volil model s SSD, čili paradoxně ten levnější


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů