Notebook na domácí studio

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Adamiko
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 20 črc 2016 15:23

Notebook na domácí studio

Příspěvekod Adamiko » 20 črc 2016 15:28

Zdravím,

Momentálně sháním notebook na domácí nahrávání. Mám i stolní PC, nicméně kvůli mobilitě a pohodlí preferuji notebook. Můj strop je kolem 20k, ušetření se nebráním, ale za kvalitu (přiměřenou mým požadavkům) si rád připlatím.

Plán je takový, že chci nahrávat především nástroje (kytary), zpěv a dále pak pracovat s MIDI a hlavně pluginama (VST především) - zvuk budu dělat víceméně jen přes pluginy, tudíž budu nahrávat jen suchý signál z kytar a pak vše upravovat. DAW mám Pro Tools First.

Zvukovou kartu mám Focusrite Scarlet 2i4 2nd generation, s tou jsem zatím max spokojenej. Teď tedy potřebuju vyřešit mašinu, ve který to všechno budu páchat.

Co se týče "požadavků" na noťas, tak asi takhle:
1) Noťas nechci mít čistě na nahrávání - chtěl bych časem začít trochu tvořit a upravovat videa; pochopitelně multimédia (filmy, hudba), možná sem tam nějaký ty hry (nic graficky moc náročného - občas zapnu W3, WoWko apod.) a taky taková ta klasická kancelářská práce.
2) Kvalitní zpracování (nic plastového - tím už sem si bohužel jednou prošel) - především kvůli přenášení
2) Jestli to bude 13" nebo 15", je mi asi v celku jedno. Tady by mě zajímaly vaše názory, jak se na 13" pracuje - osobně mi to přijde maličký (zatím jsem měl nejmíň 15" - ale to bude asi jen pocit)
3) Počítám SSD disk by byl vhod - pochopitelně plánuju dokoupit nějaký to tera externího hdd, ať to je kde skladovat
4) Preferoval bych novej, i když dobrýmu kaufu na bazaru, se taky nebráním
5) Co jsem tak koukal, tak ideál by byl procesor i5 asi Broadwell, RAM co jsem pročítal min 4GB na nahrávání by bylo asi vhod
6) Výdrž baterie - tady nepotřebuji nic ultra, ale zároveň nic co bude za 3 hodiny práce vybité

Co se týče značky tak osobně mám dobré zkušenosti s ASUSem, jinak nic čemu bych se vyloženě bránil asi není.
Přemýšlel jsem i nad Applem (MacBook Air), ale ze článků a názorů mám pocit, že v dnešní době se to už nevyplatí. ... nebo?

Předem děkuju za každej názor a pokud je někde nějaká kravina, děkuju za opravu :D

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 1007
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Příspěvekod leon » 20 črc 2016 19:29

moje postřehy:

1) audio odhaduji nebude příliš náročné na výkon, na hry bys měl ale hledat s dedikovanou grafikou

2)2) z vlastní zkušenosti jako ergonomicky přijatelné minimum vidím 14"

3) SSD určitě prima věc pro rychlost spouštění sytému i programů

5) šáhl bych rovnou po Skylake procesoru

- na značce až zas tak moc nezáleží, spíše bych věnoval pozornost záruce, protože pokud to budeš mít jako pracovní stroj, doporučil bych onsite záruku s garancí opravy druhý den

Adamiko
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 20 črc 2016 15:23

Příspěvekod Adamiko » 21 črc 2016 10:13

Díky za názor.
Trochu jsem koukal a pozměnil jsem si požadavky. Hry na tom nakonec asi moc hrát nebudu, tudíž by integrovaná grafika. Po celodením hledání mi z toho vyšli dobře jen Acery.

Tady je porovnání.

https://www.alza.cz/porovnani.htm?c=NC1 ... ;NC105e4f;

Ta E15 má sice GEforce, ale co jsem tak ty Iris karty jsou výkonější a nedohledal jsem, že by měl podsvícenou klávesnici, což mě trochu vadí.

Pak V15 nebo F15. Tam nevím jaká kombinace by byla výhodnější.
V15 má intel core i7 5557U, ale za "jen" generaci Broadwell a 5557U. Ale zas má IPS display.
F15 má i5 a 62670U a Skylake a o trochu lepší grafiku co jsem koukal.
Pak je tam rozdíl v typu paměti. Tam nevím zda je lepší DDR3L nebo DDR4..?

Zatím se trochu přikláním k tý F15, ale u V15 mě zas láká to, že má označení "Skvělý servis". Ten píší jen u tohoto typu.

Rady, názory?

Nebo je ještě něco jiného, co jsem přehlédl?

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 1007
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Příspěvekod leon » 21 črc 2016 19:41

DDR4 je lepsi, ale rekl bych, ze na zpracovani audia to bude mit minimalni vliv ... jake datove toky zaznamenavas?

Adamiko
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 20 črc 2016 15:23

Příspěvekod Adamiko » 21 črc 2016 21:25

Co si mám představit pod datovými toky?

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 1007
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Příspěvekod leon » 01 srp 2016 22:16

jak kvalitní audio zpracováváš? kolik meaga za vteřinu to uloží : )


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 101 hostů