laptop/ultrabook ako parťák k desktopu (do 33k czk)

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
nnadalinn
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 08 lis 2016 09:51

laptop/ultrabook ako parťák k desktopu (do 33k czk)

Příspěvekod nnadalinn » 08 lis 2016 10:44

Ahojte,

viete mi, prosím, poradiť s výberom laptopu, resp. ultrabooku? Som zvyknutý na desktop s SSD, takže výkonovo by sa to k tomu malo aspoň blížiť, nech všetko beží plynule.

Účel:
- heavy multitasking, nazvime to intenzívna kancelárska práca (prekladateľský softvér + pár pridružených programov, nekonečno tabov v chrome, firefoxe a opere)
- žiadne hry
- občas nejaká hudba, možno film

Parametre:
- do cca 33.000 czk / 1200 eur
- 14, prinajhoršom 13.3 palcov
- kov
- matný IPS, 1920x1080 alebo viac
- tichý chod
- stačilo by snáď aj 15W CPU (?), 45W CPU nemusí byť (alebo myslíte že na moje účely treba?)
- ideálne Kaby Lake, ale prinajhoršom aj Skylake
- SSD aspoň 256 GB (ideálne PCIe/NVMe ako novší štandard namiesto SATA SSD)
- podsvietenie
- aspoň 8 GB RAM, znesiem aj viac
- s konektormi aj do blízkej budúcnosti (takže USB-C?) + možno na občasné pripojenie externého monitora
- prenášať sa bude maximálne medzi izbami, takže na výdrži baterky a pár gramoch hore-dole moc nesejde

Dôležitá vec je to, že chcem kupovať ako podnikateľ (na IČO), takže 14-dňová lehota na vrátenie bez dôvodu sa na mňa nevzťahuje, žo znamená, že mám len jeden pokus. Najviac sa mi dlhodobo pozdával Dell XPS 13, ale čítal som o x prípadoch „coil whining“, tak to asi nechcem risknúť. Z permanentného pískania by ma drblo, keďže rád robím v tichu. Na notebookcheck som čítal chvály o Ideapad 710s a TravelMate P648, ale uvítam iné aj iné odporúčania. Samozrejme viem aj o Zenbookoch, Latitude E5xxx atď., ale porovnať a vybrať si netrúfam.

Ďakujem

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9097
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 08 lis 2016 11:38

Asus ROG Strix G18

nnadalinn
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 08 lis 2016 09:51

Příspěvekod nnadalinn » 08 lis 2016 12:17

orgasmic píše:https://www.czc.cz/asus-ux410uq-gv019r-seda/201451/produkt


Ďakujem za link, zjavne novinka. Máš (Máte niekto) už reálne skúsenosti? Na prvý pohľad vyzerá dobre, len mi vadí, že displej podľa všetkého nie je IPS. Okrem toho mi nie je jasné, či to SSD už ide cez PCIe/NVMe. Viem, že v reálnej prevádzke rozdiel možno ani nepostrehnem, ale prečo kupovať niečo, čo už má najlepšie dni za sebou (TN displej a SSD limitované SATA), keď už sa dodávajú aj rýchlejšie SSD? :)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9097
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 08 lis 2016 12:26

Display je IPS.
SSD zjevně sata3 m.2.

Zenbook jsem měl, nejvyšší řadu v 15 verzi a povedený kousek.
Asus ROG Strix G18

nnadalinn
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 08 lis 2016 09:51

Příspěvekod nnadalinn » 08 lis 2016 12:51

orgasmic píše:Display je IPS.
SSD zjevně sata3 m.2.

Zenbook jsem měl, nejvyšší řadu v 15 verzi a povedený kousek.


Ďakujem. Moja chyba, dohľadal som to a fakt je to IPS. Takže povedzme, že jediná slabina je, že SSD neni PCIe/NVMe. Je to silný adept, ale ak má náhodou ešte nejaké návrhy, tak sem s nimi. Vďaka.

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 14 lis 2016 13:57

To NVMe asi nepocítíš při "heavy multitasking" kancelářské práci.
Mám XPS 13 Skylake (i5, FHD) a můžu určitě doporučit. Coil whine není tak hrozný, jsem extra citlivý na hluk a zvykl jsem si na to. Mnoho lidí to neslyší vůbec. On to nakonec může dělat téměř jakýkoli notebook, spousta lidí to totiž má a ani o tom neví. O Kaby Lake verzi nemám moc informací, ale zpočátku asi nebyly úplně optimalizované ovladače, takže tam nebyl znatelný rozdíl.
Můžeš zvážit i HP Spectre X360, ten má ale skleněný displej (extra lesklé) a taky na některých kusech byl coil whine.
Jinak ten Travelmate je taky skvělá volba. Můžeš mrknout ještě po Dell Latitude a Thinkad Txx, obojí ve 14" verzi. Případně jsou ve výprodejích X250 (12,5") za pakatel. Všechny mají výbornou klávesnici, což by pro tebe mohl být významný plus.
Zenbook má jednu velkou nevýhodu, nemá NBD onsite záruku. Nevím jestli to je i pro tebe nutnost (jestli se obejdeš třeba 2 nebo 3 týdny bez notebooku), ale zvážil bych to.

nnadalinn
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 08 lis 2016 09:51

@airmt

Příspěvekod nnadalinn » 15 lis 2016 10:53

Díky moc za reakciu, airmt.

Tak ešte to XPS seriózne zvážim, vyzerá skvele, možno kuknem aj po XPS 15 v matnej FHD verzii (ani 15-tka nemá numerickú klávesnicu, čo je ok), ak pôjdu v najbližších dňoch či týždňoch dole s cenou. Tie laptopy sú na trhu už dlho a keď príde verzia s Kaby Lake, tak Skylake verzia by mala ísť s cenou dole, tak by som vzal Skylake.

Uvažujem ešte aj o E5470, napr. tento vyzerá byť okej https://www.alza.cz/dell-latitude-e5470 ... &o=1#popis
E7470 by bol asi lepší, ale 46-47k za verziu s 256GB SSD je už na mňa moc.

Ten spomínaný Travelmate 648 som mrkol podrobnejšie a podľa laptopmag aj notebookcheck má slabšiu klávesnicu, tak ten nakoniec radšej nie.

Spectre je lesklý, X250 je moc malý, tak tie nie, ale vďaka za tipy :-)

Pokiaľ ide o NBD, tak to nevyhnutne nepotrebujem, keďže mám aj desktop.

Tak asi nakoniec to vyjde na niektorý z Dellov alebo Zenbook.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9097
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 15 lis 2016 13:39

Nejlépe uděláš, když si zajdeš někam ty notebooky osahat, třeba do Alzy.
Co nevyhovuje recenzentovi neznamená, že nebude ani Tobě.
Asus ROG Strix G18


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 hostů