SATA disky a XP

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
wraith
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 28 srp 2007 21:55

SATA disky a XP

Příspěvekod wraith » 28 srp 2007 22:01

Zdravím, vím že už se to tu řešilo, ale nic mi nepomohlo vyřešit můj problém.

Mám FS amilo Pi2350 a chtěl bych nainstalovat XPčka, jak už jsem zjistil, je třeba sehnat si ovladač a nakomponovat ho přes Nlite do instalačky windows. Jenže nevim kde ten ovladač sehnat..., na netu sem jich našel několik, jenže nevim kterej z nich nainstalovat. Na přiložených DVD sem nic nenašel. Předem děkuji za opověď....

PCtvor
píše často
Příspěvky: 123
Registrován: 10 dub 2007 16:17

Re: SATA disky a XP

Příspěvekod PCtvor » 29 srp 2007 08:59

obecne:
SATA radice jsou v winXP na tom stejne jako RAID - v instalackach nejsou jejich ovladace

tudiz pri instalaci win je musime "poskytnout" pomoci diskety(s ovladaci, stranky vyrobce radice) + klavesy(tusim F6) se nacte onen ovladac.......

druha moznost je Nlite a ten ovladac dat do instalacky

bohuzel ten tvuj typ notasu nemohu nejak nalist na strankach FS....

wraith
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 28 srp 2007 21:55

Příspěvekod wraith » 30 srp 2007 21:57

Ano, moje chyba..., menší překlep :)

Je to amilo Pi2530

Jinak vim jak to nainstalovat, muj jediný problém je v tom, že nevim jakej ovladač tam přesně nainstalovat..., našel sem jich spousta, ale mam strach abych něco nepokazil tim, že tam nainstaluju nějakej špatnej..., nemam s tim totiž žádné zkušenosti...

roman3
píše často
Příspěvky: 383
Registrován: 19 bře 2007 17:23

Příspěvekod roman3 » 31 srp 2007 01:52

pokial integrujes cez nlite nespravny ovladac na SATA radic, tak najhorsie, co sa ti moze stat je to, ze ti instalator windowsov ten radic nerozpozna (kedze nema prislusny ovladac), a hned vies, ze kde je chyba... takze pokial si si neni isty, tak s nemusis bat - aj tu funguje metoda pokus-omyl :)

PCtvor
píše často
Příspěvky: 123
Registrován: 10 dub 2007 16:17

Příspěvekod PCtvor » 31 srp 2007 10:12

tady se to resilo......
http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=2528

hasi by stalo za pokus kontaktovat dotycnyho jestli by ti neudelal kopii one instalacky winXP(upravene by FS)

wraith
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 28 srp 2007 21:55

Příspěvekod wraith » 02 zář 2007 19:59

Ok, skusim to nějak pořešit...., kdyby byl nějakej problém, tak sem ještě napíšu...

wraith
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 28 srp 2007 21:55

Příspěvekod wraith » 19 zář 2007 19:35

Tak sem zatim nepochodil, obepsal sem i podporu FS, ale tam mi bylo řečeno, že si to mam najít sám...

Na jejich stránkách sem našel ovladač na SATA pro muj notebook, ale je u něj uvedeno v popisu pouze Win vista, takže ted nevim jestli ho můžu pouít pro XP, nebo ne... Logicky mě napadá, že to asi nepujde, ale stejně se na to chci zeptat...

Jinak když sem na jejich stránkách zadal vyhledat všechny ovladače na tento notebook pro win XP, tak mi to našlo ovladač na bios a chipset, mohlo by to stačit pro instalaci??


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů