Nově repasovaný notebook

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
levap25
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 15 kvě 2024 13:20

Nově repasovaný notebook

Příspěvekod levap25 » 15 kvě 2024 13:27

Chci nejdříve pozdravit jako nováček na tomto fóru. Je mi 81 roků a s počítači pracuji od té doby když ještě byly pouze 8 bitů. Doma mám stolní počítač k běžné práci a ke svým koníčkům. Ten největší je fotografování s úchylkou, že fotím většinou v přírodě a to vážky, motýly, a jinou havěť včetně jejich prostředí.
A ted proč píši. Blíží se léto a já se chystám přestěhovat na chalupu ale kde nemám připojení k internetu. Vůbec mě to nevadí ale chtěl bych mít možnost i tam zpracovávat fotky. Ikdyž jako důchodce si nemohu moc vyskakovat, rozhodl jsem se že bych si pořídil repasovaný notebook. Ale jelikož jsem ho nikdy nevlastnil nevím co shánět a přímo prodejny nejsou pouze e shopy. Tak bych potřeboval pouze návrh co by měl obsahovat aby trochu běhal, na něm aby běhal kvalitní program na zpracování fotek atp. Jako laik na hardware myslím tím procesor, disk, paměť, možnost připojení velkého monitoru a myši atp. Vy co tomu rozumíte jistě pochopíte co tím vším myslím. A podle toho zvážím své možnosti finanční.
Omlouvám se za bláznivý požadavek a prosbu ale kdyby by to bylo možné pomožte mě k příjemné dovolené. Stačí pouze ty základní veličiny.
Moc za vaši ochotu a pochopení děkuji.
Pavel

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 1007
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Nově repasovaný notebook

Příspěvekod leon » 15 kvě 2024 15:58

jaký máš rozpočet?

tohle je aktuálně zajímavá volba základního nového notebooku, zn: hodně muziky za málo peněz
https://www.alza.cz/acer-aspire-3-15-pu ... r_id=72386

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 1007
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Nově repasovaný notebook

Příspěvekod leon » 15 kvě 2024 16:04

a teď koukám, že už mají i variantu s novějším procesorem a dokonce za lepší peníze
https://www.alza.cz/acer-aspire-3-pure- ... m?idp=7486

nový má sice "jen" 4 jádra (starší 6), ale stále by měl mít slušnou porci výkonu, pokud chceš ušetřit a zároveň raději nový notebook se zárukou


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 12 hostů