ACER TM4102WLMi - firmware na hardvare

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
count.draco

ACER TM4102WLMi - firmware na hardvare

Příspěvekod count.draco » 28 lis 2007 15:16

ahoj chcem sa spytat, ci neviete kde najst firmware pre grafiku:
ATI Mobility Radeon X700 64MB
Western Digital 80GB HDD
vsetko povodny HW

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 28 lis 2007 18:05

:D oh.....tak jak nahrajes new bios na book tak u toho je vzdy i bios na grafiku...jinak k cemu bys tohle rád?
:?:

count.draco

Příspěvekod count.draco » 28 lis 2007 19:35

ak najdem novy firmware na HDD tak sa viditelne zrychli book lebo to disk velmi brzdi a cital som ze to dost pomoze a tak isto aj grafika spravi svoje, len nikde ziadne firmware neviem najst, na dvdrw som nasiel to pomohlo ale ten disk a karta to by bolo super keby sa podari, takze hovoris ze pri biose to pojde... len nikto na okoli to este neskusal a v skole sa toho trosku boja (som informatik :-D), ze bios na booku menit to je riziko velke :-(

roman3
píše často
Příspěvky: 383
Registrován: 19 bře 2007 17:23

Příspěvekod roman3 » 28 lis 2007 19:55

ehm, ty si informatik??? trocha som z toho zmateny, lebo informatici obycajne vedia na co sluzi firmware ;) firmware rozhodne nie je o zrychlovani pocitaca...

tak ako hovori mbelas - BIOS na graficku kartu sa automaticky nahra pri flashnuti BIOSu na notasi... co sa tyka toho zrychlovania - novy BIOS len opravuje chyby prip. prida nove funkcie, malokedy sa stane, ze dojde aj k viditelnemu zrychleniu, skor su pripady, ze dojde k spomaleniu - napr. pri mojom notasi sa s najnovsim BIOSom nahra BIOS GK, ktory znizuje maximalne takty pamati GK o nejakych 30MHz (tiez mam Mobility X700) ;)

firmware disku - ten zozenies iba tak, ze sa skontaktujes s technickou podporou WD a oni ti ho poslu na mail. kazdopadne zrychlenie urcite necakaj a myslim, ze ked im aj vysvetlis dovod preco chces upgradovat firmware, tak ti odpisu to iste a nic ti ani neposlu ;)

a co sa tyka celkovo upgradu BIOSu/firmware, tak tu plati jedno "svate" pravidlo - pokial zariadenie funguje normalne, nie je dovod robit upgrade... vela ludi sa na tom uz opalilo, len kvoli tomu, ze boli "blbi" a chceli upgradovat bios kvoli tomu, "aby mali najnovsi" a pritom si zabudli precitat instrukcie, prip. sa im to nepodarilo kvoli inym dovodom...

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 29 lis 2007 14:52

:D no to by me zajimalo jak nahrajes firmware na disk........ :D

kiposukjange
guru
Příspěvky: 1678
Registrován: 01 lis 2007 17:20

Příspěvekod kiposukjange » 29 lis 2007 15:14

no to je nějaká blbost :)
HP 8710p - C2D T7200 2.0GHz, NVIDIA Quadro 320M 256MB DDR3, 4 GB DDR2, HDD 250 GB SATAII 5400ot., 17" WXGA+ 1440x900, Windows 7 Professional x64.

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 29 lis 2007 15:55

:D no nejspis jo :wink:

count.draco

Příspěvekod count.draco » 29 lis 2007 17:25

No v tomto sa mylis, kedze mam Acer tak firmware su jedina zachrana lebo oni pokaslu vsetko co sa da, pred par dnami som nainstaloval novy firmware na dvdrw. Teraz nenapaluje dvd 5 hodin ale jednu a pol, ked zozeniem este na hdd tak by sa to malo upravit na pol hodinu co je uz prijatelne.
Nie vsetko sa zda, take ake v skutocnosti je. Zrychli to nie cely system samozrejme ale zrychli to jednotlive operacie ako to napalovanie.
A firmware na tu grafiku no to je diskutabilne, na viacerych forach a strankach som sa docital ze to pomoze trochu ale to mi je jedno v podstate, hlavny je ten disk. TO je priorita cislo 1.
Kolko informatikov tolko nazorov a rieseni...

roman3
píše často
Příspěvky: 383
Registrován: 19 bře 2007 17:23

Příspěvekod roman3 » 29 lis 2007 21:56

upgrade firmwaru DVDRW je uplne bezna vec, to ti neberem, ale to ze ti napalka napaluje DVDcka niekolko hodin NIE je problem disku a uz vonkoncom nie jeho firmwarom... a vazne by ma zaujimalo ako si dosiel k prepoctu, ze s novym firmwarom na disku sa to z 1,5 hodiny skrati na 0,5 hodiny... a takisto nechapem, preco si si kupoval acer, ked si vedel aka je to znacka...

ale aby som len nerypal a nieco aj poradil - myslim, ze problem bude v tom, ze bud mechanika alebo disk (alebo obidve) nepracuju v DMA mode, ale PIO mode... daj si spravcu zariadeni -> IDE ATA/ATAPI Controllers -> a klikni na kazdy kanal (primary, secondary,...) a daj Advanced Settings, tam si skontroluj, ci vsetky zariadenia pracuju v DMA mode... ak nepracuju, tak v tom spravcovi zariadeni odober zo systemu prislusny kanal a restartni comp...

a pre ostatnych: nahravanie firmwaru na disk je uplne normalne, ale v 99% pripadov to nie je vobec potrebne (preto ani nie su firmwary na disky volne stiahnutelne z netu)... potrebne to bolo napr. v case ked frcali nForce4 cipsety - vtedy bol problem s ich SATA radicmi hlavne v kombinacii s Maxtor a Hitachi diskami v zapojeni RAID0... kedze nVidia si akosi nechcela priznat chybu, tak Maxtor to riesil upgradom specialnej verzie firmwaru, ktory si si musel vyziadat na tech. podpore....

count.draco

Příspěvekod count.draco » 30 lis 2007 08:02

to ze ten firmware HDD pomoze pri napalovani som sa docital na inom fore, tam to tak riesilo vela ludi a zevraj to pomohlo, no nevedel som firmware najst (teraz uz viem ze on treba poziadat:-) a ten prepocet to nie je presny, povodne napalovala dvd tak cca. 5 hodin, aj to nie vzdy napalila dobre, ked som nainstaloval firmware novy tak je to teraz tak 1,5 hodiny +- a uzivatelia toho fora co maju novy firmware na HDD tvrdia ze po jeho instalovani sa ta doba skratila na priblizne pol hodku, pisal som len co som sa docital

a k tej kupe Aceru, ked som si kupoval book tak som si kupil Acer pre to lebo book s takym istym vykonom len od HP alebo IBM by ma vysiel o 10 tisic viac (co je pre mna dost vela), vtedy boli Acer-y viditelne lacnejsie, a pred tym som nemal ziadny book ani nikto na okoli a dokonca ani net som nemal cize ako sa hovori bola to kupa "na vlastnu päsť"

ale dakujem za radu, lebo mudruje vela ludi no radi malo :roll:

count.draco

Příspěvekod count.draco » 30 lis 2007 08:14

no som skusal ale vsetko tam je v poriadku, vsade je nastavene DMA takze problem nie je tam, mimochodom je to Phillips DVD-RW a tie maju takmer vsetky tento problem (minimalne v bookoch Acer), hromadne ich reklamuju ludia, mne nesla prva vobec, ledva citala media, ked mi v servise dali novu (tiez Phillips), napalovala uz spominanchy 5 hodin jedno dvd. Cize pokazena nie je, jedine ze by bola uz z vyroby zla cela seria alebo co...

pma
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 14 lis 2006 09:42

Příspěvekod pma » 19 pro 2007 21:23

mbelas píše::D no to by me zajimalo jak nahrajes firmware na disk........ :D

Třeba tak, že vytvoříš bootovací CD a na něj nahraješ software pro update firmwaru, který dostaneš od výrobce (dodavatele) harddisku. Pak nabootuješ z CD a spustíš. Takhle jsem to prováděl u Seagate disků, které měly problém při připojení do RAID1 (na stolním PC, ale to na věci nic nemění). No a po updatu firmwaru ten RAID1 začal fungovat bez problémů.
Tož tak :-)

Petr

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 20 pro 2007 11:37

ohh....hmmm tak tohle slyším teda po prvé :lol:


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů