Displej Lenovo ThinkPad X41T -> šance na záruční opravu?

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
messy
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 06 led 2009 16:19

Příspěvekod messy » 06 led 2009 23:59

Aj keby prisli na to, ze menil lcd, tak pada zaruka len na lcd a na zvysok zostava. Ono je to s pristupom vyrobcov/servisov cele dost na ho***. Vzdy sa len snazia najst sposob ako reklamaciu zamietnut a hodit to na zakaznika, alebo sa uplnou nahodou zavada neprejavi. Ale ked narazia na niekoho, kto si to nenecha, tak hned je to arogantny hajzel. Ale ja ked si kupim vyrobok, tak ocakavam, ze bude aspon tie 2 roky fungovat tak, ako ma.

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 07 led 2009 00:40

No tak kebyze pridem nato ze menil niekdo LCD tak neuznam a zrusim zaruku na cely notebook a nielen na LCD co to stym ma spolocne ze len LCD nema tam kdo co robit vtom .
Na LCDcku je seriove cislo ktore je nasledne na servisnych strankach vyrobcu notebooku - podla coho sa da zistit ci to niekdo menil, ohladom tych pouzitych LCD , dalej na stranke najdem napriklad datum vyroby LCD panelu , presny typ a pod. co pochybujem ze bude sediet ked to niekdo vymeni ... zda sa mi ze su tie "nove" LCD repasovane alebo nieco podobneho, no kazdopadne to robi vyrobca toho LCD panelu takze mne do ruk to dojde oficialne ako "nove" a nevidim v tom nejaky problem nakolko tam najcastejsie odide elektronika pripadne podsvietenie tak ked tam da vyrobca nove tak preco nie -
A ten pristup servisu k reklamaciam - slusny ludia trpia na ukor tych co sa snazia vyreklamovat na zaruku vsetko co si sami spôsobia a stym sa stretnes vsade ci uz je to autoservis alebo telefony notebooky elektronika .
Proste ked ti do servisu polovica ludi prinesie vec ktoru sami pokazili stym ze teda samozrejme nevedia ani nahodou co stym je, a druhej polovicy sa to naozaj pokazi bez ich zavinenia tak technik to nema ako zistit takze bohuzel .
Mne osobne na dva tyzdne starom telefone prestala fungovat klavesnica tak sa telefon vratil zo servisu s tym ze je zoxidovana doska po vniknuti kvapaliny na co mam uz znalecky posudok kde je cierne na bielom napisane ze servis pri oprave poskodil tu dosku a nenachadza sa nanej ziadna oxidacia tak napriklad toto riesim momentalne na sude .
Bohuzial take su zaruky v dnesnej dobe .To je rovnake ako KIA ceed so 7 rocnou zarukou - co asi myslite ze na nu uznaju vsetko a kolko budete platit za pravidelne prehliady aby ta zaruka bola platna nakolko je to jedna zo zmluvnych podmienok---
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

3dcamilo
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 13 bře 2008 21:07
Bydliště: Smolenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 3dcamilo » 07 led 2009 01:13

mne sa stalo pri mimozarucnej oprave telefonu - QTEK S200, vadne zadne repro, cize nevyzvanal - ze mi dosahali nejako fon, resp repro vymenili ale bolo v nom pocut praskanie pri praci s telefonom, takze sa mi fakt nechcelo s nimi hadat, za tu ich opravu si zapytali 1200sk, vyriesil to novy repracik za 6USD z ebayu a vymenil som si ho sam a telefon sluzil v poho. rovnako na starom spv m700 odisiel display, opat to vyriesil ebay,nie je az tak kvalitny ako origo ale na navigaciu cisto ten fon bude stacit, vymena doma, uplna spokojnost, takze rovnako ako je problem s uzivatelmi rovnako aj s hocijakym servisom na fony, auta alebo booky.
Asus Zenbook UX305CA-FC025T / Past:
MacbookAir
X220 / i7 / 8GB RAM / 2 x 256GB SSD Crucial / Ultrabase3 / W10 64bit prof / Dell 2209WA

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 07 led 2009 09:06

MaTToS píše:No tak kebyze pridem nato ze menil niekdo LCD tak neuznam a zrusim zaruku na cely notebook a nielen na LCD co to stym ma spolocne ze len LCD nema tam kdo co robit vtom .
Nemám tušení, jak je to u vás na východě, ale v ČR bych se s tebou soudil a vyhrál bych. Musel bys mi jako servis přesně dokázat, že závada vznikla tím vyměněným LCD, případně jeho montáží.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 07 led 2009 09:36

swarm: neviem ake mate v CR zakony ale afaik v podmienkach zaruky konkretne od Lenova je, ze uzivatel notebooku v zaruke moze sam vymienat iba CRU diely (medzi tie LCD nepatri ani nahodou), vymienat ostatne diely v zaruke moze len autorizovany servis Lenova.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 07 led 2009 09:58

Tou vymenou by padla rozsirena zaruka od Lenova a zustala by zakonna dvouleta.
A pri neuznane reklamaci z duvodu vymeny LCD by asi zakaznik musel dokazovat, ze zavada nevnikla tou vymenou. Takze posudek soudniho znalce a pak si ho nechat uhradit od prodejce. Takze by ta reklamace musela jit pres prodejce a ne primo do servisu.

Edit:
To plati ale jen kdyz to bylo zakoupeno v CR (mozna i v EU), jako spotrebitel a jen pro ty zakonem dane 2 roky.
Naposledy upravil(a) zivan dne 07 led 2009 11:50, celkem upraveno 1 x.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

messy
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 06 led 2009 16:19

Příspěvekod messy » 07 led 2009 11:20

Ghost píše:swarm: neviem ake mate v CR zakony ale afaik v podmienkach zaruky konkretne od Lenova je, ze uzivatel notebooku v zaruke moze sam vymienat iba CRU diely (medzi tie LCD nepatri ani nahodou), vymienat ostatne diely v zaruke moze len autorizovany servis Lenova.


V podmienkach zaruky to moze byt, ale nie je to v zakone. Ono reklamacnych a zarucnych podmienkach je popisanych tolko veci, co nema oporu v ziadnom zakone... Napriklad poplatok za neopravnenu reklamaciu.

wern_er
guru
Příspěvky: 1129
Registrován: 10 kvě 2007 12:35

Příspěvekod wern_er » 07 led 2009 12:13

Samozřejmě, ovšem je tu druhá stránka věci, kdy nákupem s těmito podmínkami souhlasíš a berou se jako smlouva mezi vámi dvěma - samozřejmě každá smlouva může upravovat reklamační aj. podmínky v podstatě dle libosti - pokud v nákupních podmínkách bude, že se nákupem jako zákazník zříkáš záruky a produkt koupíš, jako bys podepsal smlouvu, že se prostě dané záruky zříkáš a každý soud dá za pravdu obchodu, že jsi souhlasil s danými obchodními podmínkami, o kterých jsi byl dopředu informován :) nejsem právník, ale ctím pravidlo smlouva na prvním místě, pouze neošetřené podmínky smlouvou se vážou příslušnými zákony. Tedy pokud je jasně v podmínkách uvedeno, že výměnou či neodborným zásahem tam a tam (či kromě toho a toho) je nárok na záruku ztracen, pak se prostě podobným zákrokem vědomě zříkáš nároku na případnou opravu i v záruční době. A řekl bych, že je dokonce jedno, jestli jsi danou domácí výměnou/opravou způsobil později reklamovaný problém či ne - prostě jsi porušil smlouvu a ta tím pádem zaniká (co se tvých nároků a práv ze smlouvy vyplývajících týče). Skutečné a jediné pravdivé řešení by ale dokázal asi stanovit pouze soud dle dané situace a daného případu - osobně bych asi podobné věci u dražších věcí nepokoušel ... ovšem pokud je problém s LCD, už se dá asi přemýšlet, zda se nevyplatí se o záruku případně raději připravit vlastní výměnou :)
TP T61 7664-18G, 2x2GB RAM 800MHz, Intel SSD 330 180GB, Advanced Mini-Dock
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x8GB DDR3 1600MHz, 128GB mSATA Crucial M4 SSD
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x4GB DDR3 1600MHz, 256GB mSATA Crucial M500 SSD

messy
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 06 led 2009 16:19

Příspěvekod messy » 07 led 2009 12:17

Zaruka je pravo, ktoreho sa nemozes vzdat. Ak podpises zmluvu, v ktorej sa zaruky vzdas, alebo bude obmedzena mimo zakonnych podmienok, su tieto ustanovenia zmluvy neplatne.

//edit: A ver tomu, ze na sude by si s tymto uspel. V rodine mame jeden takyto pripad uspesne za sebou. Dokonca to skoncilo odstupenim od zmluvy, co su po 3 rokoch od kupy dost zaujimave peniaze.

Bajdik

Příspěvekod Bajdik » 07 led 2009 17:58

Takže, jak postupuje moje reklamace s tabletem ->
Řeším to s technikem z abit servisu, který je velmi ochotný.

Chtěl po mně zaslat obrázky displeje, velmi se divil též tomu, že na dotykové vrstvě není žádné poškození..

Vyfotografoval jsem notebook z vrchní strany i spodní + ještě další fotky.
Ty se zašlou ke schválení. Zítra nebo pozítří mi dají vědět, zda se to opraví z moji kapsy nebo vrámci záruky

Chovat se arogantně jsem odmítnul, řekl jsem vše, jak to bylo a nedělal jsem "jen tak z ničeho nic". Právě, uznal jsem, že těch lidí, kteří dělají, že to samo, maj asi plný zuby :)

Guf
guru
Příspěvky: 511
Registrován: 08 čer 2007 19:44

re

Příspěvekod Guf » 08 led 2009 11:29

No vidíš, já jsem si jistý, že to opraví v rámci záruky.
PRAVDA VÍTĚZÍ.
IBM/Lenovo ThinkPad R61 C2D T7100 1,8GHz, 4Gb RAM/667MHz, Hitachi 120GB/5400ot., Intel GMA X3100, 14,1 WXGA(matný), WIN 7, 3roky carry-in

exander
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 02 říj 2006 08:54

Příspěvekod exander » 14 led 2009 01:49

entropy píše:no a co s tím plastem dělá prudká změna teplot? ono 20 stupňů rozdílu není zas tak málo...

ale nevím, ptám se

(je ovšem hloupost přitáhnout notebook z mrazu, hned ho pustit a nenechat ho přivyknout na pokojovou teplotu)


To si snad děláš legraci, toto musí notebook samozřejmně vydžet, k čemu bych ho jinak měl? Často přejíždím během dne z jednoho místa na druhé a notebook zapínám okamžitě po příjezdu. V tuto chvíli můj notebook běžně přechází -10 do 25 stupňů a nevidím v tom problém.

MartenP
píše často
Příspěvky: 449
Registrován: 08 srp 2007 13:41

Příspěvekod MartenP » 14 led 2009 11:00

Tak jak to dopadlo?

Mitabajs
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 12 bře 2008 14:52

Příspěvekod Mitabajs » 15 led 2009 22:29

Taky by me zajimalo jak jsi dopadl
Naposledy upravil(a) Mitabajs dne 19 led 2009 11:05, celkem upraveno 1 x.
IBM ONLY

Je
R60, T60, Z61t, X200

Bajdik

Prozatím zklamání

Příspěvekod Bajdik » 19 led 2009 10:47

Jak to dopadlo? Zatím nijak.
Servisní technik chtěl poslat cca 6 obrázků (přesně mi popsal co a jak chce nafotit).
Jsem rád, že jsem tam ten noťas neposílal na blint.
Mám ho hezky v dockině a používám ho s externím monitorem a klávesnicí atd., takže nemusím řešit dočasný počítač.

Každopádně, 5. jsem oznámil závadu, 5. se mi ozval technik
6.1 - zaslány obrázky
7.1 - oznámeno, že se to musí řešit na vyšších místech
9.1 - oznámeno, že se to musí řešit ještě na vyšších místech
16.1 - oznámeno, že z vyšších míst ještě nepřišla odpověď, ať to zkusím dnes
19.1 16.30 - mám zavolat opět servisního technika

Zatím jsem docela zklamán rychlostí. Objednal jsem si z ebaye X61, ale už ne Tablet. Prostě mám strach, že se zase více opřu a bude to v pr****


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů