K čemu netbook / mini notebook ?

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
nwol
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 08 led 2009 17:30

K čemu netbook / mini notebook ?

Příspěvekod nwol » 08 led 2009 17:36

Ahoj, zajímaly by mě zkušenosti vaše / vašich známých, proč jste si pořídili netbook a jak ho využíváte?
Píšu seminárku na tohle téma a sháním charakteristiky lidí, kteří si netbooky kupují: ženy? muži? děti školou povinné? práce? druhý počítač do rodiny? lepší fotoalbum? náhražka normálního notebooku/PC?

Jakékoliv info a komenty jsou vítány ;-)

prostepoky
píše často
Příspěvky: 403
Registrován: 29 lis 2008 14:17

Příspěvekod prostepoky » 08 led 2009 17:46

Pokud si ho pořídím (v blízké budoucnosti) tak to ani nebude z důvodu, jako ostatní, kteří chtějí mobilitu, výdrž baterky a prostě jen "být online". Spíš taková komunikační hračka do vlaku nebo do postele a podobně.. :)

kralikus
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 06 led 2009 01:16

Příspěvekod kralikus » 08 led 2009 18:13

krapet OT ale neda mi to nereagovat:D
Postepoky, ja mam do postele jiny hracky :o)

WindCZ
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 09 pro 2008 19:30
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod WindCZ » 08 led 2009 18:21

mam acer aspire one koupil jsem si domu wifi tak mam internet celkem rychlej
jinak na nem obcas hraju SPORE
a proste na net nejlepsi ;).
Acer Aspire One a150 bW
Intel Atom,1Gb,gma 950 224mb, XP-cz

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 08 led 2009 18:40

Přesunuto na správné místo...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Michal.Maniak
píše často
Příspěvky: 129
Registrován: 17 říj 2007 15:01

Příspěvekod Michal.Maniak » 08 led 2009 20:49

Používám ho (EEE901) ve škole (t.j. dva dny v týdnu), potom doma když se mi ráno nechce z postele a zapínat stolní PC. Ideální řešení to je také pro případy, kdy chcete někomu ukázat fotky - rozdíl v přenášení 15" notebooků a "8,9" netbooku je propastný.
Ale použití jinak , než jako druhý, případně, při častějším užití jako pracovní nástroj kdy je už vhodnější klasický notebook, jako třetí počítač nedoporučuji.
Q6600, 4GB RAM, 8800GT, Windows Vista x64 a Ubuntu 8.10 x64 + EEE901, Windows XP Home 32

fkfany
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 01 říj 2008 10:29

Zkušenosti s EEE PC

Příspěvekod fkfany » 08 led 2009 21:50

Mám ho od vánoc. V oblasti PC jsem poměrně zdatný uživatel, ač jsem v důchodovém věku. Čtyřikrát do roka s kamarády pořádáme výjezd s PC, kde děti paří a my starší se snažíme udělat pořádek v PC. Plkáme o všem možném a mimoděk si předáváme zkušenosti z IT technologie. O Koupi jsem neuvažoval. Chtěl jsem spíše velký NTB (15"), už u mne odpadlo nadšení stavět nové PC a přeprava počítačů na společné seance už mě také lezla na nervy, neboť jsem přepravoval i tři počítače. Sbalit-vybalit-sbalit-vybalit a to během víkendu. Kolega minule přijel s EEE PC 100H a já zahořel nadšením pro něj jako doplněk k desktopu a nebo NTB. Vnukovi jsem koupil na vánoce výkonný notebook a já si nadělil EEE a wifi router. Teď používám eee u televize pro info přes WWW, jako mp3 přehrávač, video, e-maily, prohlížení foto atd. aniž bych rušil manželku, případně někoho z rodiny. Zároveň zajímavosti, na které narazím při brouzdání po netu mohu ihned ukázat manželce, což dříve bylo asi takto " Honem pojdˇse podívat to je zajímavé. Tak kde seš už jdeš" ." Nojo dyť už jdu". Takto probíhala konverzace z mé pracovny od klasického PC. 10" eee na stolku v obýváku nijak neruší a nezabírá místo proti 15" Asusu. To už mám vyzkoušeno. Osvědčil se při větší sešlosti lidí, kdy při rozhovorech jsme si eee předávali z ruky do ruky a předávali si info i dělili se o zážitky.Mapy,dovolená,divadlo,filmy,nákup,děti,nemoce,technika,zahrada atd. atd. Moje dcera, která má státnice s psaní na psacím stroji na něm psala naprosto normálně a nebrblala. Jak ji znám tak by se ozvala. Ostatně moje hornické tlapy nemají problém se psaním tohoto příspěvku. Na touchpad si zvykám a překvapila mě jeho citlivost a velmi milá je jeho iteligence. myš už nepoužívám, cením si totiž mobility a bezdrátovosti okolo počítače. Nic mi u něj nechybí, protože externí HDD připojím přes USB adaptér. Rovněž tak DVD mechaniku což momentálně nevyužívám, neboť kapacita disku zatím je dostatečná (160GB). Na cestách mi bude a už i byl dobrým společníkem, naproti PDA, které teď používám jako navigaci. Závěrem - vyhovuje mi a používám ho na to pro co byl koncipován. Nevymýšlím jestli na něm pojede MS OFF a podobně. Programy vybírám FREE a aby nezatěžovali procesor. Toť vše zdravím uživatele EEE PC.

GR!nCh
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 16 zář 2007 22:47
Bydliště: Brno

Příspěvekod GR!nCh » 08 led 2009 21:51

Kamarád vlastní EEE 901, tak bych taky trochu poreferoval s mým názorem na danou věc. Je to vynikající například pro studenta, který studuje vysokou školu v místě svého bydliště. Doma má velké PC s plnohodnotnými periferiemi (a výkonnem podle zamýšleného využití - chce-li hrát hry), protože, když pracuje na PC, vetšinou pracuje doma. Třeba do školy nebo někam na víkend si vezme netbook, aby měl taky něco s sebou kdyby bylo potřeba.
Naopak pro sebe jakož pro studenta, který jezdí mezi domovem a školou v různých městech je vhodnější plnohodnotný notebook, kvůli větší velikosti pro lepší práci a plnohodnotným výkonem (Hlavně procesor, paměť, harddisk. Grafika mě nezajímá.). Důležitá je koncepce jednoho počítače, který používám jak na privátě, doma, tak třeba někde jinde, kam jedu na víkend. Otvírat notebook během přednášky nebo ve vlaku považuju za zbytečnost.
Fedora @ Lenovo ThinkPad T460s

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 08 led 2009 22:36

S příspěvkem více méně souhlasím až na větu:

GR!nCh píše:Otvírat notebook (...) ve vlaku považuju za zbytečnost.


Pro mě to jsou třeba 3 hodiny deně a ve vlaku se mi kolikrát pracuje mnohem efektivněji než jinde (protože nemůžu odbíhat od notebooku k jiným činnostem a mám pevně stanovený čas na práci). Byly časy, kdy jsem notebook každý den tahal jen kvůli tomu využití času při cestování vlakem (ač jsem ho v cílové destinaci vůbec nepotřeboval).
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

batima
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 06 říj 2008 17:12
Bydliště: Zlín

Příspěvekod batima » 16 led 2009 07:12

Já vlastním asus eee 901, každý den ho s sebou nosím do školy (gympl) a píšu si na něm takřka ve všech hodinách zápisy... je to super, noťas skoro nic neváží, vydrží celý den na baterku a velmi urychluje práci... doma mám normální PC...

MartenP
píše často
Příspěvky: 449
Registrován: 08 srp 2007 13:41

Příspěvekod MartenP » 16 led 2009 10:30

Podle mě svým výkonem bohatě stačí na veškeré netění a kecání, dost velká část lidí takto používá i normální notebook, čili - ANO, ve velkém počtu případů nahradí standardní notebook. Programovat a psát nějaký větší projekt bych ovšem nechtěl...


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 hostů