Všestranný notebook

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Beast
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 15 bře 2009 23:32

Všestranný notebook

Příspěvekod Beast » 08 kvě 2009 21:08

Zdravím, zháňam notebook, ktorý bude výkonovo nahrádzať (aspoň čiastočne) desktop, ale zároveň bude odolný (časté prenášanie, šalinou atp.) a mať čo najväčšiu výdrž baterky. Viem, že to je ťažké, takmer nemožné a bude sa musieť robiť kompromis, ale to mi nejak moc nevadí, kompromis by som hľadal skôr smerom k tej výdrži baterky a odolnosti.
85-90% času s ním strávim pozeraním videa (720p - anime, TV shows), netom a prácou (nastupujem na FIT VUT (alebo FI MUNI heh), takže všetko, čo robieva študent informatiky - programovanie, weby, atď). No a ten zvyšný čas by som chcel raz začas zahrať aj nejaké hry - hrávam hlavne RPG, takže do budúcnosti by som chcel, aby to utiahlo hlavne Dragon Age: Origins a Diablo 3.
Cenovo by som sa chcel pohybovať do 1200€, úplné maximum 1300€. hlavný kandidát je HP 8530p. Vedeli by ste mi doporučiť niečo iné, alebo aspoň potvrdiť správnosť výberu tohoto HP?

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 08 kvě 2009 21:14

myslim, ze to je dobra volba.
vydrz az ke 4 hodinam neni vzhledem k HW spatna, kdyztak muzes dokoupit pridavnou baterii (pod notebook)
zamrzi akorat wxga displej, wsxga+ se ale uz bohuzel nevleze do rozpoctu.
jinak OK, pokud budes zavislyna tom,aby notebook byl funkcni, jeste bych zvazil rozisreni zaruky na NBD on.site /nasl. prac.de na miste u zakaznika)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

bABRAK
občas něco napíše
Příspěvky: 79
Registrován: 09 črc 2008 19:09

Dalsi kandidat

Příspěvekod bABRAK » 10 kvě 2009 16:51

Co tak Lenovo? Za 1300 eur uz mas Tcko a to uz je masinka ako stvorena pre IT.

Lenovo TP T500 P8600 (2,4GHz) 15,4"WSXGA+ ATI3650 2GB 160GB DVDRW WL BT VB/XP 3y

http://online.asbis.sk/default.asp?cls= ... tiid=60853

Mas tam vsetko co potrebujes. Lenovo ma super spracovanie, prislusenstvo, vyborne porieseny soft. Jedine co je trosku na figu je, ze ma len 3 USBcka ale s tim sa da zit.

Ja osobne mam R61ku a som maximalne spokojny.
Najviac ma dostal downgrade kit z Vista na XP. Proste som pouzil prilozene DVD a mal som XP, so vsetkymi ovladacmi a utilitami. Proste super.
Ak si Linuxak tak potesi, ze Lenovo podporuje Linuxovych uzivatelov a poskituje ovladace. Napr. Ubuntu rozpoznal na mojej R61ke uplne vsetko a po instalacii vsetko slapalo korektne.

Beast
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 15 bře 2009 23:32

Příspěvekod Beast » 12 kvě 2009 12:56

Fúha, tak teraz si ma dostal. Priznám sa, že som Linuxák, na desktope mám momentálne iba Ubuntu. Chcel by som vedieť pár vecí o tom Lenove, ako je na tom so spracovaním sasi v porovnaní s tým HP? Viem, že Thinkpady sú špička, ale to aj tie EliteBooky, ktorý je na tom lepšie? Ďalej samozrejme, ktorý je na tom lepšie čo sa týka výdrže batérie? No a posledná vec, ten obchod, na ktorý si mi dal link, čo je to zač, nepredávajú nejaké 2-3 krát reklamované "šmejdy"? Lebo tá cena sa mi zdá dosť nízka...

merlin77
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 20 lis 2008 16:38
Bydliště: Praha

Příspěvekod merlin77 » 12 kvě 2009 13:26

Objektivny kvalitativny rozdiel medzi ThinkPad T a HP EliteBook v podstate neexistuje, oba su spickovymi modelmi danej spolocnosti v danej triede. Tu si uz uzivatelia vyberaju podla "vychytavok" a subjektivnych pocitov.

Napriklad:

ThinkPad T:
+ zabudovana nocna lampicka
+ prepinatelna graficka karta (vsetky modely?)
- prehodeny Ctrl-Fn (ide prehodit v biose?)
+ (polo)oficialna podpora Linuxu
- baterka vytrca z tela notebooku

Elitebook:
+ podla nazoru vacsiny mojho sirokeho (technickeho) okolia je krajsi
+ idealne rozlozenie klaves

A podobne. Nie je to ale nic zavazne - on ten Linux napokon nema problem ani s Elitebookom, lampicka sa da kupit do USB a ak Thinkpad nahodou neumoznuje prehodit ich "hlupe" rozlozenie ctrl-fn, tak po par tyzdnoch si aj tak zvyknes. Inak povedane, nebal by som sa ani jedneho.
Aktuálne: Dell Latitude D620, Dell Precision M90, HP Compaq 6710b
Predtým: Toshiba Tecra 730CDT, HP Omnibook XT6200, FS Lifebook C1020, Lenovo ThinkPad Z61m
A všade GNU/Debian.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 12 kvě 2009 13:57

merlin77: lampicku uz ma aj 8530p. akurat inak riesenu. z tela notebooku na T500 vytrca 9cell, 6cell nie. rozlozenie klavesnice je tiez diskutabilne. na 8510w mne zas vadilo rozmiestnenie klaves pre pohyb v dokumente (PG UP/DOWN, HOME, END, INS, DEL). idealne je imho to na co si dlhodobo zvyknes. Ctrl-Fn na thinkpadoch prehodit nejde.

Beast: co sa tyka vydrze na baterie T500 vs 8530p tak zalezi od konfiguracie/kapacity baterii a od toho ci na T500 pouzivas ati alebo intel grafiku. na vydrz 8530p s velkou sekundarnou 12cell bateriou sa T500 nedostane ani s intel grafikou. ked pouzivas na T500 intel grafiku tak mas na 6cell baterii podobnu vydrz ako 8530p s 8cell.

ako minus 8530p by som doplnil dotykove ovladanie funkcnych klaves (napr. ovladanie hlasitosti). to mi na 8510w vadilo este viac ako to rozlozenie klaves.

v podstate lisia sa len v detailoch. treba si odskusat co cloveku viac vyhovuje a co mu vadi.

asbis je distributor (velkosklad).
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

bABRAK
občas něco napíše
Příspěvky: 79
Registrován: 09 črc 2008 19:09

asbis

Příspěvekod bABRAK » 12 kvě 2009 14:26

Ako pisal ghost. ASBIS je velka distribucna firma. Linka co som ti poslal je na ich shop a cena je pre koncoveho uzivatela. Pokial si ich registrovany partner tak to je este asi o 20% lacnejsie. Spusta obchodov v KE vie ponuknut podobnu cenu.

Ked si Linuxak tak tu je linka na ThinkWiki
http://www.thinkwiki.org/wiki/ThinkWiki

Mozes si pozriet co vsetko je rozbehane a ake su problemy.

Ak ide o sasi tak Thonkpady su povestne vynikajucov pecnostou a odolnostou. Specialitka su pant. Tie su zname ze aj po rokoch dobre drzia.
Ja osobne mam este rad TrackPoint na Lenovach. Podla mna je to lepsie ako touchPad. Aj ked si na to treba zvyknut.
Ja by som sa na tvojom mieste este popozeral po prislusenstve a jeho cenach. Casom zistis ze spusta veci sa zide. Napr. si cekni co sa da pridat do ultrabay u lenova a co u HP.

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 12 kvě 2009 14:35

Nenapadlo vás ještě zvážit 14" variantu, která by na časté přenášení byla příjemnější? Navíc, pokud by sáhl po R400, tak by navíc doat ušetřil, prodloužil výdrž baterky a mohl si za ušetřené peníze koupit věci jak náhradní baterku, dokinu, on-site záruku...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Beast
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 15 bře 2009 23:32

Příspěvekod Beast » 13 kvě 2009 00:45

Nad 14 palcovým som neuvažoval, chcem 15-ku. Asi pôjdem do toho Lenova TP T500, batéria sa dá prikúpiť do Ultrabay a to prehadzovanie kariet má niečo do seba. Podpora Linuxu je veľmi fajn, ako som tak pozeral, v Ubunut by malo fungovať všetko podstatné (okrem toho prehadzovania kariet, ale pod Linuxom aj tak hrať nebudem, takže integrovaná karta bude stačiť, dedikovanú využijem iba raz za čas vo Windowse). Našiel som ho napr. tu, ale zase sa mi cena zdá príliš malá, tak by ma zaujímalo, či má niekto s týmto predajcom skúsenosť, resp. ako zistím, že predávajú už reklamované a opravované notebooky.

bABRAK
občas něco napíše
Příspěvky: 79
Registrován: 09 črc 2008 19:09

cena

Příspěvekod bABRAK » 13 kvě 2009 07:31

No predajcu nepoznam ale nediv sa. Lenovo je v Business triede casto lacnejsie ako HP alebo Dell. To je tiez jeden z dovodou preco som ho kupil. Asi maju mensie naklady na design tak si mozu dovolit lepsie ceny:D:D

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 13 kvě 2009 11:42

Beast píše:Našiel som ho napr. tu, ale zase sa mi cena zdá príliš malá, tak by ma zaujímalo, či má niekto s týmto predajcom skúsenosť, resp. ako zistím, že predávajú už reklamované a opravované notebooky.

Lenovo a IBM cez nich predavaju notebooky a prislusenstvo svojim zamestnancom cez EPP (employee purchase program). ja som tam cez EPP v IBM kupoval svoj T61 ale co sa tyka priameho predaja beznym zakaznikom info nemam (ta T500 v tvojom linku ma iny part number ako maju T500 v EPP).
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů