Latitude E

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
maros30
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 29 říj 2007 18:35

Příspěvek od maros30 »

Michal27 a neposlal by si mi ako maš nastavený Rmclock ?? ja mam dnu WD 7.200 otačkový, je relatívne počuť, moc by mi to pomohlo diky
nikl
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 črc 2009 21:49

Příspěvek od nikl »

Ahoj, neporadil by mi nekdo, jak rozchodit ctecku otisku prstu u Latitude E6400? Nemuzu nikde najit ovladac. Diky
gersa
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 07 lis 2007 08:17

Windows XP x64

Příspěvek od gersa »

Jelikoz mi Visty moc neprirostly k srdci a mam 4GB RAM, rozhodl jsem se pro "downgrade" na XP x64
Uz jste nekdo XPcka na tento notas (E6400) instaloval?
Konfiguraci mam prostou, bez vymozenosti rady Latitude, takze doufam ze ovladace nebudou problem

BTW dodava Dell instalacni CD/DVD? Pokud ano, jaka je cena?
sirius1983
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvek od sirius1983 »

Pokud máš na mysli instalačku windows vista, tak ta by tam měla být standartně...
Pokud myslíš instalačku driverů a aplikací (dell control point a podobně), tak ta se dodává jen pokud ji zahrneš ve své konfiguraci při objednávce a doplácí se za ní něco přes stovku. Nicméně ten instalační disk (respektive 2) nefungují tak, že je vložíš do mechaniky a ono ti to samo naistaluje vše potřebné. Je to jen soubor všech driverů dellu rozdělený do oblastí podle hardwaru, kde máš vyznačeno, který konkrétní ovladač je pro tvůj hardware a všechny je pak musíš ručně naistalovat, takže podle mě nemají tyto instalačky žádnou výhodu oproti stažení ovladačů přímo z webu dellu. Kdyby se to naistalovalo všechno naráz samo, tak by to bylo ulehčení práce, ale takto to postrádá smysl...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.
gersa
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 07 lis 2007 08:17

Příspěvek od gersa »

sirius1983 píše:Pokud máš na mysli instalačku windows vista, tak ta by tam měla být standartně...
Pokud myslíš instalačku driverů a aplikací (dell control point a podobně)


Visty i DVD s driverama mam. Mel jsem na mysli instalacni medium pro XP. MS odkazuje na vyrobce
https://download.microsoft.com/download/ ... ngrade.pdf
sirius1983
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvek od sirius1983 »

Nedávno mi přišel jeden E6400 a instalčka XP tam bohužel nebyla...

v tvém odazu se jasně píše:
"média dřívějšího systému poskytuje koncový zákazník"

takže pokud ti výrobce notebooku dodá media, tak je to jen z jeho dobré vůle...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.
gersa
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 07 lis 2007 08:17

Příspěvek od gersa »

sirius1983 píše:Nedávno mi přišel jeden E6400 a instalčka XP tam bohužel nebyla...

v tvém odazu se jasně píše:
"média dřívějšího systému poskytuje koncový zákazník"

takže pokud ti výrobce notebooku dodá media, tak je to jen z jeho dobré vůle...


Aha, chyba mezi klavesnici a zidli, mylne jsem si vsugeroval, ze koncovy zakaznik je DELL :)
Mozna za to muze jine vlakno, kde se resi, ze Lenovo CD poskytuje

BTW prave mi prisel mail od podpory Dellu. Media neposkytuji :(
sirius1983
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvek od sirius1983 »

Nevím, jak je to dlouho, co jsi latitude kupoval, ale pokud máš možnost tak můžeš upgradovat na sedmičky, tam ti dell média se systémem i drivery poskytne...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.
gersa
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 07 lis 2007 08:17

Příspěvek od gersa »

Bohuzel nemuzu, uz ho mam cca rok.... sedmicky bych bral, ale kdyz mam na vyber pouze mezi Vista a XP, beru XP

:idea: Dodržuj základní pravidla fora a necituj bezprostředně předchozí příspěvek! Děkuji. Sirius 1983
marek.jelen
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2009 12:29

Příspěvek od marek.jelen »

Porisil jsem si 24'' monitor ... jedu pres DisplayPort pres dockinu ... teplota grafiky porad kolem 55°C ... vetrak bezi naplno ... hroznej rambajs :-(

Mam notas asi 7 mesicu ... nVidia Quadro NVS 160M .... mam volat na vymenu grafiky ? vetracku ?
apocalipta
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 20 bře 2008 17:27

Příspěvek od apocalipta »

marek.jelen - viz já o pár stran zpět

otázka všem: má tu někdo tu slice baterku pod notebook? jaký s tím máte zkušenosti.. uvažuju buď nad 9cell (teď mám 6, takže doplněk) nebo rovnou tím slicem. Dík :)
zivan
guru
Příspěvky: 3443
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvek od zivan »

marek.jelen:
Zrejme vlastnost, ktera me taky moc netesi :(
https://forum.notebook.cz/view ... 142#185142
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
cedric
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 10 led 2009 11:04

Příspěvek od cedric »

Ahoj, vyksytl se mi problem pri zapinani notebooku. Kdyz se prihlasim do systemu, tak vsechno sapdne, parkrat to problikne, a pote se to znova nahodi. Nevi nekdo, co s tim mam? Nemam tam jenom blbe nastavenyho? A jeste by me zajimalo, cim to muze byt, ze mi cas od casu sama vyjede mechanika? Diky za odpoved.
antenor
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 15 kvě 2009 15:51

Příspěvek od antenor »

Tak jsem také už majitelem dellu a to latitude E6500. Noťas parádní jen pár věcí mě zarazilo vcelku a to hlavně že dneska mám na monitoru šmouhy, z řehož jedna je jasně od trackpointu a zbytek nejspíše od klávesnice. Je to normální že se klávesnice otiskává do lcdčka? moc se mi to nelíbí, neexistuje kdyžtak nějaká mezivložka nebojiné žečení jak to odstranit?
marek.jelen
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2009 12:29

Příspěvek od marek.jelen »

To se mi stalo u stareho Fujitsu ... ale az po nekolika letech pouzivani ... urcite jsou mezivlozky k dostani .... hafo lidi je pouziva :-)