Lenovo IdeaPad Y550

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Lukas86
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 10 zář 2007 18:51

Příspěvekod Lukas86 » 20 pro 2009 19:28

Tak paměť GK je DDR2, co se týče fps ve hrách, tak jsou přibližně stejné jako na notebookcheck.net.
Disk je rozdělen na 420GB jako hlavní oddíl a na zbytku je obnova systému plus si tam PC dělá zálohy.
S tím rozlišením je to spíš otázka potřeb, jelikož často dělám s geodetickými, kartografickými programy a office, tak vyšší rozlišení a větší obrazovku ocením, kdybych měl noťák jen na hry, tak mi to bude zřejmě jedno :wink:

Pekáček

provedení

Příspěvekod Pekáček » 25 pro 2009 13:45

Tak jsem tento notes krátce viděl, kamarád si ho pořídil a přerozdělovali jsme tam disk, normálně jsme ho rozdělili na přibližně dvě stejně velké části přímo v OS.
K provedení mám trošku výhrady, můj Acer 5930G je oproti němu jako tank - ale je i těžší. Panty jdou velice lehce, což se mi líbí, ale jakoby se trochu kroutilo jejich uchycení v šasi.
Klávesnice je super, touchpad je lesklý s drobnými výčnělky na povrchu. Tělo se dost patlá, je lesklé. Lepší by byla světlá barva než tmavá.
Víc informací jsem nenasál, to jsou pouze první dojmy.

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 30 pro 2009 23:50

A co obraz v porovnání s tím Acerem?

Pekáček

Příspěvekod Pekáček » 31 pro 2009 10:28

petula11 píše:A co obraz v porovnání s tím Acerem?

Bílá je více bílá, že by výhoda LED podsvícení? :D Jinak je to "jen" lcd pro notebook... Já sám používám externí monitor i klávesnici když jsem doma, hrbit se nad notebookem nechci.

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 31 pro 2009 12:06

Jj :) Prosímtě jak(kde přesně jste přerozdělili pevný disk). Díky.

Pekáček

Příspěvekod Pekáček » 01 led 2010 12:31

petula11 píše:Jj :) Prosímtě jak(kde přesně jste přerozdělili pevný disk). Díky.


Ve Vistách to je stejné - start, počítač, klik pravým myšítkem, spravovat, otevře se správa počítaček, klik na správa disků. Nejdřív jeden zmenšit, pak druhý zvětšit (disk není nafukovací :wink: ). Lepší asi mít na HDD co nejméně dat, aby ti povolil co největší změnu, takže asi ideální po přeinstalaci.

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 03 led 2010 22:36

Děkuju za informaci, já jsem to chtěl pro někoho jiného kdo má nový notebook. Zajímaly by mě nové funkce multi touchpadu u lenova? Je přiloženo instalační dvd win7?
Děkuju moc.

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 06 led 2010 18:58

A co hlučnost v porovnání s tím acerem? Máme ten acer totiž doma proto se na to ptám. Díky.

uiqjirka
píše často
Příspěvky: 200
Registrován: 19 srp 2008 18:25

Příspěvekod uiqjirka » 06 led 2010 19:01

petula11 píše:e přiloženo instalační dvd win7?
Děkuju moc.


Instalacni cd uz se dnes nadavaji,OS je na skryte partion disku,takze neni kdykoliv problem s obnovou celeho os vcetne ovladacu.
HP ProBook 470 - Windows 11 Pro - 512GB SSD, 2TB HDD, 16GB RAM, Intel Core i7
Lenovo Thinkpad T430s - Windows 11 Pro - 512GB SSD, 1TB HDD, 8GB RAM, Intel Core i3
Lenovo Thinkpad T420 - Windows 11 Pro - 512GB SSD, 1TB HDD, 8GB RAM, Intel Core i5

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 09 led 2010 00:44

V obchodě měli dva kusy a přišlo mi, že oba docela topily kolem touchpadu. Ale člověk si asi nevybere. Jinak po přiložení ucha na notebook mi přišlo, že je krásně tichý. Jinak to v obchodě ani porovnávat nejde. :)
Tlačítka pod touchpadem též nedělají nějaký extra dojem co do zpracování, ale to může být jen zdání. Zdrsnělý touchpad bude asi jen o zvyku a může to mít své výhody.
Nastavení multi touchpadu je bohaté.
Zpracování co do pevnosti plastů není nic extra, prohýbání plastů kolem touchpadu.
Jednoduše průměrný notebook co do zpracování s dobrým výkonem a tichým chlazením za celkem slušnou cenu.
Škoda o trochu vyšších teplot kolem touchpadu. Snad se nezvyšují při vyšší zátěži.

kenedi
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 20 led 2010 20:13

Příspěvekod kenedi » 20 led 2010 20:16

ako petulla a vsetci ostatny.. si laskavo vsimnite ako tam taci na tie materialy notasu ci klavesnica alebo bocne paneli okolo touchpadu.. vsak to je na kazdom notebooku.. aspon pruzi a nezlomi sa ti ked sa nan potlaci..

POVAZUJEM PODOBNE NAZORY ZA NAZORY ludi ktori nemali v zivote notas..

Ja osobne mam Lenovo notas T400 a je to iny material ako pri IdeaPadoch.. klasicky plast ako pri inych notasoch..


pozrite si video este raz a vsimnite si ako mu bledne prst ako na to tlaci..

HAWK

Baz
guru
Příspěvky: 501
Registrován: 23 led 2010 19:50

Dostupnost v ČR?

Příspěvekod Baz » 01 úno 2010 23:24

Tak prohlížím internetový obchody a hledám svou kořist - Lenovo Y550 s GT 240M, ale k mojí hrůze zjišťuju, že ačkoli spousta e-shopů tenhle noťas má v nabídce, u dostupnosti píšou: "neznámá" nebo "na dotaz" atd.

Jsem přesvědčen, že tenhle kousek byl ještě v polovině ledna k dostání s GT 240M, ale dneska už nabízí skladem jenom slabší konfigurace :cry: Je možný, aby se tak krátce po vydání prostě přestal prodávat? Nebo je vyprodanej a přijdou další? :lol:

Díky za nějaký názory.

kenedi
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 20 led 2010 20:13

Re: Dostupnost v ČR?

Příspěvekod kenedi » 02 úno 2010 07:45

Baz píše:Tak prohlížím internetový obchody a hledám svou kořist - Lenovo Y550 s GT 240M, ale k mojí hrůze zjišťuju, že ačkoli spousta e-shopů tenhle noťas má v nabídce, u dostupnosti píšou: "neznámá" nebo "na dotaz" atd.

Jsem přesvědčen, že tenhle kousek byl ještě v polovině ledna k dostání s GT 240M, ale dneska už nabízí skladem jenom slabší konfigurace :cry: Je možný, aby se tak krátce po vydání prostě přestal prodávat? Nebo je vyprodanej a přijdou další? :lol:

Díky za nějaký názory.


Skus toto

http://www.hej.sk/pocitace-pda/obchod/1 ... apad-y550/

heretik
píše často
Příspěvky: 250
Registrován: 10 srp 2008 22:08
Bydliště: Banská Štiavnica

Příspěvekod heretik » 04 úno 2010 18:33

no oni sa uz asi dopredavaju, koncom mesiaca ma prist nova rada y560/y460

majtin
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 16 led 2010 23:39

Rozdělení disku ve Windows 7

Příspěvekod majtin » 04 úno 2010 23:49

Pekáček píše:
petula11 píše:Jj :) Prosímtě jak(kde přesně jste přerozdělili pevný disk). Díky.


Ve Vistách to je stejné - start, počítač, klik pravým myšítkem, spravovat, otevře se správa počítaček, klik na správa disků. Nejdřív jeden zmenšit, pak druhý zvětšit (disk není nafukovací :wink: ). Lepší asi mít na HDD co nejméně dat, aby ti povolil co největší změnu, takže asi ideální po přeinstalaci.

Mám model s 320GB HDD a udělal jsem to přesně takhle.Zmenšil jsem C: na nějakých 70GB,vznikl mi tam nepřidělený prostor(cca 180GB).A když jsem chtěl "rozšířit svazek" Lenovo D: je tam příslušná možnost zašedlá.Čím to? Díky.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů