NB na office, fotky, cestovani

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Mabfred
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 19 čer 2010 22:24

NB na office, fotky, cestovani

Příspěvekod Mabfred » 19 čer 2010 23:24

Dobrý den,
dosloužil mi starý notebook (Acer Aspire 3100) a hledám nějaký pro mne vhodný a potřeboval bych poradit.

Používat ho budu na práci s dokumenty, s fotografiemi, internet a filmy. Zároveň bych ale chtěl, aby byl pokud možno odolnější, předpokládám, že ho budu docela často přenášet a cestovat s ním a mému původnímu notebooku se po několika měsících hodně rozvrzalo šasi (ale jinak si na něj nemohu stěžovat).

Cenově se pohybuji do 15k Kč a když jsem si procházel různá fóra a online obchody, zaujal mne Lenovo ThinkPad SL410. Líbí se mi že je menší (ale ne moc), vypadá střídmě a odolně a slibuje slušnou výdrž baterie.

Myslíte si, že je to dobrá volba? Případně dokážete poradit nějakou alternativu?

Budu rád za každý postřeh.

walter n.
píše často
Příspěvky: 415
Registrován: 21 srp 2008 19:24

Re: NB na office, fotky, cestovani

Příspěvekod walter n. » 19 čer 2010 23:56

V rámci ceny a nabídky konkurence to je jedna z nejsolidnějších voleb. Na cestování s dlouhou výdrží by mne napadl, když jsi už měl Acer, ještě povedený Acer TravelMate 8471 (TimeLine) s matným displayem, ale cenou už hádám bude výš (pokud by se našla někde levnější starší konfigurace), možná ještě menší varianta (13") 8371 se SU9400, např. http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... tiid=87332

Ale SL410 je fajn výběr, to je dobrý tip do 15 tis. (až na možnost v současné době dostupné jen variantě s lesklým displayem, z druhé strany jej někdo třeba preferuje, nebo mu nevadí).

Edit: Jinak co se týče odolnosti/konstrukce, do 15 tis. je dobré si nedělat v tomto ohledu přehnané iluze (pravda také záleží, jak se k notebooku kdo chová atp.).

Mabfred
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 19 čer 2010 22:24

Příspěvekod Mabfred » 20 čer 2010 00:53

Díky za reakci!

U menších notebooků už mi chybí DVD mechanika, ale ten TravelMate 8471, vypadá dost dobře, jen ho nějak nikde nemají skladem (dodací lhůta neznámá).

Ohledně odolnosti si přehnané iluze nedělám, ale přece jen se mi zdá, že některé designové notebooky se nehodí ani zvedat ze stolu...

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 20 čer 2010 21:27

Mabfrede:
počítej s tím, že LCD notebooku není moc vhopdné na práci s fotem -> nevěrné barvy, když na tom budeš upravovat barevné složky, jas, konstrast apod. a dáš to vytisknout, vyleze něco barevně jiného.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Mabfred
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 19 čer 2010 22:24

Příspěvekod Mabfred » 20 čer 2010 21:47

Díky za postřeh - tohohle jsem si vědom. Potřebuji hlavně, aby se daly fotky klidně projet i někde venku, promazat, případně trochu upravit pro vystavení na webu (který snese víc než fotopapír a hlavně nic nestojí).


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů