Acer Aspire 5542 a další z této řady - otvor pro chlazení

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
B_Jirka
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 13 úno 2010 01:34
Bydliště: Havířov

Acer Aspire 5542 a další z této řady - otvor pro chlazení

Příspěvekod B_Jirka » 04 zář 2010 00:38

Ahojte.

Řeším teď jeden problém, mám Aspire 5542 (přesně je to tento model : http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=2 ) a potřeboval bych radu od někoho, kdo vlastní stejný nebo podobný model, aby se podíval na spodní stranu notebooku, zda má taky otvor pro nasávání vzduchu zacelený jako já. Zdá se mi to divné, už hlavně proto, že je to AMD... hned nad tím plastem je větráček a proto nechápu, proč by ho nechali zacelený, protože takhle ten větrák pořád točí naplno i když nehnu 20 minut ani myší a jak je v bytě hodně horko, tak se i procesor pěkně zpomalí :? Koukal jsem na model se stejným šasi, ale s Intelem a ten měl ten otvor už perforovaný, ale jen do poloviny :roll: :lol: Tak nevím, jestli to reklamovat, nebo si to sám prořezat (už jsem chtěl, ale nevím jak sundat spodní kryt)
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Ondr4H
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 26 črc 2010 12:57

Příspěvekod Ondr4H » 04 zář 2010 20:23

Zavolej do servisu aceru nebo do prodejny kdes to kupoval a zeptej se, není nic jednoduššího.
Nechce se mi věřit, že by se dostalo do notebooku šasí, které tam být němelo, ale podle toho co píšeš je to docela možné.

koub@
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 04 zář 2010 21:23

Příspěvekod koub@ » 04 zář 2010 21:30

ahoj mam 5542G a mám ten otvor taky zaslepený noťas prý ale saje vepředu pod touchpadem

Hight
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 27 lis 2009 22:38

Příspěvekod Hight » 05 zář 2010 11:49

V předu pod touchpadam si pozorný uživatel všimne otvorů pro sání.
BTW u mě jede větráček bez problémů jen při zátěži, při běžném brouzdání na netu ani ťuk.
Acer Aspire One 5542G-504G50Mn
AMD Turion X2 2,2 GHz
Ati Mobility Radeon HD 4570 512 MB VRAM
4 GB RAM
500 GB HD

B_Jirka
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 13 úno 2010 01:34
Bydliště: Havířov

Příspěvekod B_Jirka » 05 zář 2010 22:11

No právě že notebooky přímo prodávám v jedné nejmenované prodejně, tak jsem měl možnost si jich pár prohlédnout a všechny s AMD měly otvor zaslepený a s Intelem zase do poloviny prořezaný - ale musím si ještě ověřit, zda to bylo stejne šasí. Takže o jeden kus nešlo a teď jak tu někdo napsal, že to má taky, tak už začínám věřit, že to tak má být...

Začal jsem to řešit až po tom, co právě jeden zákazník přišel minulý týden toto reklamovat, tak je to posláno na Acer servis. Sám jsem hodně zvědavý jak to vyřeší.

O tom otvoru pod touchpadem samozřejmě vím, jen jsem si nebyl jistý tím, že je to opravdu pro nasávání, jednodušší by podle mě bylo, kdyby to vedlo přímo z toho otvoru kde je větrák - šlo by to i snadněji vyfoukávat stlačeným vzduchem při znečištění...

Hight : to je zvláštní - mám Athlona M300 a točí se naplno i když je zobrazena jen plocha a je jedno jestli ze sítě nebo z baterky...

Hight
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 27 lis 2009 22:38

Příspěvekod Hight » 06 zář 2010 19:15

Tak to je opravdu zvláštní. Taky by mě zajímalo jak to v Aceru vyřeší, určitě pak napiš výsledek té reklamace.
Acer Aspire One 5542G-504G50Mn

AMD Turion X2 2,2 GHz

Ati Mobility Radeon HD 4570 512 MB VRAM

4 GB RAM

500 GB HD

B_Jirka
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 13 úno 2010 01:34
Bydliště: Havířov

Příspěvekod B_Jirka » 10 zář 2010 16:03

Ahoj. Tak reklamace byla vyřízena (rychlovka - 8dní ) a chlapík dostal nový spodní kryt, kde už je to tedy do půlky prořezané. Takže taky posílám...


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů