"konzumni ntb" na misto tablet, do 14k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
MyEgo.cz
píše často
Příspěvky: 123
Registrován: 28 úno 2008 23:09

Příspěvekod MyEgo.cz » 11 črc 2011 16:52

Pokud chceš psát, jakože ano, pak zapomeň na tablet, jakýkoliv (iOS či Android). Mám iPad 2 a psát na tom (nejen česky) více než jednu větu je extrémně nepohodlné, takže to nakonec prostě nedělám.

I na napsání kratšího emailu je pro mě pohodlnější použít Nokii E7 s 4" LCD, ale s výbornou QWERTY klávesnicí (http://myego.cz/img/ipad/klavesnice-nokia.jpg).

Nedávno jsem četl analýzu, že na iPadu se 5x méně nakupuje v eshopech. Důvod je jasný - vyplnit svoji adresu na té softwarové klávesničce je tak obtížné, že většina lidí rezignuje. Osobně zapínám notebook ;)

Na displeji 10" tabletu se nedá efektivně a rychle napsat delší text.

Na čtení beletrie je zase nejlepší Kindle třetí generace.

Lesklý IPS displej iPadu je opravdu pěkný, ale jen v šeru, ve tmě moc září (ze čtení bolí brzo oči), ve světle má hodně odlesků. Jako každá TFT technologie...

Osobně bych na tvém místě šel do netbooku s matným displejem - třeba HP 5103 WT211ES (přes svoji cenu 8t má úžasné zpracování a matný 1 366 x 768 LCD) a Kindle 3.

Matlání prstem po displeji je sice poutavé, ale v praxi se hodí tak na hraní Angry Birds.

Pokud z nějakého důvodu nutně musíš matlat prstem, pak onen Transformer je výrazně univerzálnější než iPad.
ThinkPad T420s -> Surface Pro 3 -> Dell XPS 13 -> Dell XPS 15 -> HP EliteBook 840 G5 -> HP zBook 15u G6 -> Dell XPS 15 7590 -> HP Spectre x360 14 -> ASUS Zenbook 14X AMD -> ThinkPad T14 G3 (Intel) -> HP ZBook Firefly 14 G10A

TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 11 črc 2011 19:33

netbook je u me mezi produkt...ten kdo kupuje netbook, nevi co dela, aspon u me. snad jen kvuli rozmerum a hw klavesnici..ale tu ma jak ipad tak transformer.

kdyz si chci pohodlne a rychle precist treba maila, nebo neco napsat na foro, na co tahat celou konstrujuci netbooku, ani do ruky jako a4 si to vzit nemuzu, tablet je u me jasna volba. otazka jestli ipad ci transformera, ios vs honeycomb, to jest jediny duvod proc jsem jeste nic nekoupil a ve skrytu duse jeste cekam, jestli se neuvede na trh lenovo think slate, ale tam zas dle obrazku vypada dock dost neohrabane oproti asusu, kdyby byl asus celokovovej asi nevaham uz vubec...

MyEgo.cz
píše často
Příspěvky: 123
Registrován: 28 úno 2008 23:09

Příspěvekod MyEgo.cz » 11 črc 2011 19:45

Pokud chci psát a číst, a nikoliv zpracovávat fotky v RAW či video, nepotřebuji Core i5 / i7. Netbook jako je HP 5103 za 8t Kč je špičkový na psaní i čtení, výkonu má dualcore Atom s hyperthreadingem dostatečně, váha 1.2kg s výdrží 10 hodin je parádní, rozměrově na tahání +/- iPad, a mám plnohodnotné Windows 7.

Problém s tabletem je, že NIKDY člověk jen nečte.

Přečtu si email, ok, ale co dál? Musím odpovědět, editovat Word dokument, dát tam přílohu. Zde už narazím (s iPadem de-facto nemožné díky omezením pro soubory, s Androidem složité).

Přečtu si fórum a chci reagovat. Odstavec textu česky je problém s tabletem. Co tedy dělám? Pouštím notebook anebo si zahraju nějakou matlací kravinu .. nuceně se omezuji.

Samozřejmě ideální je notebook do cca 1.5kg s výkonným CPU, ne netbook. Ale to jsme cenově jinde.
ThinkPad T420s -> Surface Pro 3 -> Dell XPS 13 -> Dell XPS 15 -> HP EliteBook 840 G5 -> HP zBook 15u G6 -> Dell XPS 15 7590 -> HP Spectre x360 14 -> ASUS Zenbook 14X AMD -> ThinkPad T14 G3 (Intel) -> HP ZBook Firefly 14 G10A

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10674
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 11 črc 2011 19:48

MyEgo.cz píše:Pokud chceš psát, jakože ano, pak zapomeň na tablet, jakýkoliv (iOS či Android). Mám iPad 2 a psát na tom (nejen česky) více než jednu větu je extrémně nepohodlné, takže to nakonec prostě nedělám.

I na napsání kratšího emailu je pro mě pohodlnější použít Nokii E7 s 4" LCD, ale s výbornou QWERTY klávesnicí (http://myego.cz/img/ipad/klavesnice-nokia.jpg).

Nedávno jsem četl analýzu, že na iPadu se 5x méně nakupuje v eshopech. Důvod je jasný - vyplnit svoji adresu na té softwarové klávesničce je tak obtížné, že většina lidí rezignuje. Osobně zapínám notebook ;)

Na displeji 10" tabletu se nedá efektivně a rychle napsat delší text.

Na čtení beletrie je zase nejlepší Kindle třetí generace.

Lesklý IPS displej iPadu je opravdu pěkný, ale jen v šeru, ve tmě moc září (ze čtení bolí brzo oči), ve světle má hodně odlesků. Jako každá TFT technologie...

Osobně bych na tvém místě šel do netbooku s matným displejem - třeba HP 5103 WT211ES (přes svoji cenu 8t má úžasné zpracování a matný 1 366 x 768 LCD) a Kindle 3.

Matlání prstem po displeji je sice poutavé, ale v praxi se hodí tak na hraní Angry Birds.

Pokud z nějakého důvodu nutně musíš matlat prstem, pak onen Transformer je výrazně univerzálnější než iPad.
Ale Radku....tablety jsou prakticky jen na konzumování obsahu.A krátký mail na tom napíšeš bez problému.Ano displej je v noci velmi jasný,ale na to je opět řešení v podobě programů třetích stran.(SBSettings a spousty dalších)Není všechno tak černé jak to vidíš.
EDIT:ráno si zapneš Ipad bleskově si přečteš zprávy,odepíšeš na pár mailů příp.si přečteš nové číslo Computeru apod.Nemá vůbec cenu na tyto věci zapínat PC.Praktická záležitost pro miliony lidí na celém světě.Tablety prostě mají budoucnost.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

MyEgo.cz
píše často
Příspěvky: 123
Registrován: 28 úno 2008 23:09

Příspěvekod MyEgo.cz » 11 črc 2011 19:50

Já píšu ze své zkušenosti. Mám desktopové PC s 30" LCD, 14" notebook, měl jsem 10" netbook, mám iPad 2 s 10" LCD, mám 4" telefon s QWERTY klávesnicí a 4.3" jen dotykový telefon.

Tablet omezuje. V eshopech se s tabletem nakupuje 5x méně, protože COKOLIV zadat, i takovou trivialitu jako je adresa, je pracné a složité. Lidé nezadávají a nenakupují.

Když člověk není fanatik, ráno zapne notebook a ne tablet, pro emaily, protože tuší, že bude asi i PSÁT. Pokud zapne tablet, tam si přečte emaily, stejně pak zapne PC a čte je podruhé a odpovídá. Tablet je sice emočně možná líbivé zařízení, ale totálně neproduktivní, a produktivním myslím i napsání kusu textu.
ThinkPad T420s -> Surface Pro 3 -> Dell XPS 13 -> Dell XPS 15 -> HP EliteBook 840 G5 -> HP zBook 15u G6 -> Dell XPS 15 7590 -> HP Spectre x360 14 -> ASUS Zenbook 14X AMD -> ThinkPad T14 G3 (Intel) -> HP ZBook Firefly 14 G10A

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10674
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 11 črc 2011 19:53

Tablety také nejsou určeny k produktivitě,ale čistě jen pro volný čas.To jsi nepochopil?
EDIT:ano zboží radši objednávám na notebooku,ale vše co je jen ke čtení tak používám výhradně tablet.
Naposledy upravil(a) roman2277 dne 11 črc 2011 19:55, celkem upraveno 1 x.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

MyEgo.cz
píše často
Příspěvky: 123
Registrován: 28 úno 2008 23:09

Příspěvekod MyEgo.cz » 11 črc 2011 19:55

Nezkoušej urážet 38letého chlapa, že něco "nepochopil", když toho zná pravěpodobně 10x více než ty, jen proto, že tvůj názor je jiný ;) Také nepíšu, že jsi puberťák, co mu teče mlíko po bradě...

Nebudu se opakovat. Tablet lidi objektivně omezuje, protože skoro nikdy se nejedná jen o prohlížení, je potřeba často něco napsat. A pak nastává problém...

Pouhá fakta.

http://www.miratech.com/blog/user-testi ... puter.html

Původní tazatel chce psát. Tablet je pro něj špatný. Tečka.
Naposledy upravil(a) MyEgo.cz dne 11 črc 2011 19:56, celkem upraveno 1 x.
ThinkPad T420s -> Surface Pro 3 -> Dell XPS 13 -> Dell XPS 15 -> HP EliteBook 840 G5 -> HP zBook 15u G6 -> Dell XPS 15 7590 -> HP Spectre x360 14 -> ASUS Zenbook 14X AMD -> ThinkPad T14 G3 (Intel) -> HP ZBook Firefly 14 G10A

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10674
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 11 črc 2011 19:56

No Radku mě je jěště více let a to 40.V IT branži se pohybuji dost dlouho a nebyla to v žádném případě urážka.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 11 črc 2011 20:13

diky za dobrej priklad- rano vstanu a mrknu na maila, kratkyho na sw klavesnici urcite zvladnu, pokud budu chtit psat neco delsiho pripnu hw klavesnici a je to. v pripade transformeru...nebudu potrebovat tahat netbook...

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 11 črc 2011 20:33

TomBiker píše:netbook je u me mezi produkt...ten kdo kupuje netbook, nevi co dela, aspon u me.
To je jen nedostatek pochopení a nadhledu z tvé strany.

Tablet je holt výhradně konzumní zařízení, zatímco netbook je pro určité činnosti plně použitelný jako productivity device (novinář, reportér,... kdokoli kdo cestuje a potřebuje psát). Přečíst si ráno maily na tabletu je jistě super, ale nevim, k čemu by mi to bylo, když bych na ně nemohl rovnou reagovat (odpověď pro mě často znamená aspoň dva odstavce textu)... pokud půjde o 5 mailů, je to už 10 ostavců, a to bych na obrazovce fakt šmatlat nechtěl (zvlášť když mi notebook startuje do pár sekund).

...obě zařízení mají nějaký smysl, jen evidentně spousta lidí se na ně neumí podívat jinak než ze své úzce vyhraněné pozice.

btw díky, Radku, za zajímavý odkaz.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 11 črc 2011 20:42

je to o prioritach, co dotycny chce. jasne novinar nema sanci s tabletem... k tomu psani, rikam ze transformer ma docka:) jinak vsimate si jak jde ipad stranou?

co to lenovo, netusi aspon na kolik vyjde i s hw klavesnici? tj. asi jedinej faktor proc jeste vaham, nebot ipad asi na delsi psani nebude a to ze neni tolik her pro androida (zatim) oproti ios me zily netrha... ipad ne-e tedy...pac maily budu psat delsi a kdyz pisete ze vuc jak 2odstavce jsou problem je to jasny..ipad je asi vazne jen na hrani a cteni, kdezto transforme bude i na to psani...pokud se pletu opravte me.

ps: wrote all from my htc wildfire:)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 11 črc 2011 20:59

TomBiker: Lenovo sa u nas do mesiaca urcite predavat nebude a pred oficialnym predstavenim ti cenu presne nikto nepovie. Ak by ho predstavili oficialne aj zajtra tak skor ako koncom leta sa tu nezacne predavat.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10674
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 11 črc 2011 21:54

TomBiker píše:je to o prioritach, co dotycny chce. jasne novinar nema sanci s tabletem... k tomu psani, rikam ze transformer ma docka:) jinak vsimate si jak jde ipad stranou?

co to lenovo, netusi aspon na kolik vyjde i s hw klavesnici? tj. asi jedinej faktor proc jeste vaham, nebot ipad asi na delsi psani nebude a to ze neni tolik her pro androida (zatim) oproti ios me zily netrha... ipad ne-e tedy...pac maily budu psat delsi a kdyz pisete ze vuc jak 2odstavce jsou problem je to jasny..ipad je asi vazne jen na hrani a cteni, kdezto transforme bude i na to psani...pokud se pletu opravte me.

ps: wrote all from my htc wildfire:)
Hm..co Ti brání si koupit hlinikovou klávesnici od Applu.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 11 črc 2011 22:00

snizuje to vydrz, oz je na prd. Kor jsem se rozmyslel uz asi pro toho transformera, na lenovo se mi cekat tak dlouho nechce, buhvi jestli vubec vyjde a kolik bude stat i s dockem, bez nej to vazne nema cenu.

tak si vlastne rikam, je v momentalne nabidce tabletu alternativa k tomu transformeru? me prijde ze je to jediny pristroj sveho druhu... s tim dockem, kterej je fakt bezkonkurencni...

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 11 črc 2011 22:30

roman2277 píše:Hm..co Ti brání si koupit hlinikovou klávesnici od Applu.
Ona je nějaká, co se k tomu dá přicvaknout, aby byla použitelná i jinde než na stole?
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů