Herní NTB do 25 tisíc?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Domas
píše často
Příspěvky: 105
Registrován: 05 lis 2011 09:18

Příspěvek od Domas »

co myslíš tím že ta core i7 trotluje? :D
Domas
píše často
Příspěvky: 105
Registrován: 05 lis 2011 09:18

Příspěvek od Domas »

a vubec, proc by se mel ten MSI 15 špatně chladit??
lupama
píše často
Příspěvky: 420
Registrován: 15 čer 2011 11:54

Příspěvek od lupama »

protoze to je mensi nez 17tka a je tam min prostoru rekl bych.....a neres furt jen vykon..ono je taky hodne dulezity i chlazeni...ale to poznas az budes mit nb co ma vysoke teploty... je problem pockat mesic a nasetrit si par tisic? 1500 stovek je v dnesni dobe uplny nic..
TYPE: Acer 5742G
CPU: Intel Core i5-480M 2,66Ghz with turboboost 2,93Ghz
RAM: 4GB DDR3
GPU: GT 540M 1GB.. driver 275.33
Domas
píše často
Příspěvky: 105
Registrován: 05 lis 2011 09:18

Příspěvek od Domas »

když tvůj notebook nemůže, chladící podložka mu pomůže! to je moje moto :D
Python.P
Moderátor
Příspěvky: 4173
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvek od Python.P »

jestli se chceš všude tahat s podložkou tak prosím :)
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....
javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvek od javak810i »

Domas píše:co myslíš tím že ta core i7 trotluje? :D
Zbytečný doublepost. Jinak to, že "trotluje" je můj vtipný výraz pro tzv. cpu throttling. Co to znamená? CPU se ti díky vysokým teplotám začne podtaktovávat a nebo se zablokuje Turboboost (u Core i5 a Core i7 procesorů). Poznáš to třeba při hrách, kdy hra jede třeba plynule a po nějaké době, když se CPU pořádně rozehřeje a začne trotlovat, tak ti klesnou fps. Částečně to řeší prohram throttle stop.

Bohužel se tohle oběvuje téměř u všech 15" a i u některých 17" notebooků s Core i7 procesorem, protože tahle Core i7 se celkem dost hřeje a je třeba dobré chlazení. Proto je lepší mít 17" variantu, kde je více místa. Třeba u mého HP jsem s Core i5 v pohodě, avšak ten samý notebook s Core i7 už není, procesor leze i přes 90°C (můj 85°C) a nastává throttling.
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2
lupama
píše často
Příspěvky: 420
Registrován: 15 čer 2011 11:54

Příspěvek od lupama »

:D jenze chladici podlozka je zase par stovek,mozna skoro litr navic... a ja mam podlozku za 8stovek...hlinikova+3vetracky,slusny otacky+regulace a neubere mi ani stupen :) protoze zalezi na spodku notebooku
TYPE: Acer 5742G
CPU: Intel Core i5-480M 2,66Ghz with turboboost 2,93Ghz
RAM: 4GB DDR3
GPU: GT 540M 1GB.. driver 275.33
lupama
píše často
Příspěvky: 420
Registrován: 15 čer 2011 11:54

Příspěvek od lupama »

me se pohybuje 97°C (mel sem i 100) a trotla sem jeste nemel :D


radsi si dosetri na asus...udelas lip... a si dosetri na BF... mezitim muzes testovat na jinych hrach ktere mas,nebo ktere sis stahnul..
TYPE: Acer 5742G
CPU: Intel Core i5-480M 2,66Ghz with turboboost 2,93Ghz
RAM: 4GB DDR3
GPU: GT 540M 1GB.. driver 275.33
Python.P
Moderátor
Příspěvky: 4173
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvek od Python.P »

záleží na podložce, Zalman NC-2000 ( na nejnižší možné otáčky) T520 s i7 20-40% CPU load a větráček se ani nepustil
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....
javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvek od javak810i »

Na spodku notebooku ale samozřejmě taky ;). Pakliže tam nebudou třeba žádné průduchy, tak má podložka minimální účinek. Já osobně používám CooleMaster Notepal X2 a dokáže mi teploty srazit asi o 8°C (na mém stávajícím HP).
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2
Python.P
Moderátor
Příspěvky: 4173
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvek od Python.P »

žádné průduchy vím akorád o pár ntb co nemají průduchy... Dell V130/131 a notesy s jablíčkem :)
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....
Domas
píše často
Příspěvky: 105
Registrován: 05 lis 2011 09:18

Příspěvek od Domas »

taky mám doma tu hliníkovou podložku s těma 3 větráčkama z alzy za 800,-, tak pokusim se koupit si ten ASUS když ho každej tak moc chválíte, ale sere mě ten lesklej povrch
lupama
píše často
Příspěvky: 420
Registrován: 15 čer 2011 11:54

Příspěvek od lupama »

na mém aceru mám větracky přímo pod dírama a ani na plný koule to s teplotou nic neudělá, přitom to fouká hezky mám notepal u3 myslím
TYPE: Acer 5742G
CPU: Intel Core i5-480M 2,66Ghz with turboboost 2,93Ghz
RAM: 4GB DDR3
GPU: GT 540M 1GB.. driver 275.33
lupama
píše často
Příspěvky: 420
Registrován: 15 čer 2011 11:54

Příspěvek od lupama »

asus není lesk, jen display co já vím a podložka ti je k ničemu u asusu..za 1. To ma špičkové chlazení u kterého je podložka k ničemu a za 2. Nemá dole díry :D
TYPE: Acer 5742G
CPU: Intel Core i5-480M 2,66Ghz with turboboost 2,93Ghz
RAM: 4GB DDR3
GPU: GT 540M 1GB.. driver 275.33
Domas
píše často
Příspěvky: 105
Registrován: 05 lis 2011 09:18

Příspěvek od Domas »

právě ten display mě štve nejvíc :D jelikož slunko mi svítí přímo do pc :D, ale to si myslim že je to nejmenší