IdeaPad Y570, nebo Pavilion dv6 dark umber 6b20ec, 6b40ec?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

Ano Lenovo je designově povedené.Má některé finesy,které jiné modely nemají.(4 úrovně ventilátoru apod.)Víko má dost bytelné,ale základna už tak pevná není.Ovšem když se k tomu budeš chovat slušně,tak nebude problém.Celkově se dá doporučit.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
Fidilip
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 01 úno 2012 00:41

Příspěvek od Fidilip »

Dost jste mě zvyklali =). Já dříve přemýšlel i nad:
https://www.czc.cz/asus-n45sf-v2g-vx013 ... V2G_VX013V Asus N45SF a teď se k té myšlence vzhledem k doporučením a ceně vracím.

Pokud to je zpracováním doopravdy kvalitnější, tak bych ho vzal. Nevím však jak ověřit zda-li je opravdu o dost lepší než Y570. Máte někdo nějaký nápad nebo osobní zkušenosti? Výkonnostně je na tom N45 lepší, takže teď rozhoduje opravdu jen zpracování.
IBM ThinkPad R51, Lenovo Y570
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

A v čem Ti nestačí síla procesoru?
Mě se také N-ková řada Asus nelíbí. Koukal jsem v Alze na všechny řady a opravdu hrůza a laciný vzhled.

Y570 se některým uživatelům zahřívá a throttluje.

To už bych šel raději do tohoto nového Pavilionu https://www.alza.cz/hp-pavilion-dv6-6c3 ... 298697.htm
Asus ROG Strix G18
Fidilip
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 01 úno 2012 00:41

Příspěvek od Fidilip »

Jop ten Dark umber nevypadá špatně. Líbí se mi to. Ale nechce se mi věřit že nebude throttlovat, hodně hřát atd. Nerad bych s tím měl nějaké závažnější problémy.
IBM ThinkPad R51, Lenovo Y570
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Nove Paviliony timto netrpi, tak nemusis mit strach ;)
Asus ROG Strix G18
Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Příspěvky: 8857
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR

Příspěvek od swarm »

Fidilip píše:Jop ten Dark umber nevypadá špatně. Líbí se mi to. Ale nechce se mi věřit že nebude throttlovat, hodně hřát atd. Nerad bych s tím měl nějaké závažnější problémy.
Hodně fouká, když se hraje, ale nepřehřívá se ani v létě.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)
henda
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 15 kvě 2009 15:15

Příspěvek od henda »

pořád se nemůžu rozhoupat mezi Lenovem Y570 a tím HP... ještě mě zajímá jestli je rozdíl mezí displeji: podání barev, pozorovací úhly, jsou na tom podobně nebo to HP je lepší? Zvukově si myslím že zas bude asi lepší Lenovo díky JBL.
Potřeboval bych nějak nakoupnout a něco jít už koupit :?
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Oba booky maji urcite v Alza v showroomu.
Ja osobne bych Y570 nechtel a sel do HP.
Asus ROG Strix G18
Fidilip
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 01 úno 2012 00:41

Příspěvek od Fidilip »

swarm: A je řeč o AMDčkovém pavilionu? Pokud ano, jaký přesně model?

henda: oba displaye jsou 15.6 na 1366x768, takže jsou oba otřesné. Myslím, že nějaký pozorovací úhel to už nezachrání.
IBM ThinkPad R51, Lenovo Y570
henda
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 15 kvě 2009 15:15

Příspěvek od henda »

Fidilip: takže mě chceš říct, že všechny displeje a monitory se stejným rozlišením a uhlopříčkou mají stejné pozorovací úhly, podání černé barvy, kontrasty atd.? to je trošku blbost, ne? :?:
cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno

Příspěvek od cyber-mythius »

henda: tak to nemyslel. bylo to mysleno tak, ze je to rozliseni 720p filmy. na praci nebo i na netovani je to utrpeni. vim o cem mluvim - viz muj podpis.

s lenovem jsem spokojeny v hodne smerech, ale displej je jedna z veci, ktere me silne vytaci.
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5
PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1
Fidilip
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 01 úno 2012 00:41

Příspěvek od Fidilip »

henda: Určitě nechci tvrdit nic takového, ale zdá se mi to jako nepodstatné, vzhledem k tomu jak špatný display to je :D. Jestli ti záleží na display (grafika atd) tak bez něco jiného, nebo ber ext. monitor.

Když trochu zascrolluješ tak najdeš:
Pozorovací úhly Pavilion DV6
Pozorovací úhly Y570
IBM ThinkPad R51, Lenovo Y570
henda
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 15 kvě 2009 15:15

Příspěvek od henda »

OK, díky za odkazy..
Python.P
Moderátor
Příspěvky: 4173
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvek od Python.P »

henda píše:Fidilip: takže mě chceš říct, že všechny displeje a monitory se stejným rozlišením a uhlopříčkou mají stejné pozorovací úhly, podání černé barvy, kontrasty atd.? to je trošku blbost, ne? :?:
on možná ne, ale já ano :) na světě jsou 3 hlavní výrobci LCD panelů, a ty 15,6 s HD ready rozlišením jsou všechny naprostá tragedie....
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....
Fidilip
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 01 úno 2012 00:41

Příspěvek od Fidilip »

Z toho důvodu přemýšlím o 14'' Asus N4SF. Má vyšší výkon než Y570 a je menší, což by mi vyhovovalo. Jen se bojím zahřívání (GT 555M v malém šasi ..). Dnes jsem byl v alze v showroomu a N55SF měla teplý levý dolní roh na volnoběhu (spuštěno jen IE).

Momentálně vybírám jen Y570 vs. N45SF. Pavilion jsem vyloučil (procesory AMD za to nestojí - ty konkrétní zmíněné).
IBM ThinkPad R51, Lenovo Y570