Lenovo Y580 vs MSI GE60

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvek od NeoPlex »

alfah4ns: myslel jsem to tak, ze uz od vyroby je karta lehce podtaktovana. Respektive spis je to mozna jen spekulace, kterou jsem chtel trochu probrat.

Jinak co jsem ruzne sledova testy kolem a kolem tak GE s GT650 a turbo modem dosahuje hodnot jako Y580 s 660.. je to mozny?
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

Je to možné.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
vavdav
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 16 pro 2008 08:25

Příspěvek od vavdav »

Tak jsem ze zvedavosti zmeril teploty pri plnem zatizeni a moje jsou:
cpu: 54°C, disk:43°C, gpu: 66°C . Tak to je docela rozdil tech 87°C (zdroj: https://www.lenovoblog.cz/2012/05/ideap ... bomba.html ), je to mereno na i5, i7 bude jeste vic co
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Ty teploty jsou spatne zmerene, ale spise ukazuji idle stav nez zatez ;)
Asus ROG Strix G18
vavdav
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 16 pro 2008 08:25

Příspěvek od vavdav »

Jakto spatne merene? u nich nebo u me? ... ja to meril tak, ze jsem dve hodiny hral starcraft 2 a pak napsal maximalni teploty.. :)
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

No u Tebe samozrejme. Uz z povahy veci neni mozne, aby jsi mel takove teploty v zatezi :)
Tve teploty jasne ukazuji IDLE stav, tedy bez zateze.

Jaky program jsi pouzil?
Asus ROG Strix G18
vavdav
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 16 pro 2008 08:25

Příspěvek od vavdav »

stejny co jsem tam videl hwinfo64. Notebook jsem mel v posteli na nohou. a je to ten M50VN ( https://www.czc.cz/asus-m50vn-ak008c/59320/produkt ) . Muzu to zkusit dnes znova.

Ted v praci na chladici podlozce, kdyz nic zasadniho nedelam tak to ma
cpu: 44, disk:37, gpu: 58

Je to tezky rozhodnuti, ta teplota je jedina vec co me deli od koupe a nikde nejsou zadne testy. U toho msi mi chybi ten SSD disk. Klidne bych si priplatil kdyby byla nejaka jista alternativa
alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od alfah4ns »

důležitá poznámka - měřil jsi to po hraní, nebo v jeho průběhu na pozadí?
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro
vavdav
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 16 pro 2008 08:25

Příspěvek od vavdav »

tesne po. Asi to nejni nejlepsi - zkusim dnes to nechat behem hrani. Jinak pravdepodobne pujdu do toho lenova, snad to prehrivani nebude takova tragedie.

edit: na to mereni jsem si vzpomel az po, a pak uz jsem nechtel hrat, tak proto
Naposledy upravil(a) vavdav dne 14 čer 2012 14:42, celkem upraveno 1 x.
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Ty jsi vazne jouda :)
Proc nenechas to mereni zapnute? Vzdyt to ukazuje max hodnoty po cas hrani.
Ja kdyz vyjedu ze hry do Win, tak behem par sekund mam teploty az o 20°C nizsi :D
Asus ROG Strix G18
vavdav
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 16 pro 2008 08:25

Příspěvek od vavdav »

tak informace diky lenovoblog: "Jediná komponenta, která má horší teplotu, než bylo dřive, je skutečně pevný disk (v plné zátěži kolem 50°C), zbytek je na tom výrazně lépe."
NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvek od NeoPlex »

clanek na lenovo blogu se neda brat moc vazne. Meli nejaky testovaci kus jeste se sandy bridge a i5, takze hodnoty i7 budou jine urcite, ale neroufam si odhadovat... chce si to pockat na nejaky poradny test. Jinak mereni po hre je opravdu na nic :) ta teplota klesa velmi rychle...
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler
vavdav
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 16 pro 2008 08:25

Příspěvek od vavdav »

mno ja se ptal na foru primo a dnes odpovedel.

z kontextu:
>Dokončujeme testy na Y580, pak se natočí video, předpokládám, že vyjde začátkem příštího týdne. Ale nebude to kompletní recenze, spíše doplnění: zkušenosti s chlazením a čtyřjádrem i7 na finálním kusu, rychlost systému s SSD, no a samozřejmě Full HD displej.

>> Muzu se ze predbezne jak je to s chlazenim? dekuji

>>> Jediná komponenta, která má horší teplotu, než bylo dřive, je skutečně pevný disk (v plné zátěži kolem 50°C), zbytek je na tom výrazně lépe.
Ionor
guru
Příspěvky: 555
Registrován: 07 pro 2010 06:11

Příspěvek od Ionor »

Pokiaľ v BIOSe ide vypnúť turbo, potencionálne problémy s chladením sú u štvorjarda zamedzené, v tejto cene proste veľmi lepšie chladenie s daným HW nezoženieš, ber to ako kompromis výkonu a kvality v danej cene...
Acer Travelmate B115(2015+)
Dell Alienware 18(2014+)
Dell XPS M1710(2007+)
Logitech Daedalus(2015+)
Logitech Performance MX (2015+)
Razer DiamondBack(2005-2014)
vavdav
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 16 pro 2008 08:25

Příspěvek od vavdav »

tak jsem teda zkusil pri hre pustene a max:
cpu: 65°C, disk:43°C, gpu: 80°C

edit: jedna se o asus m50vn chtel jsem porovnat svuj stary nb.
Naposledy upravil(a) vavdav dne 15 čer 2012 08:15, celkem upraveno 1 x.