Asus G55VW s GTX660M
-
Petroubek
- občas něco napíše
- Příspěvky: 3
- Registrován: 04 zář 2012 16:57
Zdar. O G55VW jsem začal vážně uvažovat poté, co jsem už z rozhodnutého Lenova Ideapad Y580 začal ustupovat kvůli přehřívajícímu se HDD i absenci DP či DVI-D pro připojení monitoru o 1440p (či dokonce 1600p). S HDMI si bohužel nevystačím.
Mám na majitele 2 dotazy:
1) Skutečně nejde GTX660M manuálně deaktivovat (a následně třeba zase aktivovat) a nechat ntb běžet jen na GPU od Intelu? Ať už někde v nastavení Windows nebo v Biosu.
2) Už jste zkoušeli připojit přes DP monitor s rozlišením 2560*1440 (nebo 2560*1600)? Funguje vše bez problémů?
viper3000: Sám mám zatím taky ASUS M51VA (M51VA-AS043C) a za ty 4 roky jsem s ním byl celou dobu spokojen, ale doba už pokročila... Když to celkově shrneš. Vyplatí se ta nemalá investice do G55 nebo bys klidně ještě čekal.
Mám na majitele 2 dotazy:
1) Skutečně nejde GTX660M manuálně deaktivovat (a následně třeba zase aktivovat) a nechat ntb běžet jen na GPU od Intelu? Ať už někde v nastavení Windows nebo v Biosu.
2) Už jste zkoušeli připojit přes DP monitor s rozlišením 2560*1440 (nebo 2560*1600)? Funguje vše bez problémů?
viper3000: Sám mám zatím taky ASUS M51VA (M51VA-AS043C) a za ty 4 roky jsem s ním byl celou dobu spokojen, ale doba už pokročila... Když to celkově shrneš. Vyplatí se ta nemalá investice do G55 nebo bys klidně ještě čekal.
-
viper3000
- píše často
- Příspěvky: 367
- Registrován: 18 úno 2012 20:37
- Bydliště: Zilina
No popravde ja som uz minule uvazoval o kupe (N55SF) potom som zacal poskulovat po (N75SF) ale pockal som si a urobil som dobre (kupil som s i G75WV) je pravda ze M51 toho este ubeha...sice NFS RUN sa nedal uz hrat na tom ale napr. World of Tank ide v pohodicke.
Napr.mne vypovedala napalovacka uz len cita na M51 aj baterka ked som si kukol novu baterku a cenu napalovacky okolo 130e a to tam je iba 320GB disk.Takze ked si to pozries co vsetko ti ponuka G55 GTX660,matny displ.,ssd disk+750,a vsetko je nove a zabalene v skvelom dizajne tak si myslim osobne ze sa oplati ist do toho.
A este k tomu mam kupcu co kupi moju M51 za 220e.
Ale nie ze ma ukamenujes ked si ju kupis a nebudes spokojny:)
Napr.mne vypovedala napalovacka uz len cita na M51 aj baterka ked som si kukol novu baterku a cenu napalovacky okolo 130e a to tam je iba 320GB disk.Takze ked si to pozries co vsetko ti ponuka G55 GTX660,matny displ.,ssd disk+750,a vsetko je nove a zabalene v skvelom dizajne tak si myslim osobne ze sa oplati ist do toho.
A este k tomu mam kupcu co kupi moju M51 za 220e.
Ale nie ze ma ukamenujes ked si ju kupis a nebudes spokojny:)
New Asus Strix Scar 17 G732LWS,Intel i7 10875H,RTX2070Super, 2x 1tb SSD disk
Asus G751JT,12GB Ram,250GB SSD Samsung850EVO,1TB SSH,
GTX970M OC +135 /+550
Asus G751JT,12GB Ram,250GB SSD Samsung850EVO,1TB SSH,
GTX970M OC +135 /+550
-
sapuszchkyn
- píše často
- Příspěvky: 162
- Registrován: 25 zář 2010 20:28
Tak ode dneška na své G55VW hraju Metro2033. Tak napíšu jak to šlape.
Nastavení Full HD, detaily Very high, ostatní sem neměnil
FPS jak kdy někdy 50-60 někdy 20-30 ale nejčastěji tak 30.
Teploty - po 2 hodinách hraní (na stole).
CPU - 77,74,78,72
GPU - 80
Dá se to hrát na very high, ale chcete-li mít kolem 40-50 fps pořád změňte detaily na high.
Nastavení Full HD, detaily Very high, ostatní sem neměnil
FPS jak kdy někdy 50-60 někdy 20-30 ale nejčastěji tak 30.
Teploty - po 2 hodinách hraní (na stole).
CPU - 77,74,78,72
GPU - 80
Dá se to hrát na very high, ale chcete-li mít kolem 40-50 fps pořád změňte detaily na high.
ThinkPad X220 i5-2520M, 4GB RAM, 120 GB SSD
Past:
ASUS G55VW, MSI GX640, ASUS EEE X101CH, X200
Past:
ASUS G55VW, MSI GX640, ASUS EEE X101CH, X200
-
viper3000
- píše často
- Příspěvky: 367
- Registrován: 18 úno 2012 20:37
- Bydliště: Zilina
-
orgasmic
- Moderátor
- Příspěvky: 9082
- Registrován: 23 dub 2007 08:54
- Bydliště: International
-
Embreas
- občas něco napíše
- Příspěvky: 43
- Registrován: 24 črc 2012 21:42
-
viper3000
- píše často
- Příspěvky: 367
- Registrován: 18 úno 2012 20:37
- Bydliště: Zilina
-
Embreas
- občas něco napíše
- Příspěvky: 43
- Registrován: 24 črc 2012 21:42
U ty 10400 mi to dělalo skoro pokaždé, když jsem se třeba díval na nějaký film, na chvíli ho stopl, skočil na mail a po opětovném spuštění mi zvuk šel z ntb i z připojených reproduktorů. U ovladače 10800 jsem tenhle problém nezaznamenal. Když jsem ale hodinku, nebo dvě hrál Crysis 2 a potom hru vypnul a "šel něco dělat", tak si většinou na play.cz pouštím nějaké rádio. No a po spuštění mi jde zvuk JEN z ntb, nikoli ze zařízení přes jacka!!! A co víc - nepomůže ani opětovné vypojení a zapojení jacka!!! Když o tom přemýšlím, tak v obou dvou případech jsem to zaznamenal právě z odposlechu na play.cz, ale pochybuju, že by to bylo jejich webovým přehrávačem. Rád bych to zkusil, zda se to děje například i při spuštění hudby z ntb, ale za dva dny mně končila 14-ti denní lhůta pro vrácení peněz za zboží bez udání důvodu, tak jsem neměl čas to dál zkoumat.
Případně mám natočený i video, jak ten zvuk blbne. Ale je to točeno na mobil, takže nic moc kvalita a vlastně na něm není vidět nic víc, než jak zkouším připojovat reproduktory a sluchátka do konektoru a je slyšet hudba z ntb, se kterou to nic nedělá - to tedy spíš jen jako důkaz, že vám tady nemlžím
Případně mám natočený i video, jak ten zvuk blbne. Ale je to točeno na mobil, takže nic moc kvalita a vlastně na něm není vidět nic víc, než jak zkouším připojovat reproduktory a sluchátka do konektoru a je slyšet hudba z ntb, se kterou to nic nedělá - to tedy spíš jen jako důkaz, že vám tady nemlžím
-
Embreas
- občas něco napíše
- Příspěvky: 43
- Registrován: 24 črc 2012 21:42
-
sapuszchkyn
- píše často
- Příspěvky: 162
- Registrován: 25 zář 2010 20:28
-
Pumik9
- občas něco napíše
- Příspěvky: 74
- Registrován: 27 pro 2010 17:19
no ja to hram na DX11 ale dal som len high ale skusim aj na very highorgasmic píše:Na Very High to jiste nehrajes v DX11. To by jsi nemohl mit na GTX660M v prumeru 30FPS.
ale to uz asi bude trocha moc ze?
a co sa tyka zvuku prepojenim cez jack me to ide v pohode chlapi ziadne seknutie a prepnutie na ntb ani raz mi to nepreskocilo ako nieto spominal ze pozeral film a raz zvuk z ntb a raz cez hifi
aj mp3 ked pocuvam je to v pohode
zeby docasne??
-
Pumik9
- občas něco napíše
- Příspěvky: 74
- Registrován: 27 pro 2010 17:19
-
viper3000
- píše často
- Příspěvky: 367
- Registrován: 18 úno 2012 20:37
- Bydliště: Zilina
Sice mam G75 skusal som ovladace...takze po ovladac 10.600 sa sem tam stane ze pri zapnuti sluchatiek do jacka ostanu hrat repraky....(chyba je v Via HD ovldaci pri tomto ovladaci si treba stlacit ikonku reproduktora pri hlasitosti pre repraky mute pre sluchatka On) vsetko je potom OK.Pumik9 píše:no ja to hram na DX11 ale dal som len high ale skusim aj na very highorgasmic píše:Na Very High to jiste nehrajes v DX11. To by jsi nemohl mit na GTX660M v prumeru 30FPS.
ale to uz asi bude trocha moc ze?
a co sa tyka zvuku prepojenim cez jack me to ide v pohode chlapi ziadne seknutie a prepnutie na ntb ani raz mi to nepreskocilo ako nieto spominal ze pozeral film a raz zvuk z ntb a raz cez hifi![]()
aj mp3 ked pocuvam je to v pohode
zeby docasne??
Pri ovladacoch 10.800 - 10.900 som nic podobne nespozoroval.Najlepsie nastavenie zvuku pre notas je na asus rog fore.
New Asus Strix Scar 17 G732LWS,Intel i7 10875H,RTX2070Super, 2x 1tb SSD disk
Asus G751JT,12GB Ram,250GB SSD Samsung850EVO,1TB SSH,
GTX970M OC +135 /+550
Asus G751JT,12GB Ram,250GB SSD Samsung850EVO,1TB SSH,
GTX970M OC +135 /+550
-
Embreas
- občas něco napíše
- Příspěvky: 43
- Registrován: 24 črc 2012 21:42
-
maaxxell
- občas něco napíše
- Příspěvky: 5
- Registrován: 31 srp 2012 11:58
- Bydliště: Žďár nad Sázavou
podsvícení
potřebuju pomoct , najednou mi nejde podsvícení u klavesnice nevíte někdo čím to může být ?? notebook mám zhruba týden a vracet se mi ho nechce 