Zkušenosti s Acerem
-
Chlebovnik
- guru
- Příspěvky: 3610
- Registrován: 30 bře 2008 19:20
- Bydliště: K-Vary / Brno
-
Pufintak
- občas něco napíše
- Příspěvky: 27
- Registrován: 26 zář 2013 08:23
Díky moc. Takže oproti Aceru bys bral to Lenovo, ještě se chci zeptat na jednu možnost. Je možný, že sáhnu trošku hloubš (o 4 000) za tohle:
HP ENVY 15-j000ec
i7 4702MQ Haswell
NVIDIA GeForce GT750M
1920x1080
1000 plus 24 SSD
https://www.alza.cz/hp-envy-15-j000ec-st ... 470526.htm
Ty 4 000 jsou pro mě celkem dost, ale kdyby mi tenhle notebook vyhovoval daleko víc než ty, které jsem už uváděl, tak jsem ochoten to dát. Ty parametry tady u toho vypadají fakt báječně, navíc je to HP, už s OS... Co na to říkáš?
HP ENVY 15-j000ec
i7 4702MQ Haswell
NVIDIA GeForce GT750M
1920x1080
1000 plus 24 SSD
https://www.alza.cz/hp-envy-15-j000ec-st ... 470526.htm
Ty 4 000 jsou pro mě celkem dost, ale kdyby mi tenhle notebook vyhovoval daleko víc než ty, které jsem už uváděl, tak jsem ochoten to dát. Ty parametry tady u toho vypadají fakt báječně, navíc je to HP, už s OS... Co na to říkáš?
-
orgasmic
- Moderátor
- Příspěvky: 9082
- Registrován: 23 dub 2007 08:54
- Bydliště: International
-
Pufintak
- občas něco napíše
- Příspěvky: 27
- Registrován: 26 zář 2013 08:23
Právě, ty parametry jsou exkluzivní. Ale jak říkám, nejsem nijak zvláš´t náruživej hráč, žádný síťovky nehraju, prostě cca 7 hodin za týden, u těch novějších her mi stačí na high, nepotřebuju ultra, prostě, aby mi to nějaké ty fps dalo. Spíš už je tohle zase 4jádro, takže zase topení. Tak jestli s mými požadavky je i5 se 740 úplně dostačující tak asi nemá cenu ničit chladič tímhle, co myslíš?
-
orgasmic
- Moderátor
- Příspěvky: 9082
- Registrován: 23 dub 2007 08:54
- Bydliště: International
-
Pufintak
- občas něco napíše
- Příspěvky: 27
- Registrován: 26 zář 2013 08:23
Třeba jako ten tvůj, to je jasný, vypadá parádně
Ale tolik si do toho nemůžu dovolit dát... A ty říkáš, že ve full hd na střední detaily, hnamená to, že kdybych měl nižší rozlišení třeba hd+ (1600) nebo 1300, tak by to bylo i třeba na high? Jakože když si koupím notebook s horší gpu a horším rozlišením tak výsledek bude stejný jako lepší gpu a lepší rozlišení? nebo to chápu blbě? 
-
orgasmic
- Moderátor
- Příspěvky: 9082
- Registrován: 23 dub 2007 08:54
- Bydliště: International
-
Pufintak
- občas něco napíše
- Příspěvky: 27
- Registrován: 26 zář 2013 08:23
-
orgasmic
- Moderátor
- Příspěvky: 9082
- Registrován: 23 dub 2007 08:54
- Bydliště: International
-
Pufintak
- občas něco napíše
- Příspěvky: 27
- Registrován: 26 zář 2013 08:23
-
orgasmic
- Moderátor
- Příspěvky: 9082
- Registrován: 23 dub 2007 08:54
- Bydliště: International
-
Chlebovnik
- guru
- Příspěvky: 3610
- Registrován: 30 bře 2008 19:20
- Bydliště: K-Vary / Brno
Teploty by sice měly být nižší, ale třeba Aceru V3-772G s GTX 765M ta úsporná verze Haswellu stejně moc nepomohla a teploty ve stress testu i přesto atakovaly 100°C. https://www.notebookcheck.net/Review-Ac ... 916.0.html
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
-
Pufintak
- občas něco napíše
- Příspěvky: 27
- Registrován: 26 zář 2013 08:23
-
Chlebovnik
- guru
- Příspěvky: 3610
- Registrován: 30 bře 2008 19:20
- Bydliště: K-Vary / Brno
Momentálně moc nehraju. Teploty v klidu CPU: 45-50, GPU: 41~. Při běžném používání je jediným limitem samozřejmě pomalý pevný disk, což je Achillova pata každého notebooku, který je vybaven plotnovým diskem a dá se řešit jen pomocí SSDčka.
S GT 640M jsem velmi spokojen, hlavně při akceleraci HD obsahu přes CUDA (MPC-HC+LAV Filtry) se drží vytížení GPU i po aplikaci pixel shaderů (Sharpen Complex 2 apod.) velmi nízko.
Dále lze pomocí programu nVidia Inspector obejít i vestavěný OC limit +135 MHz na jádře, takže z ní lze teoreticky dostat i výkon GT 750M DDR3 (Asus N56 apod).
S GT 640M jsem velmi spokojen, hlavně při akceleraci HD obsahu přes CUDA (MPC-HC+LAV Filtry) se drží vytížení GPU i po aplikaci pixel shaderů (Sharpen Complex 2 apod.) velmi nízko.
Dále lze pomocí programu nVidia Inspector obejít i vestavěný OC limit +135 MHz na jádře, takže z ní lze teoreticky dostat i výkon GT 750M DDR3 (Asus N56 apod).
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
-
orgasmic
- Moderátor
- Příspěvky: 9082
- Registrován: 23 dub 2007 08:54
- Bydliště: International