Zkušenosti s Acerem

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit

Je lepší o něco lépe vybavený Acer než lehce horší ntbk jiné značky?

Acer
1
50%
Jiné
1
50%
 
Celkem hlasů: 2

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvek od Chlebovnik »

Edge, ale ta grafika je osekaná - více bylo řečeno tady na fóru v průběhu předešlých 2 měsíců.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
Pufintak
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 26 zář 2013 08:23

Příspěvek od Pufintak »

Díky moc. Takže oproti Aceru bys bral to Lenovo, ještě se chci zeptat na jednu možnost. Je možný, že sáhnu trošku hloubš (o 4 000) za tohle:

HP ENVY 15-j000ec
i7 4702MQ Haswell
NVIDIA GeForce GT750M
1920x1080
1000 plus 24 SSD

https://www.alza.cz/hp-envy-15-j000ec-st ... 470526.htm

Ty 4 000 jsou pro mě celkem dost, ale kdyby mi tenhle notebook vyhovoval daleko víc než ty, které jsem už uváděl, tak jsem ochoten to dát. Ty parametry tady u toho vypadají fakt báječně, navíc je to HP, už s OS... Co na to říkáš?
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Zrovna jsem ho vedle ve vlaknu kolegovi doporucoval. Vypada to na luxusni kousek.
Asus ROG Strix G18
Pufintak
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 26 zář 2013 08:23

Příspěvek od Pufintak »

Právě, ty parametry jsou exkluzivní. Ale jak říkám, nejsem nijak zvláš´t náruživej hráč, žádný síťovky nehraju, prostě cca 7 hodin za týden, u těch novějších her mi stačí na high, nepotřebuju ultra, prostě, aby mi to nějaké ty fps dalo. Spíš už je tohle zase 4jádro, takže zase topení. Tak jestli s mými požadavky je i5 se 740 úplně dostačující tak asi nemá cenu ničit chladič tímhle, co myslíš?
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Tohle je low-ultra verze CPU se snizenym napetim. Takze topi o dost mene.
Ta GT750M je ve FullHD na cca stredni detaily, takze jako obcasnemu hraci to bude stacit a neni to nic, co by jsi nevyuzil.

Na Ultra a High nastaveni uz potrebujes jine kousky :)
Asus ROG Strix G18
Pufintak
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 26 zář 2013 08:23

Příspěvek od Pufintak »

Třeba jako ten tvůj, to je jasný, vypadá parádně :D Ale tolik si do toho nemůžu dovolit dát... A ty říkáš, že ve full hd na střední detaily, hnamená to, že kdybych měl nižší rozlišení třeba hd+ (1600) nebo 1300, tak by to bylo i třeba na high? Jakože když si koupím notebook s horší gpu a horším rozlišením tak výsledek bude stejný jako lepší gpu a lepší rozlišení? nebo to chápu blbě? :D
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Tak rozliseni si muzes snizit, cimz docilis vetsi plynulosti, akorat ne vzdy na to bude pekny obrazek, ale jak jsem psal, vypada super a na normalni hrani staci.
Asus ROG Strix G18
Pufintak
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 26 zář 2013 08:23

Příspěvek od Pufintak »

Takže s ohledem na to, že ty 4000 navíc pro mě jsou docela dost (ale jestli je mezi nima velkej rozdíl tak to radši dám) by sis stejně radši vybral tenhle?
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Jestli neplanujes notebook za pul roku prodat a koupit novejsi, ale chces si ho chvili nechat, tak to za to stoji.
Asus ROG Strix G18
Pufintak
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 26 zář 2013 08:23

Příspěvek od Pufintak »

Supr díky, moc si mi pomohl. A s tím chlazením teda říkáš, že by problémy být neměly? Teda jako alespoň ve srovnání s jinýma 4jádrama v kategorii?
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Diky tomu CPU by mely byt nizsi, ale je to novinka a testy jsem jeste nevidel.
Muzes ho objednat pres net a pri nejhorsim ve 14-denni lhute vratit.
Asus ROG Strix G18
Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvek od Chlebovnik »

Teploty by sice měly být nižší, ale třeba Aceru V3-772G s GTX 765M ta úsporná verze Haswellu stejně moc nepomohla a teploty ve stress testu i přesto atakovaly 100°C. https://www.notebookcheck.net/Review-Ac ... 916.0.html
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
Pufintak
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 26 zář 2013 08:23

Příspěvek od Pufintak »

CHlebovnik: A ty seš s tim na tom Aceru jak? Myslím s tou 3230M a 640? Co výkon při běžným používání a při hrách?
Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvek od Chlebovnik »

Momentálně moc nehraju. Teploty v klidu CPU: 45-50, GPU: 41~. Při běžném používání je jediným limitem samozřejmě pomalý pevný disk, což je Achillova pata každého notebooku, který je vybaven plotnovým diskem a dá se řešit jen pomocí SSDčka.

S GT 640M jsem velmi spokojen, hlavně při akceleraci HD obsahu přes CUDA (MPC-HC+LAV Filtry) se drží vytížení GPU i po aplikaci pixel shaderů (Sharpen Complex 2 apod.) velmi nízko.

Dále lze pomocí programu nVidia Inspector obejít i vestavěný OC limit +135 MHz na jádře, takže z ní lze teoreticky dostat i výkon GT 750M DDR3 (Asus N56 apod).
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Ten jeho konfig ve stress testu atakuje 90°C, ale musis to brat tak, ze normalni uzivatel na takove teploty nedosahne ani pri hrani.

To jsou teoreticka maxima, kdy se spousti nekolik zatezovych testu najednou.
Asus ROG Strix G18