Výběr notebooku za již dosluhující

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
pavel85
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 06 zář 2010 17:25

Příspěvekod pavel85 » 07 úno 2016 19:14

Nemyslel jsem plomby na dvířkách od RAM a HDD. Tyhle noťasy ty dvířka prostě nemají. Asus má jen pro RAM. Pro výměnu disku se musí rozdělat celý spodní kryt, resp. u asusu horní. Odpojuješ klávesnici apod, takže už to je zásah, který ruší záruku.
Teď jsem narazil na to, že některé HP mají msata slot, tak ještě zkusím kouknout na ně.

pavel85
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 06 zář 2010 17:25

Příspěvekod pavel85 » 07 úno 2016 22:25

Tak nakonec asi tento:
https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514008101Y0003AK6

Je to sice trošku nad můj rozpočet, ale zase splňuje moje kritéria.
Mínus je jen 4GB RAM, ale tu asi zrovna doobědnám.

Co říkáte?

zivan
guru
Příspěvky: 3442
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 19 úno 2016 09:20

Jen poznamka, nema mSata, ale M.2 (2242)
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

pavel85
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 06 zář 2010 17:25

Příspěvekod pavel85 » 19 úno 2016 09:35

Ano, moje chyba, máš pravdu.¨
Nicméně už je doma, zrovna jsem navíc koupil 4GB RAM a 128GB M.2 SSD.

melkortheevil
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 13 črc 2008 22:16

Příspěvekod melkortheevil » 22 úno 2016 13:38

Čekal bych tuto informaci u podejce v popisu produktu. Myslím u varianty s HDD, že neuvedou přítomnost M.2.
@pavel85 Jaké máš dojmy z disleje?

pavel85
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 06 zář 2010 17:25

Příspěvekod pavel85 » 04 bře 2016 15:55

Omlouvám se že reaguji pozdě.
Dojmy z displeje rozpačité,ale to je můj subjektivní dojem, byl jsem zvyklý vždy na typy s lesklým povrchem. Subjektivně mi příjde, že můj starý acer s 1366x768 má hezčí obraz.
Napsal bych i nějakou recenzi,ale kam to pak hodit?

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 04 bře 2016 16:15

Klidně sem.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

zivan
guru
Příspěvky: 3442
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 04 bře 2016 16:24

Ten displej muze byt vysledkem snizovani nakladu, vyrobcum se dari delat o fous levnejsi LCD na kterych je jeste neco videt :)
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

pavel85
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 06 zář 2010 17:25

Příspěvekod pavel85 » 19 bře 2016 10:42

Sice to trochu trvalo, ale jak jsem slíbil, tady je malá recenze HP ProBook 450-G2.

Parametry : Intel Core i3 5010U Broadwell, 15.6" LED 1920x1080 antireflexní, RAM 4GB DDR3L,
Intel HD Graphics 5500, HDD 1TB 5400 otáček, DVD, WiFi, Bluetooth 4.0, webkamera, USB 3.0,
HDMI, čtečka otisků prstů, podsvícená klávesnice, 4 článková baterie, Windows10 Home 64bit (P5T25ES)

Navíc dokoupeny 4GB RAM + SSD 128GB do M.2 slotu.

Původně jsem kupoval na Alfa.cz. Objednal jsem, osobně vyzvednul, ale rozbalil až doma - chyba.
Po otevření krabice na mne vypadl prázdný sáček od zdroje. Po otevření krabice se zdrojem jsem
zjistil, že zdroj je v úplně stejném sáčku. Po prozkoumání NTB jsem zjistil, že se jedná nejspíše o opravovaný kus.
Na pantech LCD byly stopy "jakoby" po vteřinovém lepidle a nedoléhal rámeček kolem LCD.
Takže reklamace. Naštěstí vše netrvalo ani týden a měl jsem peníze zpět.
Další nákup tedy proběhl přez CZC. Opět osobní vyzvednutí. No, po rozbalení krabice bylo vidět, že do krabičky se zdrojem a
baterií se již někdo dobýval a na šroubku od krytu HDD a RAM bylo vidět, že je již použit. Po oddeklování byly vidět stopy šroubováku i
na Wi-Fi kartě. No vše fungovalo, dle vyčtení infa z baterie nebyla použita, tak jsem nechtěl do třetice riskovat, co mi zase příjde.
Musím říct, že obě krabice byly originál zabalené od výrobce, takže s nimi nebylo manipulováno prodejci. Spíš to vypadá, že má HP nějaké problémy.
Toť ke koupi.

První spuštění trvá samozřejmě dlouho. Po nastavení systému je pak bootování rychlejší, ale je omezeno pomalým diskem. Moc dlouho jsem ho takhle
neprovozoval. V podstatě jen pro zálohu disku v Acronisu.
Pak jsem namontoval M.2 SSD. Je nutné si vyrobit medium Windows 10 kompatibilní s UEFI biosem, nebo tuto vymoženost vypnout.
Instalace proběhla OK, žádné neočekávané problémy. SSD jsem nechal celý jen na systém, protože původní HDD 1TB je na data zcela dostačující, až bych řekl
zbytečný, ale místo navíc se vždy hodí. Samozřejmě proběhl jeho formát, abych se zbavil původního systému a jeho partition.

Běh systému z SSD je hodně svižný. Start do 10-ti vteřin. Neměřil jsem to přesně. Po startu se mi spouští Teamwiever apod, což chvilku trvá, ale i tak jsem
schopen do 20-ti sekund od stisknutí tlačítka napájení plnohodnotně využívat systém, což je super. Pokud by se jednalo o čistý systém, bylo by to opravdu těch cca. 10s.

Displej mne celkem sklamal. V porovnání s mým starým Acerem Aspire 6530G s pouze HD displejem , ale lesklým, se mi zdá HP horší. Ale je to subjektivní pocit.
Možná je to kus od kusu, protože u toho prvního co jsem vracel se mi displej jevil ještě hůře, hlavně co se týče pozorovacích úhlů.
Samozřejmě na běžnou práci i video stačí. Není to vyloženě na ho.. a dá se na to zvyknout.

Zvuk je celkem ucházející. Je vidět, že na to výrobci už tak nese.ou. Není to žádné HiFi, ale už to není takové chrastítko jako to u NTB bývalo.
Měl jsem možnost srovnat s Lenovo ideapad 300, které se chlubí dolby a je to tak na stejno. S mým starým Acerem se to samozřejmě srovnat nedá,ten byl zvukově
o třídu výše, ale jsem spokojen.

Konektivita je celkem dobrá.4x USB, WiFi AC , BT. Se signálem WiFi není problém, citlivost je dobrá, spojení nepadá ani při slabším, nebo hraničním signálu.

Výdrž baterie při brouzdání na netu přez WiFi, prohlížení fotek, stažení pár MP3 v pohodě 4hodiny. Záleží od nastavení jasu apod. Mám povypínaně šetřící funkce na WiFi, ale
uspávám disk po 10 minutách. Takže baterie za mne taky OK.

Klávesnice je podsvícená, dobře se na ni píše, vypadá pěkně. Nevím co víc k ní napsat.

Touchpad taky normálně funkční, citlivost asi standartní, jsem zvyklý pracovat bez myši v ruce, a nemám s ním problém. Zažil jsem mnohem a mnohem horší, ale i lepší, takže takový
asi lepší průměr.

Líbí se mi že nad klávesnicí je tlačítko pro WiFi a Zvuk, takže se to dá jednoduše jedním stiskem vypnout nebo naopak zapnout.

Přístup k HDD, RAM, WiFi a m.2 slotu je dobrý. Stači povolit jeden šroubek a sundat kryt. To že obsahuje m.2 slot nikde prodejci moc neuvádí. Nevím proč, mohlo by to být lákadlo.
Tedy pro mne určitě bylo, to rozhodlo že ho koupím.

Celkový výkon je díky i3 processoru dobrý.Samozřejmě to není herní stroj, ale práci zvládá dobře. Grafika si poradí s FHD videem bez problémů i na youtube. Samsung oceaniclife 40MBps
(teď si nejsem jist přesným názvem) zvládl přehrát bez zadýchání levou zadní. Chlazení je při brouzdání po netu neslyšitelné a při zatížení je mírně slyšet větráček.
Není to nic tragického.

Celkově jsem s NTB spokojen. Slabší displej se dá přežít a v této cenové relaci jsem nenašel NTB, který by nabízel m.2 slot, dobře přístupný HDD a RAM a lepší displej.
Dle různých recenzí jsou si displeje napříč výrobci dosti podobné. A do 15 0000 je IPS tabu.
Samozřejmě se dal za tu cenu koupit na první pohled výkonější stroj s 8GB RAM již v základu, ale nenabízel možnost osadit SSD a HDD současně, což pro mne byly jasné kritéria.

Tolik z mých postřehů. Na případné dotazy rád odpovím, pokud budu vědět. Snad to bude pro někoho přínosné.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 19 bře 2016 12:56

Tak to je zajímavé.Prodávají použité NTB.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

pavel85
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 06 zář 2010 17:25

Příspěvekod pavel85 » 19 bře 2016 13:03

No těžko říct, jestli použité. Spíš mi to připadalo, že jsou to nějaké kousky, co třeba napoprvé neprošly konečnou kontrolou nebo něco. Každopádně asi nejsou na vině prodejci, ale přímo HP. Krabice byly originál zalepeny a nebylo vidět žádné poškození. Určitě krabici nikdo předemnou nerozdělával, bylo by to vidět.

tomita
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 19 úno 2014 16:07

Příspěvekod tomita » 20 bře 2016 12:11

pavel85 píše:Sice to trochu trvalo, ale jak jsem slíbil, tady je malá recenze HP ProBook 450-G2.

Parametry : Intel Core i3 5010U Broadwell, 15.6" LED 1920x1080 antireflexní, RAM 4GB DDR3L,
Intel HD Graphics 5500, HDD 1TB 5400 otáček, DVD, WiFi, Bluetooth 4.0, webkamera, USB 3.0,
HDMI, čtečka otisků prstů, podsvícená klávesnice, 4 článková baterie, Windows10 Home 64bit (P5T25ES)

Navíc dokoupeny 4GB RAM + SSD 128GB do M.2 slotu.

Původně jsem kupoval na Alfa.cz. Objednal jsem, osobně vyzvednul, ale rozbalil až doma - chyba.
Po otevření krabice na mne vypadl prázdný sáček od zdroje. Po otevření krabice se zdrojem jsem
zjistil, že zdroj je v úplně stejném sáčku. Po prozkoumání NTB jsem zjistil, že se jedná nejspíše o opravovaný kus.
Na pantech LCD byly stopy "jakoby" po vteřinovém lepidle a nedoléhal rámeček kolem LCD.
Takže reklamace. Naštěstí vše netrvalo ani týden a měl jsem peníze zpět.
Další nákup tedy proběhl přez CZC. Opět osobní vyzvednutí. No, po rozbalení krabice bylo vidět, že do krabičky se zdrojem a
baterií se již někdo dobýval a na šroubku od krytu HDD a RAM bylo vidět, že je již použit. Po oddeklování byly vidět stopy šroubováku i
na Wi-Fi kartě. No vše fungovalo, dle vyčtení infa z baterie nebyla použita, tak jsem nechtěl do třetice riskovat, co mi zase příjde.
Musím říct, že obě krabice byly originál zabalené od výrobce, takže s nimi nebylo manipulováno prodejci. Spíš to vypadá, že má HP nějaké problémy.
Toť ke koupi.

První spuštění trvá samozřejmě dlouho. Po nastavení systému je pak bootování rychlejší, ale je omezeno pomalým diskem. Moc dlouho jsem ho takhle
neprovozoval. V podstatě jen pro zálohu disku v Acronisu.
Pak jsem namontoval M.2 SSD. Je nutné si vyrobit medium Windows 10 kompatibilní s UEFI biosem, nebo tuto vymoženost vypnout.
Instalace proběhla OK, žádné neočekávané problémy. SSD jsem nechal celý jen na systém, protože původní HDD 1TB je na data zcela dostačující, až bych řekl
zbytečný, ale místo navíc se vždy hodí. Samozřejmě proběhl jeho formát, abych se zbavil původního systému a jeho partition.

Běh systému z SSD je hodně svižný. Start do 10-ti vteřin. Neměřil jsem to přesně. Po startu se mi spouští Teamwiever apod, což chvilku trvá, ale i tak jsem
schopen do 20-ti sekund od stisknutí tlačítka napájení plnohodnotně využívat systém, což je super. Pokud by se jednalo o čistý systém, bylo by to opravdu těch cca. 10s.

Displej mne celkem sklamal. V porovnání s mým starým Acerem Aspire 6530G s pouze HD displejem , ale lesklým, se mi zdá HP horší. Ale je to subjektivní pocit.
Možná je to kus od kusu, protože u toho prvního co jsem vracel se mi displej jevil ještě hůře, hlavně co se týče pozorovacích úhlů.
Samozřejmě na běžnou práci i video stačí. Není to vyloženě na ho.. a dá se na to zvyknout.

Zvuk je celkem ucházející. Je vidět, že na to výrobci už tak nese.ou. Není to žádné HiFi, ale už to není takové chrastítko jako to u NTB bývalo.
Měl jsem možnost srovnat s Lenovo ideapad 300, které se chlubí dolby a je to tak na stejno. S mým starým Acerem se to samozřejmě srovnat nedá,ten byl zvukově
o třídu výše, ale jsem spokojen.

Konektivita je celkem dobrá.4x USB, WiFi AC , BT. Se signálem WiFi není problém, citlivost je dobrá, spojení nepadá ani při slabším, nebo hraničním signálu.

Výdrž baterie při brouzdání na netu přez WiFi, prohlížení fotek, stažení pár MP3 v pohodě 4hodiny. Záleží od nastavení jasu apod. Mám povypínaně šetřící funkce na WiFi, ale
uspávám disk po 10 minutách. Takže baterie za mne taky OK.

Klávesnice je podsvícená, dobře se na ni píše, vypadá pěkně. Nevím co víc k ní napsat.

Touchpad taky normálně funkční, citlivost asi standartní, jsem zvyklý pracovat bez myši v ruce, a nemám s ním problém. Zažil jsem mnohem a mnohem horší, ale i lepší, takže takový
asi lepší průměr.

Líbí se mi že nad klávesnicí je tlačítko pro WiFi a Zvuk, takže se to dá jednoduše jedním stiskem vypnout nebo naopak zapnout.

Přístup k HDD, RAM, WiFi a m.2 slotu je dobrý. Stači povolit jeden šroubek a sundat kryt. To že obsahuje m.2 slot nikde prodejci moc neuvádí. Nevím proč, mohlo by to být lákadlo.
Tedy pro mne určitě bylo, to rozhodlo že ho koupím.

Celkový výkon je díky i3 processoru dobrý.Samozřejmě to není herní stroj, ale práci zvládá dobře. Grafika si poradí s FHD videem bez problémů i na youtube. Samsung oceaniclife 40MBps
(teď si nejsem jist přesným názvem) zvládl přehrát bez zadýchání levou zadní. Chlazení je při brouzdání po netu neslyšitelné a při zatížení je mírně slyšet větráček.
Není to nic tragického.

Celkově jsem s NTB spokojen. Slabší displej se dá přežít a v této cenové relaci jsem nenašel NTB, který by nabízel m.2 slot, dobře přístupný HDD a RAM a lepší displej.
Dle různých recenzí jsou si displeje napříč výrobci dosti podobné. A do 15 0000 je IPS tabu.
Samozřejmě se dal za tu cenu koupit na první pohled výkonější stroj s 8GB RAM již v základu, ale nenabízel možnost osadit SSD a HDD současně, což pro mne byly jasné kritéria.

Tolik z mých postřehů. Na případné dotazy rád odpovím, pokud budu vědět. Snad to bude pro někoho přínosné.


Děkuji za výborný popis. Tento noťas mám ve výběru a uvažuji přesně Vaším směrem. Potřebuji stroj pro dceru. Použití MS Office, Internet, Youtube, synchronizace s iTunes, hudba, seriály a Skype. Hry ne, možná WOT na nižší detaily pro taťku, jako nouzovka, když vyjímečně nebude po ruce moje Nitro ;-) Holka měla jedinou podmínku - podsvícenou klávesnici, kromě akceptovatelného vzhledu :-)

Současně s notebookem budu dokupovat 4GB RAM, SSD a některý CarePack.

Má smysl přihodit tisícovku za sourozence, který se liši Vašeho stroje tím, že má Intel Core i5 5200U Broadwell vs. i3-5010U?

https://www.alza.cz/hp-probook-450-g2-d ... d=18842920

Intel Core i5 5200U Broadwell, 15.6" LED 1920x1080 antireflexní, RAM 4GB DDR3L, Intel HD Graphics 5500, HDD 1TB 5400 otáček, DVD, WiFi, Bluetooth 4.0, webkamera, USB 3.0, HDMI, čtečka otisků prstů, podsvícená klávesnice, 4článková baterie, Windows 10 Home 64bit (P5T23ES)

Díky

pavel85
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 06 zář 2010 17:25

Příspěvekod pavel85 » 21 bře 2016 18:59

myslím, že je to zbytečné


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 98 hostů