Chyba displeje?

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Olorea
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 15 úno 2007 10:07

Chyba displeje?

Příspěvekod Olorea » 24 říj 2007 19:00

Pratele, kamaradi,
potrebovala bych radu. Dneska jsem zapnula notase a vypada to ze mam displej v cudu, jednak dela "duchy" a jednak za soucasnym obrazem jakoby zustava ten predchozi, takze krome ostryho plnobarevnyho soucasnyho obrazu mam ten samej obraz slabe o kousek niz a k tomu slabe predchozi obrazovku, stalo se vam to nekomu? :?

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 24 říj 2007 20:12

Doporučuji zkusit notebook připojit na nějaký externí display. Dřív bych zkusil restart do BIOSu. Při startu stisknou Del nebo F2 podle typu notebooku. A sledovat jak vypadá obraz. Možná jenom blbne nějaký soft.
==============================================================
Moto: Nejhorší smrt je z vyděšení. :D

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 24 říj 2007 21:46

¨noo.....jinak servis, pokud mas po zaruce tak se nedoplatis....LCD notebooku te vyjde na 10 000, tj cena new booku, ale pokud ti to pujde na externim lcd dobre tak bude chyba jinde.....pokud ti bude delat duchy i na extrernim lcd tak pak je moznost ze odesla i grafika :cry: :?:

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 25 říj 2007 09:08

Někdy takové problémy dělá nalomený kabel z grafiky na display. Ten je při neustálém otvírání a zavíraní namáhán a jednoho dne už to nějak neustojí. Výměna toho kabelu příjde levněji. Stačí zavolat do servisu kolik stojí taková oprava. Už jsem jednou takový kabel měnil u Dellu a v servisu mi řekli že stojí 3litry. Já jsem ho sehnal po netu za pětikilo a své pomoci jsem ho vyměnil. Prostě pozáruční servis značkového notebooku žádná sranda.

Olorea
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 15 úno 2007 10:07

Příspěvekod Olorea » 25 říj 2007 09:09

notase kazdopadne v zaruce mam, to by nemel byt problem, horsi je, ze ho ted nuto potrebuju, pisu diplomku a mam docela naspech :roll:

Olorea
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 15 úno 2007 10:07

Příspěvekod Olorea » 25 říj 2007 09:16

tak v biosu to dela taky, takze v tuhle chvili uz je mi celkem jedno co je to za chybu, do servisu kazdopadne pujde :cry:
takze rovnou polozim otazku jak postupovat pri reklamaci, respektive pred ni - zalohovat veskery data to je jasny, ale co kdybych mela v notasu cirou nahodou nejakej nelegalni soft? :roll: :lol:

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 25 říj 2007 10:09

To si myslím, že servis neřeší. To by se museli dotazovat na legálnost software, protože do servisu asi nikdo neposílá kopie faktur software. Ve velkých firmách by dotyčná osoba co posílá notebook na reklamaci musela udělat asi velké kolečko po firmě. Stejně uvedou notebook do tovarního nastavení, tím pádem přehrají všechna data co jsou na počítači.

Olorea
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 15 úno 2007 10:07

Příspěvekod Olorea » 25 říj 2007 10:40

do tovarniho nastaveni? doprcic, to zas bude prace nez tam vsechno nakopu :cry: tak ja to tam teda poslu, ale jestli me zavrou, tak me mas na svedomi :lol:

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 25 říj 2007 11:10

Pokud je v haji jen displej, tak neni stoprocentne jiste ze ti neco budou delat s diskem... me kdyz menili zakladku, tak taky nezformatovali disk. Proc by to meli taky delat? Dyt to nema s chybou nic spolecneho. Tim nechci rict ze se to nemuze stat, ale neni to tak pravdepodobny

Olorea
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 15 úno 2007 10:07

Příspěvekod Olorea » 25 říj 2007 11:25

jo takze tovarni nastaveni hrozi jenom kdyz delaj neco s diskem, neni automaticky? to by bylo prima.. hlavne doufam, ze jim to nebude trvat celych tricet dni :roll:

roman3
píše často
Příspěvky: 383
Registrován: 19 bře 2007 17:23

Příspěvekod roman3 » 25 říj 2007 12:13

neviem aku znacku NB mas, ale zatial mam skusenosti, ze max. do dvoch tyzdnov ho mas spat (a to dokonca aj MSI, ktore sa posielalo na opravu do Holandska)... pokial mas Dell alebo HP, tak tam riesia reklamacie v priebehu par dni, u Acera mam skusenosti cca. 7-10 dni (z toho 4 dni trvala preprava z/na Slovensko)...

a co sa tyka tych nelegalnych dat, tak servisni technici maju uplne na haku co tam mas... dokonca si myslim, ze oni ten notas s tvojim diskom ani nezapinaju - supnu tam nejaky vlastny s tovarnym nastavenim, aby vylucili SW chybu...

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 25 říj 2007 12:41

Me trvala reklamace v podstate 5dni(a z toho jim 3dni pry trva nez jim ta deska dojde), v pondeli odpoledne (kolem 16h) sem ho prinesl, rekl co je za problem, odesel a v patek vecer kolem 17h mi volali ze si ho muzu vyzvednout... bohuzel do servisu 40km a za pul hodinu zavirali :) a ja stejne ani nemam auto, takze sem ho vyzvedl v pondeli. Takze za 7dni sem ho mel doma... ale to fakt zalezi na znacce. U Aceru neni napr. zadne prekvapeni 3tydenni reklamace... podle toho jakou maj naladu

Olorea
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 15 úno 2007 10:07

Příspěvekod Olorea » 25 říj 2007 12:51

mam asus, na dell bohuzel penizky nebyly :D
ted u sebe bohuzel nemam papiry, takze nekdy o vikendu si vyzadam odvoz na pondeli a uvidime no..
kazdopadne vsem diky :)

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 25 říj 2007 17:35

Pak sem prosimte napis jak dlouho ta reklamace trvala...

Olorea
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 15 úno 2007 10:07

Příspěvekod Olorea » 26 říj 2007 08:30

no asi nenapisu, jelikoz jsem ted zapnula notas a uz je to v poradku :shock: z niceho nic po dvou dnech :shock: to fakt nepochopim :shock:
---------
tak zmena, uz je zase v prdeli, takze napisu :lol:


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů