Diskutovaná kvalita notebooku Asus

notebooky Asus a vše kolem nich

Jsou notebooky Asus obecně kvalitní?

Ano
172
27%
Ne
35
5%
Docela ano
186
29%
Docela ano
186
29%
Celkem ne
65
10%
 
Celkem hlasů: 644

Vixa
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 05 říj 2007 23:19

Příspěvekod Vixa » 10 říj 2007 22:38

achiles píše:
Vixa píše:tak problem se zvukem vyresen viz topic vedle..... jeste posledni problem, stava se mi, ze kdyz pisu naky delsi souveti jako treba ted, tak treba v pulce mi to skoci znova na zacatek a pise to od zacatku nebo od tretiho slova treba, a kdyz si toho clovek nevsimne tak to potom nedava absolutne zadnej smysl pac je upne poprehazenej slovosled.... doufam ze vite co mam na mysli, nevite cim by to mohlo byt? dik za info


no nevim, ale jediny co me napada, ze si omilen zmacknes pg up nebo tuknes pri psani na touchpad...


jj v kazdy druhy vete si to omylem zmacku :)
nevim mi pride ze to je jak kdyby chyba v softu

edit: no tak uz sem na to prisel asi, stacilo vypnout Touchpad a uz to je v pohode :wink:

millhaus
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 20 úno 2007 23:08

ASUS A8SC

Příspěvekod millhaus » 17 říj 2007 23:51

A nevite nekdo jak je na tom rada A8SC? Myslim pevnost plastu, kloubu a tak..
Diky

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 20 říj 2007 19:51

ad touchpad - myslim ze si netukas do pg up/down ale omylem se dotknes touchpadu nebo se priblizis prilis blizko k povrchu touchpadu, ktery uz to zhodnoti jako pokyn pro pohyb kurzoru. Me se to obcas stava na F3Jc, ale musim rict je to UPLNE ma chyba. Zkus si zapojit externi mys a vypnout touchpad a zkus napsat nejaky dlouhy email, myslim ze se ti to uz nestane :wink:

prima-men

Příspěvekod prima-men » 31 říj 2007 19:43

2 swarm: Ještě rozvířim tu debatu ze stránky tři o "morální čistotě" vrácení starého zboží výrobci za původní cenu. Máš pravdu, že on jako výrobce na to má právo, dělat výrobky jen na dva roky po dobu záruky. Problém je v tom, že tohle není jen u notebooků. Sám asi víš, že tohle se aplikuje u jakéhokoliv spotřebního zboží. I když jsem chudý student, tak můj notebook Asus A6T, který stál lehce přes třicet tisíc(v době koupě, asi rok a čtvrt zpět), potřebuji ke studiu. Na školních počítačích se toho moc dělat nedá(školní počítače jsou vykopávky, které splňují sotva minimální požadavky tak rok nebo dva starých verzí programů jako např. SolidEdge v. 17, AutoCad 2004-5, o renderovacích programech, jako Maya, 3D Studio Max nebo Rhinoceros, o těch ani nemluvím). Stolní PC do školy tahat nemůžu a taky na vlastní počítač(notebook) jsem zvyklý a je pro mě příjemnější na něm pracovat(nehledě na to, že nemusím přehazovat úkoly na žádné přenosové médium a vše mít na jednom zařízení). Máš pravdu, že dnes je to pořád luxus, mít notebook, ale bohužel čím dál nezbytnější(hodlám jít dále na vysokou školu). O to víc svou investici nenechám propadnout a z těžce vydělaných finančních prostředků toho co nejvíc vyždímat. A to nejen u notebooku, ale u čehokoliv. Myslím, že to se snaží každý. I ty. Nikdo na tom nechce prodělat a snaží se uchránit svou investici, jak může. A jak jsem psal, kdo má ostré lokty, ten přežije o malou chvíli déle. :wink:

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 01 lis 2007 09:02

prima-men: Tak jako já nevim, jestli to tu někde bylo napsané, ale třeba já jsem svůj ASUS A6Km vracel na dobropis (odstoupení od smlouvy) po 5ti měsících. Nemorální mi to vůbec nepřišlo. Jenom se prostě snažim naznačit, že by lidi neměli být překvapený, když si koupěj něco levnýho, že to pak třeba neni dvakrát moc velká kvalitka. No a pokud si koupí ASUSe, tak je to ještě o kousek horší ;-).

Ohledně mých zkušeností s mým aktuálním notebookem nebo s rodiným DELLem doporučuju mrknout na můj "blog"... docela se tam o tom rozepisuju. Příště bude na mušce Toshiba nebo ASUS.... s těmi mám taky "hodně zkušeností" :-).
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

prima-men

Příspěvekod prima-men » 01 lis 2007 14:15

swarm píše:prima-men: Tak jako já nevim, jestli to tu někde bylo napsané, ale třeba já jsem svůj ASUS A6Km vracel na dobropis (odstoupení od smlouvy) po 5ti měsících. Nemorální mi to vůbec nepřišlo. .


Tak to jsem teď se svým A6T udělal taky. Příští týden si pravděpodobně pojedu pro F3Sv... Vím, že mám právo i na vrácení peněz(což mi pochopitelně vůbec nenabídli), ale zkusím jiný Asus. Třeba to dopadne líp(popř. toho případně využiju, pokud ne. :wink: ).

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 01 lis 2007 16:17

Tak já už jsem tedy znovu asus radši nechtěl podle jadrného přísloví "nešlápneš dvakrát do stejnýho hovna" :-D
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

prima-men

Příspěvekod prima-men » 01 lis 2007 18:55

Mě nic jinýho nezbývá.. :cry: Ale pokud se posere, chci z5 peníze a půjdu do VBI. Zdjí se celkem kvalitní...

Triton
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 02 lis 2007 20:38

Příspěvekod Triton » 04 lis 2007 02:12

Co si tady vsichni stezujete na asus? Ja mam doma jeden 8,5 let starej a nikdy nebyl vylozene rozbitej (samozrejme, ze baterie uz davno odesla rychlost hdd/cd-rom taky uz neni to, co byvala).

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 04 lis 2007 13:36

problem je v s Asusy ktere jsou mladsi zhruba 2-3 let... Asus byvala kvalitnejsi znacka, ale ted se spise orientuje na nizsi cenovou tridu a sel s kvalitou trochu dolu. Je to ale porad kvalitnejsi nez Acer... snad uz to horsi nebude.

prima-men

Příspěvekod prima-men » 10 lis 2007 21:05

Teď věčně vidím lid, jak mají Asus. Acera vdím už strašně málokdy. Z Asuse se začíná stávat masovka, jako byl z Aceru, než se o něm profláklo, že prý dělá nekvalitní notebooky. Jinak moje zkušenost asi s 5-ti letým Acerem nebyla moc příjemná. Nevím, jak jsou na tom dnes...

zviera

Příspěvekod zviera » 28 lis 2007 20:40

ja bych to rozdelil asi takto
IBM/lenovo *****
thosiba ****
asus ***
acer 0000000 hviezdiciek naprosty kram
MSI zaujimave cenove hladiny asi sa snazia prerazit na trh na hodnotenie este asi priskoro
Siemens - neviem skusenosti nemam s touto znackou na takej urovni aby som to mohol hodnotit

fousac

Příspěvekod fousac » 09 led 2008 00:06

kdyz tady tak ctu o tech problemech, nejlepsi bude prestat cist... :lol: :lol:


za sebe muzu pridat zatim jen jeden A6M, po roce intenzivniho uzivani bez jedinyho problemu.. tuk tuk tuk... :wink:
tudiz zcela subjektivne mu klidne budu nadrzovat...

polo

Příspěvekod polo » 20 led 2008 12:23

brat ma a6km 2 roky bez poruchy 2kamarati maju a6rp bezporuchi ja mam f3jc a zatial po roku som ho raz reklamoval s pokazenou mechanikou a vratili my ho opraveny zo servisu po 5 dnoch a to som v SR

kamon
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 19 led 2008 22:21
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod kamon » 21 led 2008 20:34

ktera modelova rada od asusu by teda mohl byt kvalitni...nepocitejme cenu!!!! :?:
ASUS M50VN_1680x1050
CPU 2.53Ghz/6MB/1066Mhz
RAM 4GB/800Mhz
HDD 500GB/5400ot.
GPU GF9650m GT/1GB


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů