Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Michal27 píše:Ja si stojim za tim, ze Rko neni kvalitnejsi nez T a ze jeho kvalita je od dob minulych uz nic moc. A jen o magnesiovem ramu to taky neni - jak pise Puppy - zakladni deska se po.... i v modelu s mg ramem a v plastaku klidne vydrzi. Nerikam, ze Rko je Acer, ale s mnoha levnymi bussines modely jinych vyrobcu je naprosto srovnatelne. A zrovna ja bych dal tomu Hp prednost
samozrejme, ze Rko nie je kvalitnejsie ako T. ale po skusenostiach so starymi IBM thinkpadmi a s novymi od Lenova nemam preco si mysliet, ze by kvalita thinkpadov isla dole. btw tie chybove thinkpady co spomina puppy boli este "original" od IBM. sam s tym mam skusenost (odisla mi tak T40) takze mam daleko od toho tvrdit, ze thinkpady su bezchybne notebooky.
ani nechcem tvrdit, ze R nejako vyrazne vynika nad business notebookmi inych znaciek. co sa tyka napr. HP 6510b/6710b tak tie su s R61 porovnatelne a v niecom ma vyhodu HP a v niecom Lenovo (vid iny moj prispevok dnes) a detto Lifebooky od FSC. kazdy si moze vybrat podla toho co povazuje za dolezitejsie.
len som reagoval na "ale dnesni masove rozsirena Rka uz si s kvalitou netykaji" co urcite pravda nie je a tiez na to co naznacoval BlackKnife, ze "znizenie kvality" Rkovej rady by malo byt sposobene tym, ze to prebralo Lenovo.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8
Kazdy ma svuj nazor a je zbytecne se hadat. Ja sam mam plastak a s kvalitou jsem spokojen Ale jen jsem zadavatele upozornit, aby nedal na vseobecne zazitou vec Lenovo = kvalita , protoze to v x% pripadu vubec neplati.
No to už je jedno lenovo stejnak nebudu kupuvat radši koupím Fujitsu Siemens prvně sem chtěl koupit HP ale ta výdrž u modelů do 20tisíc není nic moc.
Takže poraďte co by jste doporučily: 1.FUJITSU-SIEMENS ESPRIMO M9400 https://www.alza.cz/fujitsu-siemens-espr ... d83218.htm
+ Výdrž 6h. (při zatížení 4h.)
+ Hmotnost jen 2.1kg (což je opravdu lehké)
2.FUJITSU-SIEMENS Amilo Pi2515 https://www.alza.cz/notebook-fujitsu-sie ... d84685.htm + Větší RAM
+ Větší HDD
+ Větší paměť Grafiky (Tím že jsou zde 2GB RAM tak si grafika ukrojí 384 MB a hry tak půjdou plynule)
+ Vzhled (Ten je opravdu luxusní a strašně se mi líbí)
+ Větší displej (to vede ke snížené době běhu na baterky 3.7h a k větší váze a velikosti inu všetsko má své nevýhody)
Oba notebooky jsou dost dobře procesorově vybavené Intel Core 2 Duo T5250 patří k těm výkonějším a navíc 2Mb cache a osmistovkové zběrnice prostě mazec.
Takže to předěžně vidím na Amilo ale nelíbí se mi tam ta skur**** Vista ale pokusím se zeptat jestli mi to prodají bez Visty to sou vyhozené prachy.
Takže teď jen váhám jestli oželím mobilitu a vrhnu se na kompromis.
Jak to vidíte vy ???
+ Větší paměť Grafiky (Tím že jsou zde 2GB RAM tak si grafika ukrojí 384 MB a hry tak půjdou plynule)
Je tam integrovaná X3100. Tam hry půjdou dost bídně, nové myslim. A, že si ukousá víc ram ani tak není moc výhra a nezaručuje to v žádném případě vyšší výkon.
z tych 2 by som volil jednoznacne to esprimo. imho jedine plus amila je vacsi hdd a hdd sa da kedykolvek vymenit. najlepsie za rychlejsi 7200rpm a nie vacsi 5400rpm.
vacsia RAM - 1GB RAM stoji stoji menej ako je rozdiel ceny medzi nimi.
vacsia zdielana pamat grafiky - zavisla od mnozstva pamate v notebooku. s 2gb ram to bude na esprime rovnake.
luxusni vzhled - osobne mam dost nedoveru k striebornym notebookom. ta farba sa zvykne pouzivanim osupat a potom uz to moc dobre nevyzera.
vacsie displej - pri rozliseni WXGA je 15,4" lcd oproti 14.1" skor minus.
esprimo je aj lepsie vybavene co sa portov tyka a je bez OS ked ti tak vadi vista. bez os ti ten konkretny model nepredaju lebo sa to oddelit neda. museli by mat v ponuke model Pi2515 bez OS podbne ako je to esprimo.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8
Tak teď sem četl jeden článek o této Amile akorát s nišším hadrem a psali tam výdrž na multimédia 1h 34minut což je celkem ubohé.
Takže právě teď vyhráva Esprimo
ani to esprimo nespravi tych 6hod. 6hod je maximum (podla mna teoreticke ako u kazdeho vyrobcu) dosiahnutelne s pripojenou sekundarnou bateriou. https://extranet.fujitsu-siemens.com/vil ... _m9400.pdf cez 3hod by ale podla mna mal vydrzat.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8
Ve standardu ne, tam je 24 měsíců v servisu, našel jsem ale rozšíření záruky pro Esprimo D, M a U na 2 roky on-site 2NBD za cca 3500; případně na 3 roky on-site 2NBD za cca 6000.
A druhá baterie (6 článků) taky existuje, cena odhadem 4400 - 4500 Kč.
zdravim
Ma uz tento notebook doma? Silne o nem premyslim, tak by me zajimaly vase zkusenosti. Hlavne jak je na tom s pevnosti obalu, jinak se mi zda super.