IBM/Lenovo baterie - životnost

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 08 dub 2009 14:17

zivan píše:Co kdyz bude davat vyrobce jen pul roku na panty, protoze se opotrebovavaji oteviranim ntb? Nebo pul roku na MB u MSI, protoze ta se opotrebovava kroucenim spolu s sasi? :) A automaticky po uplynuti doby nebude prodejce uznavat reklamace tehle casti.

a v com by bol problem? v USA je bezna jednorocna zaruka na cely notebook (vratane napr. aj tych thinkpadov co u nas maju 3rocnu) a 6 mesiacov na bateriu a nikto tam s tym problem nema. kto chce dlhsiu tak si dokupi alebo kupi notebook od firmy co ponuka tak dlhu zaruku ako potrebuje.

jedine co si tym ako zakaznik ziskal je obmedzenie vyberu ci chces lacnejsi notebook a riskovat kratsiu zaruku alebo drahsi notebook s dlhsou zarukou.

ked chces v notebooku bateriu so zarukou 3 roky tak si kup HP - ti taku ponukaju. samozrejme za priplatok.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 08 dub 2009 14:27

Ale to mluvis o necem jinem. Ty kritizujes zakon, ja chovani prodejce.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 08 dub 2009 14:39

ak som ta dobre pochopil tak ta prekvapuje, ze ludom nevadi ked predajca moze poskytovat rocnu zaruku na bateriu ked by mal poskytovat dvojrocnu. a ci by nam nevadilo ak by to iste platilo aj na ine casti notebooku.

tak ja pisem, ze nevadilo. naopak mi vadi ked zakon vyzaduje dvojrocnu zaruku na vsetko.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 08 dub 2009 14:56

to by ale byla brzo anarchie,když pro někoho zákon platí a pro jiného nemusí,protože...
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

burticek
občas něco napíše
Příspěvky: 51
Registrován: 23 dub 2008 19:10

Příspěvekod burticek » 10 dub 2009 20:25

Tak jsem to dočetl až sem a přijde mi, že je tahle debata zbytečně dlouhá. Pořád se tu mluví o běžném opotřebení, ale vždyť tady jde hlavně o to, že jak servis, tak prodejce ODMÍTL přijmout baterii do reklamace! A na to prodejce nemá nárok. Baterii musí přijmout, protože je na ni ze zákona 24 měsíců záruka bez ohledu na to, co si kam prodejce napíše.

Spíš mi přijde, že to prodejce nechce přijmout, protože jakmile skončí záruka dávaná výrobcem, tak náklady na servis jdou na vrub prodejce.

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 10 dub 2009 20:29

no tak jedine resit pres prislusne organy :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 10 dub 2009 20:32

burticek píše:Baterii musí přijmout, protože je na ni ze zákona 24 měsíců záruka bez ohledu na to, co si kam prodejce napíše.
Tak mi řekněte způsob jak donutit prodejce, aby baterii k reklamaci přijal, když se jedná o internetového prodejce a komunikuje pouze prostřednictvím internetu?
Já jsem tu diskuzi rozpoutal z důvodu, aby bylo zřejmé jak jedná výrobce, kterého všichni do nebe vychvalují. Prodejce je totiž v dnešní době pouze zprostředkovatel a servis je ten co reklamace posuzuje a řeší. A servis se řídí nařízením výrobce.
Celý život bojuji s průměrností. :(

burticek
občas něco napíše
Příspěvky: 51
Registrován: 23 dub 2008 19:10

Příspěvekod burticek » 10 dub 2009 20:48

To, že je pouze internetový prodejce neznamená, že někde nemá firma sídlo.

Já bych se na ně obrátil písemně, aby Ti taky tak odpověděli a pokud bude v dopise napsáno, že Ti to do reklamace nevezmou z důvodu záruky pouze 1 rok, tak pak s tím dopisem na ČOI.

Edit: Jo a servisu je úplně jedno, kdo mu tam to zařízení pošle. On to naúčtuje stejně jak výrobci, prodejci, tak i konečnému spotřebiteli. Jinak výrobce dává prodávajícímu IMHO stejnou záruku jak v USA, tak např. v ČR. Je na dané zemi, jakou mají v zákoně danou záruční dobu. Proto je např. u nás dražší elektro, protože po skončení záruky od výrobce přebírá veškeré závazky prodejce.

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 10 dub 2009 21:24

tak je tu na to vypracovane primo tema http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=18306 jak postupovat. Baterii proste zaslat na reklamaci klasika na kapacitu je pul roku na baterku jako takovou dva roky me u MSI taky odesla jen tak a za 4 dny jsem dostal novou. Pokud baterie prijde zpet tak oduvodneni poslat COI a je :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

jurysek

Dealextreme

Příspěvekod jurysek » 19 říj 2009 12:40

Baterie u mého Z60m padla po dvou letech...:-( Ale možná sem ji taky málo používal.. Teď se rozhoduji ke koupi tohoto...za ty prachy:-)
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.17303

jurysek

Tak už ji zkouším

Příspěvekod jurysek » 08 lis 2009 21:00

Zatím ji mám asi tři dny...píše to že mám články Sanyo...pochybuju:-) Kapacita cca 73160 mWh. Každopádně se ale zdá že vydrří cca 3-4 hodiny, což s tou starou nešlo.. a stála cca 1000 Kč:-) Uvidíme kolik vydží cyklů, ale i kdyby mi odešla po roce tak se to vyplatí...

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 16 lis 2009 06:24

Ghost píše:a v com by bol problem? v USA je bezna jednorocna zaruka na cely notebook (vratane napr. aj tych thinkpadov co u nas maju 3rocnu) a 6 mesiacov na bateriu a nikto tam s tym problem nema.


Než se pustíš do velkých soudů, ověř si pravdu. V USA je záruka na akumulátor 1 rok, stejně jako u nás. Narozdíl od tebe to mám z osobní zkušenosti.

OT: Ano opravdu mají záruku na spotřební zboží jen 1 rok, ale také si můžeš pro většinu zboží záruku dokoupit. Nejen pro ThinkPad. Kolega si pořídil nový mobil a platí 6 dolarů měsíčně za pojištění proti rozbití a krádeži (jen pro info, krabička cigaret stojí cca 7). A ještě by stálo za zmínku říct jakým způsobem jsem reklamoval svůj telefon já, ale polovinu lidí by to nezajímalo a druhá by mi nevěřila :-)

Wern-er - Rovněž nemáš pravdu ohledně životnosti akumulátoru. Prošly mi rukama desítky LiPol a LiIon článků v aplikacích, kde je používám. Jediným projevem stáří u LiIon je zvýšení vnitřního odporu a mírný pokles kapacity (rozhodně né na 50%). Mám doma články, které maji i více než 5 let a rozhodně nejsou zkratovány.
Baterie, která je v ThinkPadech je opravdu mizerná - myslíš si, že je normální aby po roce používání T500 měla kapacitu 50% ? Reklamoval jsem ji poslední den záruky. Obávám se, že mě to za pár měsíců čeká znovu. Stejnou zkušenost tady popisoval Jakoob v jiném tématu. Rok starý noťas, totálně mrtvá baterie...

Na to, že je Thinkpad jakoži "Hi Tech" výrobek, tak je to ostuda a heslo "kup si za dva litry novou" není ani argument, ani omluva. To by se stávat nemělo, zvláště pokud-li se podívám mezi ostatní študáky, kterým baterie slouží (samozřejme s menší kapacitou) přes 2 roky naprosto v pohodě. Akorát maji značky jakožto MSI, Acer, Asus..
Můj předchozí noťas byll ASUS a po roce a půl používání jsem nepozoroval žádný pokles kapacity. Čím to ? Používán byl v naprosto stejném režimu jako nynější T500

:?


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů