"konzumni ntb" na misto tablet, do 14k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 25 črc 2011 20:20

muj nazor na tablet obecne, nemel jsem nikdy droida ani apple a ani se nepriklanim k jedne ci druhe znacce:

- tablet pc, ntb nenahradi ve smyslu pracovnich zalezitosti to je jasny, pocitejme ze dotycny ma pc ci ntb

- ten kdo to nechce na hry a na machrovani pred kamaradama, ale hodla si to v klidu vzit do ruky jako a4 a netahat konstrukci notebooku, je dle me na cteni, i v ramci moznosti s dockem na delsi psani tablet uplne v pohode

- ten kdo chce pendlovat mezi praci a domovem jajo ja, urcite oceni snazsi pristup do zarizeni- usb

secteno potrzeno:

podpora usb, microsd

co nejmensi vaha, pro ovladani zarizeni z jedne ruky

moznost doku, klavesnice

podle me potom ma smysl koupit tablet.

a pokud neni win 7 dobra volba u tabletu, tak u me z nabizenych tabletu soucastnosti jasne vede:

samsung galaxy tab p7310 8.9

a ted mi to vyvratte :D

TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 31 črc 2011 10:33

jsem vedel ze nikdo...8.9 pro tyto ucely bude dokonalej...jen skoda ze jeste nikdo nevi kdy vyjde:(

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 31 črc 2011 12:22

Aby k nám nakonec ještě dřív nedorazil ThinkPad tablet a budeš zase na začátku :D
Na druhou stranu TP má přeci jen alespoň trochu přídavnou hodnotu.

TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 31 črc 2011 13:35

taky jsem si pomyslel ..ale rozhodl jsem se pro nizsi vahu a rozmery...600g je na me moc

TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 17 srp 2011 22:52

update:
tak jeste stale vaham mezi tabletem (galaxy tab 10.1) a ntb (mala uhlopricka, aby se dal konzumne pouzit)

zarizeni bude slouzit na cteni obsahu www, maily, pdf, el. knizky. nebude na filmy, na hry ani na prac. ucely.

jasna volba tablet, ale trosku me strasi fakt, kdyz si budu chtit napsat neco delsiho, ntb hodim na kolena a jedu, to u tabletu bude horsi, ale zase ma setrnejsi displej na cteni...

jednoducha otazka, kdyby jste v mem pripade nesli do tabletu, jaky notebook, netbook by to vyhral?

dekuji.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 17 srp 2011 23:22

ked tak moc chces tablet a klavesnicu tak preco si si vybral galaxy tab ked je na trhu uz niekolko tabletov s klavesnicovym dockom?

btw cim ma byt displej tabletu setrnejsi na cteni? to mas z nejakeho reklamneho letaku?
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

mystikp
píše často
Příspěvky: 284
Registrován: 13 dub 2009 23:39

Příspěvekod mystikp » 17 srp 2011 23:51

Jak píše Ghost, displej tabletu je ten samej princip jako u notebooku, takže "šetrnější na čtení" je pěkná blbost.

Pro oči příjemnější je e-ink což je něco úplně jinýho, používá se u čteček e-booků (např. Kindle). Pomaleji se překresluje, je většinou černobílej a nemá vlastní podsvícení = potřebuješ zdroj světla abys na tom něco viděl.

A můj tip na tablet pro tebe? Thinkpad tablet s klávesnicí... :wink:

TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 18 srp 2011 07:14

kdyz bych sel do tabletu tak jasne gt 10.1 ci 8.9 do ruky jsou pouzitelny- lehky, ale nejsem si jist s tim psanim. tabletu s dockem je dost, ale vseci tezky jako prase viz asus.

nicmene kdybych se rozhodl pro ntb, jaky by jste mi doporucili?

ps: bratr ma ipad a rikal ze kdyz z toho cte el. knizky tak ho tak nebolej oci jako na desktopu, pry tam je na to technologie, tak na tom asi neco bude...

Broom
píše často
Příspěvky: 159
Registrován: 21 říj 2010 15:14

Příspěvekod Broom » 19 srp 2011 14:18

ne žádná technologie tam není,na iPadu bolí oči víc,protože má IPS a víc to svítí
Aby jsi pak nedopadl jak já,koupil jsem transformer a do dnes lituju


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 53 hostů